Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004(18)


Reliana

Recommended Posts

Adlemi, cu mare placere ti le imprumut pe cele 2 mame ale mele. Soacra-mea trec mereu pe langa blocul tau (sta pe Masina de Paine)cand ne aduce papica sau rufele [biz](ca noi suntem prea nesimititi ca sa ne ducem sa le luam[bang]); pe maica-mea o vezi mereu in spatiul verde de jos de la cofetarie cu cainele...Melisa mea e cam vedeta cartierului; din blocul tau vine special un baietel, Cristi, sa se joace cu ea, desi are si el un caniche...Geamurile mele sunt alea cu termopan (sufragerie+balcon)in stg reclamei asa cum privesti tu; scuze cu luminitele; le-am aprins doar de vreo 2 ori de cand am vorbit (lenea e cucoana mare...[mariaj])Promit ca le aprind tot weekendul.Adlemi, in saptamana 28 intri in luna a 7-a. Si eu am luat 9 kg si le astept cu placere pe urmatoarele, ca toata lumea imi zice ca am burta prea mica...Adriana mi-a zis ca dupa sapt 29 incepe sa creasca. Mai am vreo 2 saptamani...[^]Adlemi, noi nastem impreuna, nu? Mie inca nu mi-e frica deloc de nastere. O astept cu placere![hop] Mai vedem noi daca ma apuca panica pana atunci. Eu am 2 operatii la activ cu anestezie generala si dureri dupa, asa ca nici de cezariana nu mi-e jena. Desi sper sa nu fie cazul. Va pup si aveti grija de voi, Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, Adina! Vad ca tu esti cea mai activa pe aici. Ma bucur ca am si eu cu cine vorbi[:D]! Nu te impacienta cu burtica, ca o sa vezi tu ce o sa creasca mai incolo [grasa]... Eu eram invidioasa pe fetele cu burtica mai mare si acum ma pregatesc sa le intrec[greutati]. Ce ai mai aflat despre sexul lui bb, sau astepti ecografia la Pop??? Sa ne spui cum a fost! Iti doresc din suflet sa fie fetita, asa cum vreti voi! Mie mi-a aparut de vreo saptamana linia aceea inchisa la culoare pe burtica, linea nigra. Acum vad ca Rares si-a pus vreun cot dinjos de buricul meu si a facut un fel de galma tare la pipait[;)]. Am auzit de la mamici cu experienta ca atunci cand mai cresc pot impinge cu manuta sau piciorusul de le vezi forma falangelor sau talpii prin pielea burticii. Ioana, ti-am dat cu placere titlul de DOCTOR pentru ca tu esti cea mai "spitalizata" dintre noi. Asa ca ai facut practica multa[^]! Pupa-i pe Arturici din partea mea si a lui Rares. Adlemi, ce nume ii puneti baietelului vostru? Ce mai sti de Lili? Azi am facut o gramada de treaba: compotel cu prune uscate si mere (pentru [consti]), crema de zahar ars, salata cu macrou afumat si mai am in plan musaca si ciorbita de cocos, cu bors. Dar pe astea le las pentru dupa masa ca sunt rupta de oboseala. Ma doare mai ales mijlocul. Acum o sa sar in pat, la TV! Va pup si va urez o zi frumoasa. Adriana [gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, Azi am decretat impreuna cu sotul meu zi de odihna. Stam acasica, in patut, nani[pathot], TV, papa[cina2], etc. Vroiam sa mergem la Carrefour, dar o lasam pe maine. Astept eco la Dr Pop miercuri, sa vedem ce spune. Desi sunt pregatita sa o iau de la capat cu cumparaturile; patut bleu, hainute...dora n-o sa-l imbrac in rochita daca e baietel[:D]! Am auzit si eu ca in luna a 9a ii vezi talpita sau manuta cand se intinde prin burtica. abia astept! Ai grija de Raresel[bb][flo], Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burticilor! Vad ca desi e sambata e animatie pe forum. Cu regrete va spun ca la capitolul kg v-am luat [q]: 20 kg si am intrat in saptamana 35. Nici macar nu m-am chinuit pt ele. Nu am mancat mai mult ca inainte, dar... am prins ciresele, piersicile, strugurii si... beau in fiecare zi 1 litru de lapte. Faptul ca beau lapte m-a scapat de multe griji: nu am fost constipata nici macar o zi, calciu nu a fost necesar sa iau. Am luat doar o luna Supradyn, si asta numai ca mi-am intrebat doctorita de familie ca mie de ce nu-mi da Prenatale (si probabil ca nu a vrut sa cred ca nu se ocupa bine de mine). Dar 20 kg sunt 20 de kg. Si mai sunt si miniona. Mai repede ma sari decat sa ma inconjori. Si stau la etajul 4, abia imi urc burtoiul. Sotul ma tot pozeaza dezbracata (cica sa-mi vada "burtica" mai incolo). Asa arata pozele ca in curentul acela de pictura (sorry dar nu stiu cum ii spine) cu femei supraponderale cu valuri de grasimi.