Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004(18)


Reliana

Recommended Posts

Dragi burtici, vad ca ati fost tare harnicute ieri dupa ce am plecat eu de la servici, ati mai umplut aproape doua paginute. eu nu prea v-am scris ieri cine stie ce ptr ca am avut tare mult de lucru, sper ca astazi sa fie mai lejer, mai ales ca este ultima zi inainte de concediu si va trebui sa fac ceva munca de sistematizare (aranjarea documentelor in calculator, etc) ca doar plec intr-un concediu destul de prelungit si probabil ca va lucra altcineva pe comp-ul meu. Ieri dupa-amiaza mi-am luat portia de gravibinon (adica intepatura) si apoi am tras un pui de somn pana pe la ora 20:00, astfel ca noaptea am cam stat "cu ochii pe pereti", iar bebe a avut o activitate intensa mai toata noaptea. Burtica mea masoara acum 104 cm. Ieri sora mea a ramas impresionata de cat a putut sa creasca burtica in doar cateva zile de cand nu ma vazuse ea si a fost foarte emotionata ca a vazut-o si ea cum se valureste. Sa nu va intrebati pe unde sunt ptr ca in perioada 30 noiembrie-3 decembrie voi fi plecata din Bucuresti si nu voi putea lua legatura cu voi decat la intoarcere. Helen, esti o graviduta foarte frumoasa si mai ales sexi si cred ca ai avut o idee buna sa te pozezi doar in lenjeria intima. Mie nu mi se pare ca ai o burtica prea mare, cum ne spuneai tu mai de mult. Lia,te rog frumos, nu te mai agita cu soacra ca nu e cazul. Sunt si soacrele importante, dar numai pentru ca i-au conceput si nascut pe sotii nostri.Daca stiu sa se poarte cu nurorile, isi pastreaza importanta, daca nu, ea devine minima. He, he, he... cine face cugetari de genul asta!!!!- O viitoare soacra!!!!, adica eu, care tocmai port in burtica un baietel. Sper sa ma fereasca Dumnezeu de asemenea conceptii "socriste" la batranete!!! va pupicesc si astept vesti de la voi, Andra- [gravi]in sapt 32 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata, butici! Am reusit sa intru si eu pe net de la servici! Azi este ultima mea zi de munca si-mi fac de cap, nu am chef de nimic, doar la concediu imi este gandul. La ora 11 o sa am o mica petrecere de ramas bun cu colegii, dupa care gata, acasa, in varful patului, la caldurica, cu telecomanda in mana si suculetul de fructe alaturi. O fericire! Am vorbit acum 5 minute cu Andruska. Ea este acasa si va pupa dulce pe toate. Se simte bine, bb da f. puternic din manute si picioruse. Cel mai fericit este insa Andrei, baietelul ei care sta cu mami acasa. Helen, esti o frumoasa! Cu siguranta totul va fi OK pana la sfarsit, asa ca nu te mai gandi la nastere prematura, ci gandeste intotdeauna ca vei ajunge cu bebeita al tau la termen. Felicitari pty. poze si pt. burtica! Lia, te-ai linistit, da? Ma bucur mult ca sotul tau a fost de acord cu tine, asta era cel mai important. Multi barbati au un cult pt. mamele lor si nu accepta adevarul. Asa ca acum sunteti amandoi de aceeasi parere si veti reusi sa o potoliti pe nebuna. Te-am sunat acasa, dar nu ai raspuns. Esti pe net? O sa revin mai tarziu. Andra, iti urez de pe acum concediu placut, sa te odihnesti cat poti de mult! La multi ani pentru ziua de Sf. Andrei! