Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004(18)


Reliana

Recommended Posts

Salutare, burticutzelor! Ioana, promit sa revin maine cu un telefon. De acasa am inceput sa am embargou de la al meu sotior pentru ca am vorbit cu Andruska cu zecile de minute si ne-a venit o factura... [:(!][haibat]. Asa ca profit de telefonul de la servici[greutati]. Adina, si eu cred ca o ecografie tridimensionala nu are cum sa te induca in eroare. Si daca o fi sa nu fie fetita ai vazut cate mamici pofteau la patutul cel roz [pofta]. Dar nu te mai lua dupa ce spun altii! [pup][pup][pup] Adriana [gravi]in 29 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Acum am reusit sa ma trezesc din nanica de dupa-amiaza. Andruska, si mie imi pare bine ca ne-am cunoscut si cu siguranta ca o sa ne intilnim. La fel si cu Lia si Ramona, ca stam f. aproape. Am fost azi la gimnastica pt. gravidutze, mi-a facut un test de efort, adica mi-a luat pulsul, apoi am mers 5 min pe bicicleta medicinala, iar mi-a luat pulsul, apoi 5 min pe stepper, puls si mai trebuia sa fac 10 genoflexiuni, dar am zis pas, ca am genunchiul prapadit. In functie de testul asta sa stie ce exercitii facem. Sedinta este 50000 lei, a zis ca cel mai bine ar fi sa merg de 3 ori pe saptamina, asa ca o sa merg luni, miercuri si vineri, o sa facem grupe de 3-4 gravidutze si de data viitoare incepem exercitiile de respiratie. E o tipa f. tinara si dragutza, cred ca e mai tinara ca mine, are si ea o fetita superdragalasa de 2 ani, avea poza cu ea. O sa va mai zic si dupa lectiile viitoare ce am mai facut. Pupici, ma duc sa maninc. Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Layla si Adriana, multumesc de incurajari! M-a apucat si pe mine depresia[q], ca pana acum nu am avut probleme de genul asta. Acum mi-a trecut, intrucat mi-am gasit alt subiect depresiv: NU AM REUSIT SA PUN POZELE.[^] Layla, pe adresa pe care ai pus tu imi zice sa platesc daca vreau login. Ca sa-mi fac album in forum, zice sa contactez administratorul (habar n-am cum [bang]; stiu doar cum sa-l contactez pe administratorul de bloc!) Am incercat sa i le pun Laylei pe mail (privat), dar nu merge decat text; nu pot atasa fisiere. IN CONCLUZIE: mi-a trecut depresia cu sexul copilului, dar am cazut in alta. Ma duc sa ma culc. Noaptea e un sfetnic bun. poate ma sfatuieste cum sa pun amaratele alea de 2 poze. promit ca maine revin cu alt tonus[flo]; dar am stat pana acum sa cotrobai prin masinaria asta si nu i-am dat de cap.[neand] Va pup,' Adina+BB 26W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa da activitate Eu abia mam intors de la doctor ca aseara cat mam rupt in figuri azi ma anchilozat spatele.Bebitza e bine doar masa abia se misca prin casa mi-a dat sa iau No-spa si relax total. Asa ca ma duc in patutz pupicei la toate burticutzele anita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu asa pe fuga ca nu am reusit azi de loc sa intru pe net! Am inceput din nou serviciul si nu am avut timp, iar cand m-am intors casa eram franata (desi nu am mers aproape deloc pe jos) dar ce sa faci dupa atata concediu medical (4 spat) si scularea tot la 11 acum la 7 mi se parea chiar ciudat. Nu m-am simtit obosita dar mi s-a cam intarit burtica mai toata ziua iar bb parca nu a prea a fost vioi azi...sper ca nu-i nici o problema! Pozele sunt super! Mi le-am salvat si eu acum pe calculator ( ca si pe celelalte de altfel). Sapt asta sper sa fac si eu rost de un aparat digital ca pana ajung la developat si scanat cam greu, si daca am poze fac cumva sa ma vedeti si pe mine graviduta ca de intalnit sansele sunt mici... si cand ma gandesc ca in general ziceati ca nu aveti burtici prea mari de ma gandeam ca o am eu prea mare si cand colo....aveti niste burtici de toata frumusetea, ca si voi si bb-ii din ele! Cory, ma bucur ca esti bine! Si pe mine m-a intrebat dr. de fam. cand ma hotarasc sa fac vaccinul antitetanus dar imi e cam frica ... pana pe la 34 de spat nu cred ca-l fac! Ioana77, mersi ptr. trimiterea de la ,,nasterea pe glob''... sper din tot sufletul sa nu fie cazul si bineinteles iti doresc si tie la fel! Pupici, Helen - sapt 30
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, burtici! Dupa cum vedeti, am venit la program. Ieri am avut o zi de hei-rup prin casa, dar 95% am terminat si sunt f. multumita. M-am hotarat sa fac acum curatenie, mutari si alte chestii, cat nu e burtica prea mare ca sa mai pot chiar si supraveghea pe ceilalti. Asa ca urmatoarea curatenie generala va fi prin ianuarie, cand eu voi fi in spital (vin ajutoarele si se ocupa de problema). Georgy, ce-i cu tine? Sper ca te simti bine. Nu ai dat nici un semnal de la intalnire. Adina, nu te mai stresa ca nu trebuie. Lasa ca gasesti tu o solutie cu pozele (ai incercat pe www.webshots.com?), iar cu bebele o sa fie cum vrei tu. Ce nume ii pui fetitei? Layla, Adriana, pai ce facem cu carceii aia si cu manutele amortite? Luati suficient calciu? Si evitati cat se poate de mult sarea