(Nu radeti). Dar el e incantat nu ma vede ca sunt cat un tanc. Dupa ce nasc vad eu ce fac ca sa dau jos atat amar de kg. Sper ca v-am consolat. Otilica 34 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare buticoaselor! La multi ani pt fetele si si sotii lor scumpi ce poarta numele Andrei,Andreea, Andrusska, Andra...sa va dea D-zeu sanatate si bebelusi sanatosi si sa-i puteti creste in liniste si pace! SA stiti ca maine noapte se implinesc 6 ani de cand scumpul meu sot m-a cerut de nevasta[cina2], si stiti cum mi-a zis? Draga FAbi, asta era pe la 2.30 noaptea, ca sa nu te mai gandesti ce vei visa la noapte, fiind noaptea sf Andrei stiti voi, vrei sa te casatoresti cu mine?? si eu da , si am desfacut o sticla cu vin, ne-am dus sa-l trezim pe varul meu Ciprian si am sarbatorit [zid].Era cea mai cea zi din viatza mea.Sper ca v-am inveselit, sanatate multa si LA multi ani si pt romanika noastra, va pupicesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, viitoare mamici, Fetelor, va multumesc ptr. complimentele la adresa pozelor. Intentia mea a fost sa va arat cat mai bine burta si cum tot mi se parea ca nu se vede chiar bine am dat de pe mine jos din haine, pana ..ati vazut si voi.., adevarul este ca un pic imi este jena, de aia am zis ca nu le las prea mult timp acolo... Andra,, da acum cateva luni chiar ma gandeam ca am burta cam mare ca asa mi se spunea si in plus voi nu stiu de ce va vedeati burticile mici pe vremea aia.. dar mai este o chestie: la mine s-a vazut chiar de la inceput, initial ptr. ca eram balonata iar apoi a inceput sa creasca chiar bine a.i. la 4 luni aveam burtica la vedere...apoi a urmat o periaoda in care nu a crescut asa de mult dar oricum era f jos... cam de cateva sapt mi s-a mai umflat in patrea de deasupara buricului...pana tunci era tot atat de mare dar numai pana la buric...chiar ma gandeam ca eu asa burta nu am mai vazut iar in spital nici o graviduta nu avea burta asa de ascutita...dar se pare ca oricum nu conteaza, fiecare cu conformatia ei! Adina si Layla, cum adica va este rusine sa ne arati pozele... eu una ma mandresc cu burtica mea si nu mi se pare jenant sa o arat mai ales asa intre noi, ca toate suntem in aceeasi situatie! Otilica, ce fericita esti ca sotul tau gandeste asa, legat de cum arata o femeie insarcinata, al meu se contoleaza sa nu spuna prea des dar nu-i plac femeile gravide... dar se straduieste prin autosugestie si cu gandul la bb-le din burtica sa ma vada simpatica dar in general se amuza zicandu-mi : balonas, umflatel, braoscuta testoasa, grasunel...etc...si bineinteles spera tot mai des ,cu voce tare, ca o sa imi revin! Eu daca ma stresez de ceva este de celulita dar tot degeba ca de ea nu se prea scapa... Darael, mersi ptr. mesajul legat de cezariana si legatura cu o viitoare sarcina dar bauiesc ca dezvantajul ar fi o nastre prematura a doua oara (ai spus 34 de sapt), nu pierderea sarcinii...ca la 34 de sapt, pana si in Romania bb-i au toate sansele ... dar ma rog... e mai bine dupa 37 de sapt! Fetelor, spuneti-mi si mie cand avem 7 luni implinite? Eu stiu ca dpv. ginecologic, la 32 sapt implinite... Oricum maine il intreb si pe dr. ca merg la eco. Vreau sa va spun ca iar am emotii, sper sa fie bine bb (trebuie sa fie) si sa imi spuna odata sigur ce este fetita sau baietel! Si am o problema: de ceva timp ma dor rau incheieturile de la degetele de la maini si de ieri mi s-au umflat si gleznele...oare o fi albumina... voi ati patit? Pupici, Helen - sapt 31
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut nanita pana acum.[pathot] Imi trimit perechea sa cumpere o pizza de la P hut, ca mi s-a facut o pofta...[pofta]Si niste prajiturele. Si-asa se cam miorlaia ca nu mai poate sta in casa, sa mergem la Carrefour sau se duce la sala...Asa i-am gasit ocupatie.[:D] Helen, eu stiam ca dupa ce termini sapt 31 ai 7 luni incheiate. Cat despre celulita...[:(]cred ca numai cutitul mai merge la mine. Ce creme sau masaj... Fabi, ce frumos si romantic![olala] Bravo! Otilica, ce mi-e 10kg, ce mi-e 20kg![:D]Lasa ca le dai tu jos, cat o sa te mai alerge BB! Va pupicesc, Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, frumoaselor! Pentru Andruska, Andrei si Andra28, ca si pentru toti si toate care-si sarbatoresc ziua numelui astazi, va doresc un sincer LA MULTI ANI! si fie ca Sfantul Andrei sa va ocroteasca si sa va calauzeasca in toate zilele vietii voastre! Va doresc sa aveti petrecere frumoasa si sa fiti alaturi de toti cei pe care-i iubiti.