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita, sa ai parte de un baitel sanatos, frumos si norocos, dar si de o nastere usoara. Petrecere frumoasa! Layla, pe unde esti? Tu ne scriai de la ora 7!!! Eu voi reveni pe net, insa de acasa, dupa amiaza. Va pup si va urez de pe acum week-end placut tuturor, La Multi Ani celor ce se numesc sau au in familie Andreea, Andrei, Andra! Pupici. Adriana[gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup burticoaselor! Va scriu pt. ca vreau sa le urez Andrelor "la multi ani" de Sf. Andrei, sa fie sanatoase si fericite si sa aiba bb-ei sanatosi si frumosi. De asemenea "la multi ani" si lui Andrei, baietelul Andruskai- da-i un pupic de la mine! Sa aveti un we grozav si "la multi ani", de data aceasta de ziua RO! Multi pupici!!!!!!!!!!!!!![bum][batetoba][bis][cheers][cor][disco][s] http://community.webshots.com/user/alina_constantin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am nevoie de o incurajare din partea voastra. Aseara am inceput sa am contractii dureroase. Nu erau foarte regulate si, ca durere erau suportabile. Dar nu il prea simteam pe BB miscand. Asa ca pe la 23,00 am plecat la urgenta. In urma controlului nu mi-a spus nimic dubios, dar mi-a prescris Diazepam. In Caietelul de gravidutza mi-a scris o poveste lunga, din care nu inteleg mai nimic. Ma ingrijoreaza in schimb ca la bataile cordului fetal a scris 136/min estompate (nu m-a ascultat cu stetoscopul ci cu un soi de "pahar" de metal) Ce stiti voi despre situatiile acestea? Ce poate insemna? Ati trecut prin asa ceva? Va rog raspundeti! Otilica 34 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, ura ca esti OK! Ce bine ca si sotul tau iti e alaturi [pathot]si ca nu s-a coalizat cu dusmanul [bat]. Ce mai zic eu aici...cred ca a trecut de tot, nu?[cheers] Helen, esti foarte frumoasa! [ispita]Te-am aratat si la fetele din birou. Mi-am facut si eu poze cu burta (dar mi-e rusine sa vi le arat, nu sunt asa de frumoasa[:(]); dar am desenat 2 ochi cu creion dermatograf, o gura cu un ruj si am lasat buricul drept nas. Mi-a facut sotul poze si sunt mandra de ele! Si cutulache...mai, mai, ce dulceata! Andra, drum bun. Pleci departe? Ai grija cu burtica! Te asteptam pe 3.12. Adriana, ce bine de tine! La revedere serviciu! Ai sa ai mai mult timp acum pentru voi. Sa-i zici Alinei ca ne-am uitat la pozele ei; sunt asa de frumosi amandoi[zana]! Si ce rochie...[pofta]. S-o monitorizezi mereu sa ne zici cand face BB, ca ea urmeaza! Otilica, poate mai bine postezi subiectul asta sa-l vada si alte mamici, care te pot ajuta cu un sfat. (direct pe interzis barbatilor). Nu stiu ce sa zic...probabil ca e normal sa fie bataile estompate daca le asculti prin pahar, nu?! Diana, esti o gospodina desavarsita[;)]. Sotul tau poate fi mandru de tine. Cu ciorbita ne-ai dat gata pe toate[yum]. M-a sunat dr. Pop sa ma programeze la eco miercuri la 17:00[medic]. Ce surpriza placuta mi-a facut; ma gandeam ca nu ma mai suna. (era plin complet de programari in decembrie, si ramasese ca ma cauta ei...). Dar mai e pana miercuri... Am vazut ca ati luat-o cu urarile de pe acum...eu am sa revin oricum pana duminica. [flo] Va pup, Adina+BB27W (wow, am schimbat saptamana!