si produsele sarate, chiar si painea poate fi uneori cam prea sarata. Eu cred ca dr. fiecareia, in spital, trebuie sa recomande vaccinul antitetanos. Sau macar trebuie intrebat ca stie mai bine, doar el urmareste sarcina. Adriana, succes la achizitionarea patutului. Din cate ne-ai povestit, camera lui Rares va fi una din cele mai frumoase. Layla, am uitat sa-ti spun duminica, iti sta f bine in verde. Diana, da' vioaie mai esti! Adica bravo tie! Cred ca daca m-ar pune pe mine cineva sa fac exercitiile alea i-as rade in fata. Rezistenta la efort? Nexam. Ce mutzunache de lipit ziceai tu ca a luat sotul tau si de unde? Pe bebitu tau cum o sa-l cheme? Andruska, stiu ca esti acasa, dar iti scriu si tie. Hai sa reimprospatam listuta noastra cu DPN si numele de bebei, ce parere ai? Uite datele mele (dupa ultima eco): Lia 31 sapt. - 28ian-5feb2004 - Elias, dr.Cristian - bebe Alexandru/Ioana Carmena, sa nu uiti sa ne scrii dupa ce te duci la control. Ma duc si eu saptamana viitoare pe 2 sau 3 dec., cand o sa-mi repet analizele. Oare pana cand se ia Utrogestan? Ramona, ce faci tu? Tot asa de ocupata esti? Te asteptam cu noutati. Helen, bine te-ai gandit sa ne pui o poza de-a ta sa te vedem. Ai grija de tine, si mie mi se intampla la fel daca ma iau cu alte treburi sau daca merg mult pe jos. Crys, Otilica, Fabi, Monica, Ane(si celelalte fete de departe) poate puteti si voi sa va faceti o poza sa va vedem. Ioana cu Arturicii, felicitari pt. succesul repurtat (reteta gratuita). Eram sigura ca totul depinde de toanele dr. de fam (de cum se scoala in dimineata respectiva)! Cum ai rezolvat cu caruciorul pt. puiuti? Am vazut unele fff dragute, dar scumpe....! Poate ne trimiti si tu o poza. Apropo de poze "de dinainte": cu ocazia curateniei, am dat bineintele si peste pozele din "tinerete" si m-am simtit taaaaaareee batranica, grasa si ofilita!!! Va pup pe toate, sa aveti o zi excelenta si, pt. cele care inca mai mergeti la scarbici, luati-o mai incet ca nu se mai fac statui! Sanatate si sa va mearga toate din plin! Pupicei la bebei! Lia [gravi] 31
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, si eu m-am gindit ca n-am rezistenta si ca o sa obosesc repede, dar culmea, n-am obosit. Mutunache i-a luat sotul din piata Moghioros, e un magazin pe platou, vizavi de magazinul mare (supermarket). E un magazinas cam inghesuit, are la intrare tot felul de mingiute mici, saniute si scaune de plastic pt. copii. Acum a gasit Alba ca Zapada si un pitic, un strumf, un motan, Tom si Jerry si altele si un mutunache mai mare, gradat, pe care il lipesti de usa si urmaresti inaltimea copilului. Au si tot felul de prostioare muzicale, frumos colorate, din care am luat pt. ca copilului ii plac chestiile viu colorate si contrastante (mi-a luat sotul si o carticica cu psihologia copilului f. interesanta). Pe bb o sa-l cheme Mircea. Pupici. Diana - sapt.34 Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burtici, Iata ca am aparut si noi, destul de matinali, dar ne gandim ca fara ziua de azi mai sunt doar 3 si apoi....CONCEDIU. Mama ce de sporovaieli!!!!! Ioana, si eu am luat saptamana trecuta Gravibinon gratuit. Mie mi l-a dat medicul ginecolog si cand scria reteta eu ii spuneam ca mi-o da degeaba fiindca n-o sa mi-o elibereze de la farmacie, ca-mi cere adeverinta de salariu. El s-a inchinat, a injurat si apoi mi-a zis sa incerc totusi. Si mare mi-a fost mirarea cand cele de la farmacie nu au comentat nimic si mi-au dat fiolele fara nici o intrebare.DECI SE POATE!!!! Pentru listuta: Andra28- 31 saptamani- Spitalul Giulesti- Dr. Moisa Marcel- baietel Alexandru- DPN: 28 ianuarie 2004 Adina, stai calma, nu te mai stresa cu toate prostiile spuse de altii. Mie un coleg mi-a spus ca voi avea fetita dupa ce mi-a mirosit urechile.Auzi metoda!!!!!! Dar dr mi-a spus de nenumarate ori ca pasarica e putzica. Nici nu are importanta, sanatos sa fie!! Va pupic si astept vesti, Andra- [gravi]in sapt 31 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADRIANA-ATENTIE!!! Iata ce am gasit in legatura cu concediul postnatal in Ordinul MS 15/2002: Alineatul 3 al literei c) "Concediul medical pentru maternitate" va avea urmatorul cuprins: "Certificatul de concediu medical pentru lehuzie se elibereaza de medicul de specialitate obstetrica-ginecologie din unitatea sanitara in care a nascut femeia, de catre medicul care a constatat nasterea sau de catre medicul de familie care are in urmarire lehuza, pentru o perioada de 31 de zile, dar nu mai mult de 63 de zile calculate de la data nasterii copilului." Andra- [gravi]in sapt 31 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, eu o sa nasc tot la Giulesti, cu dr. Ion Ionut, dar l-am intrebat ce ne facem daca ma apuca nascarea in noaptea de revelion si a zis ca daca ma apuca la 12 noaptea o sa nasc cu dr. Moisa care va fi de garda, daca mai astept citeva ore, mai vedem. Asa ca cine stie. Diana - sapt.34 Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...