[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]. Nu stiu de ce, dar nu ma mai scol chiar in creierii noptii si mai dorm si eu pana pe la 4-5. Am citit ce ati scris voi si bineinteles ca nu am retinut chiar tot ca sa va pot raspunde. Ieri bebitu meu a avut o activitate foarte intensa [copil], de parca vroia sa iasa prin burtica, iubirea lu' mami [mamica]! Fetelor, va multumesc mult pentru incurajarile pe tema "soacra"; abia ieri m-am linistit cu adevarat. E un episod incheiat in viata mea. Adinuta si Layla (mai era cineva?) sa va traiasca soacrele, dar sa fiti mereu in garda, ca nu se stie niciodata, va zice un om patit! Adlemi, no comment la faza cu socrul tau! Layla, scumpo, nici nu stiu cum sa-ti multumesc pt. joculet! Abia astept sa intru in posesia lui si poate ne vedem saptamana viitoare chiar in cursul saptamanii. Poate vii cu Adriana pe la mine sau ne intalnim toate (eu, Andruska, Diana, Adriana, Alina Layla, Carmena) undeva, sa mai punem tara la cale. Nu stiu daca ati aflat: am vorbit ieri cu Carmena, dupa ce a fost la control la dr. noastra si i-a spus ca o sa nasca in perioada 5-15 dec., deci mai devreme decat se astepta; e un pic speriata si derutata si cred ca i-ar face tare bine incurajarile noastre! Bine ca a convins-o pe dr. sa-i faca cezariana, asa cum dorea ea; dr. i-a mai spus ca are colul suprasolicitat si din cauza asta o sa vina mai devreme bebitu ei. Oricum eu ii sunt alaturi si ii mai transmit o data ca o nastere este usoara cu conditia sa nu intri in panica, sa nu te sperii (stai sa ma vad pe mine!). Te pupam, Carmen, suntem aici cu tine! Stai cumintica si papa numai ce-ti place tie. Otilica, nu te speria, ca dai tu jos kilogramele astea teroriste. In ce ma priveste, nu mai inteleg nimic: am inceput sarcina de la 58kg si acum m-am cantarit si am numai 66kg. Nu e cam putin? Ia sa ma pun eu pe mancat mai mult! Helen, eu stiu ca incpand cu sapt.33 intri in luna a 8-a. La mine se va intampla joi. Fabi, LA MULTI ANI! [cina2] si bravo voua ca va amintiti de ziua asta. Si noi avem niste date in cursul anului cand ne amintim de unele momente deosebite pe care le-am trait ca "porumbei"! Adriana si Andruska, va sun marti, ca pana atunci sunt ocupata, sarbatorim 1 dec. [spala] si [ttv] ! Va pupicesc pe toate, va doresc sa aveti un we super si abia astept sa ne vedem din nou! [pup] Lia cu bebitu jucaus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, burticutzelor! Si eu va urez La Multi Ani de Sf. Andrei celor care va numiti Andra, Andreea si Andrei, si tuturor dragi ai vostri care poarta numele marelui sfant. Sa fiti sanatosi si baftosi, sa aveti parte de bucurii, fericire si de tot ce va doriti!!! Din pacate Andruska nu va putea citi azi mesajele noastre, dar promit sa i le transmit la telefon, sau diseara, daca ne vom intalni. Oricum stie cu siguranta ca sunteti cu gandul si sufletul alaturi de ea si de baietelul ei, Andrei care a avut organizata aseara o petrecere cu pici[hop][hop][hop]. Lia, observ ca esti tare matinala. Intr-adevar ai luat f.f. putin pana acum in greutate, dar nu te impacienta pt. ca burtica ta este mare, deci bb este bine dezvoltat. Am o prietena care a nascut in martie si toata sarcina aluat 9 KG. Oricum tu mai ai timp sa iei inca doua luni. Ma bucur ca s-a incheiat episodul cu soacra ta si ca acum te-ai linistit. Petrecre frumoasa de 1 dec.[;)]!!! Adina, mi-ai facut pofta aseara cu pizza. Dar nici noi nu ne-am lasat mai prejos si am facut niste spaghetti super[pofta]. Am mancat ca purceii, mai ales ca din nou au stat la noi Alina si Codrut. Asa ca s-a terminat cu un party in pijama[roker][pk]. Fabi, La Multi Ani pentru fericita si frumoasa zi de acum 6 ani[flo][flo][flo]! Sa fiti sanatosi si fericiti pana la adanci batraneti. Si noi o sa facem 5 ani pe 9 dec. de cand am devenit prieteni si fix 2 ani si jumatate de la casatorie. Asa ca numai sarbatoriri frumoase pe aici[olala][olala][olala]. Fetelor, sa stiti ca si pe mine sotul ma place asa [grasa]. Imi spune ca cele mai frumoase femei sunt cele [gravi][gravi][gravi]. Numai ca se cam teme sa mai [xinpat]ca sa nu-i faca rau lui bb. Pupici si petrecere frumoasa cu Andreii si Andreele! Adriana [gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...