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua scumpe burtici, Astazi le-am facut o vizita celor de la servici si nu am ratat ocazia de a intra pe forum sa vad ce mai spuneti... Helen, , am vazut pozele...sunt super! Sa fii sanatoasa si tu si bb si sotul, dar si Pufulet! Aveti o familie frumoasa! Fetelor, dar nu sunteti prea vorbarete astazi...Oare pentru ca se apropie week-end-ul? Eu astazi am fost la facultate si am dat un partial! Asta este...invat si eu cat mai pot, ca apoi...cine stie. Oricum bb cred ca va alege drumul meu, deoarece l-am imbuibat cu management si marketing... La multi ani de Sf Andrei... Pupici, Georgy (34 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc inca de pe acum pentru urarile de Sf Andrei si sa stiti ca si eu va doresc si voua numai lucruri bune si bebei sanatosi tun. Adriana, Andruska si Andrei cel mic, va urez sanatate si va spun "la multi ani !" de Sf. Andrei. Adina, nu merg departe, la aprox 100km de Bucuresti si merg cu un scop bine determinat:leneveala!!! mai avea sotul meu 2 zile de concediu si am profitat de ocazie si le-am legat de 1 decembrie ca sa fie mai multe. Pupici pe burtici, Andra- [gravi]in sapt 32 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceti mamicilor? Otilica Contractiile dureroase nu sunt bune, clar. Nu poti lua legatura cu dr care te urmareste? Bataile cordului fetal 136 sunt super ok (pot fi intre 120 si 160), deci crede-ma si nu te ingrijora din cauza asta. Estompate dupa parerea (si cunostintele mele slabe) pot fi denumite atunci cand nu se aud f bine din cauza ca BB este cu spatele la spatele tau, deci mai departe cu inimioara (asa am eu unul din ARTURICI si bataile se aud mai slab fata de celelalt, care fiind cu spatele lipit de burta mea se aud f tare). Lia Cel mai important e bb acum. Nu te mai nacaji ca el simte! Sus fruntea! Du-te la coafor ca sigur iti ridica moralul o schimbare (mie asa mi se intampla). Helen Super pozele! M-am hotarat sa-mi fac si eu. Fabi Ai grija de tine. Asa cum au spus si fetele, incearca remedii homeopate (pastile propolis, ceai mult cu miere si lamaie, pt tuse sirop Stodal, pt nas Pinosol– astea le-am luat eu cand am fost racita). Sanatate multa. Andra La cate zile faci Gravibinon? Pana cand mai faci? Eu fac la 5 zile. Calatorie placuta si un sejur linistit si placut! Te asteptam sa revii! Adriana Petrecere frumoasa cu colegii. Asteptam descriere. Eu si Arturicii suntem bine. Azi se contureaza o zi a vizitelor. Astept sa vina finutza mea (8 luni), diseara astept vreo 3 colegi. Nu stau deloc bine cu pregatirile dar sper ca ma salveaza tatal Arturicilor. Multa sanatate si ani multi si fericiti tuturor celor care isi sarbatoresc ziua de nume duminica, de Sf Andrei! Weekend placut tuturor! Ioana si "Arturicii - sapt 31" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, dragelor! Iata-ma acasa pentru multa vreme de acum incolo, doar cu program de odihna, de cumparaturi, de plimbare. Parca visez, sunt ca un scolar in vacanta mare[:D]! La servici toata lumea ne-a felicitat (pe mine, bb si sotul), mi-au urat concediu placut, am ciocnit cu totii un pahar si am papat prajiturele. A fost tare dragut, iar colegii mei niste scumpi. Azi a nascut, prin cezariana, o verisoara de-a mea care are o frumusete de fetita de 3,6 Kg pe care , evident, o va chema Andreea. Abia astept si eu s-o vad cand voi merge la parinti, la Campulung [bis]. In rest suntem OK. Rares misca pe la mine prin burtica tot timpul, mai ales jos de tot. Saptamana viitoare voi merge in sfarsit sa-mi fac analizele de sange si urina, iar peste inca o saptamana ma voi duce si la dr. mea. Sper sa-mi spuna mai multe despre cum va trebui sa nasc. Va pup si va astept pe forum cu noutati! Adriana [gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...