Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004(18)


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele, Am aparut si eu cam tarziu azi pe forum. Adina am vazut pozele, multumim. Dienuca mutumesc pt. informatiile ref.la vaccin, o sa mai intreb la medicul de fam. Despre nasterea indusa eu nu sunt adepta ei, o sa-l las pe BB sa iasa cand vrea el, chiar daca va fi noaptea de Revelion. Merg sa pap si revin mai tirziu, Layla & Dulci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dienuca, despre nasterea naturala pot sa-ti spun ca nu sunt adepta ei, mergand pe ideea ca atunci cand totul este bine dezvoltat si gata de start (ca sa zic asa), bebe stie primul si da semnalul de iesire. Daca trece termenul si bebe e in pericol, atunci e altceva, dar inainte de termen....NU !!! Andra-[gravi]in sapt 31 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, multumesc ca ai intrebat. Mi-ar fi de mare ajutor cineva pt. curatenie, pt. ca eu de abia ma misc prin casa, dar sa mai dau si cu aspiratorul si toate alea. As dormi tot timpul. Layla, cursurile de gimnastica le fac la Giulesti, cu o tipa tinara si f. draguta. Ea mi-a zis sa nu ma sperii de testul de efort, pt. ca asta il face cu toate fetele la inceput sa stie ce si cum, dar ca exercitiile pt. gravidutze sint mai usoare. Oricum a zis ca de miine incep exercitiile de respiratie. Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, burticutzelor!!! Din fericire, am ajuns si eu mai devreme acasa. Asa ca am timp mai mult de sporovait cu voi. Andra, multumesc mult pentru informatia cu prenatalul! Eu stiu ca se pot lua dupa ce nasti mai mult de 63 de zile, de la Financiarul nostru. O sa ma mai duc o data maine sa intreb ca sa fiu sigura cum stau lucrurile. Oricum eu mai am inca doua saptamanai de concediu de odihna, dupa care mi-as putea lua prenatal. Ce ma mira este urmatoarea neconcordanta: nu-ti poti lua prenatal mai devreme de 7 luni si 10 zile (asa stiu eu). Pai pana la nastere teoretic mai trec doar 50 de zile (o luna si 20 de zile). Atunci raman pentru dupa nastere 76 de zile, nu? De unde 63? In fine, incurcate sunt legile noastre. Maine voi afla si eu cum trebuie sa procedez. Ramona, am sunat la chicbebe si patutul include etajul pentru pana la 5 luni. Pentru orice comanda se procedeaza exact la fel ca si pe bebelusultau: comanzi pe net sau la tel, le aduc acasa si le platesti. Noua ne cumpara patutul nasii, asa ca vom astepta pana cand ei vor hotari ce si cum. Adina, multumim pentru poze! Si eu le-am vazut si le-am si salvat. Asa ca trebuie sa-ti treaca toate supararile de ieri si sa fii din nou zambitoare si bine dispusa, daaaaaaaaa??? Ioana, asteptam sa ne spui ce ai facut azi la eco. Pupici pt. Arturici! [pup][pup][pup] Adriana [gravi]in 29 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Am ajuns si eu acasa, am avut o zi balamucita rau la birou. BB ma impinge in toate partile incat stau mai tot timpul cu nasturii la salopeta desfacuti. Noroc ca nu ne vin clienti la birou si pot sta linistita din punctul asta de vedere. Multumesc de informatii Diana .As fi vrut si eu sa merg la cursuri de gimnastica, dar neavand masina pina la Giulesti este cale tare lunga. Ioana te asteptam cu noutati despre Arturici Pupici, Layla si Dulci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! Eu am avut o zi tare neplacuta. Am inceput prin a descoperi ca nu ma mai incape nici singura pereche de pantaloni cu burtoaie disponibila si ca arat ca o balena esuata. (eu daca stau doar in varful patului de multe sapt nici nu ma imbrac "de oras"). Apoi, la Medsana la eco, ma chestioneaza ala ca de ce vreau eco si ca nu trebuie facuta asa des si tampenii (dr mi-a spus ca la gemeni trebuie in ult trim una la 2 sapt pt a depista din timp sindromul transfuzorului: unul creste pt ca papa tot si celalalt nu). Apoi ma ecografiaza el si-mi zice: nu e nimic schimbat (!!!!!!!!!!). Il intreb fata de ce nu e schimbat?! Fata de normal cica! Nu tu date despre bbi (diametre, abdomene, batai, femururi, etc!). I-am zis eu ce sa masoare si cand i-am zis de greutati... ooooo.... aparatul asta nu calculeaza!!!!!!!!!!!! Am crezut ca-l strang de gat! Plus ca toate masuratorile mi le-a dat cu eroare +- 12 (doispe!) zile! A fost cea mai proasta eco facuta pana acum! M-am luat de istetele de la receptie si cica eu sunt de vina ca n-am spus cand am facut programarea la ce aparat vreau!!!!!!!!!!!!!!!!!! Asta sa stiti si sa aveti grija daca va programati la Medsana la eco sa spuneti la ce aparat vreti (la cel mai performant, de la parter). Apoi am avut cateva ore placute c-am stat cu fina mea de 8 luni. Urmeaza controlul la dr. Din fericire e totul OK, sa ma mai duc peste 2 sapt dar intre timp sa fac o eco la dr POP (cica sa spun ca m-a trimis el si obtin programare mai repede). Oricum m-a bulversat total ziua de azi. Am vorbit cu Adlemi si si la ea a fost urata ziua. POATE PT C-A FOST MARTI??? Sa aveti o seara linistita, Ioana si "Arturicii - sapt 31" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, burticutzelor! Am reusit sa cumparam si canapeaua (pt. mine) care va sta insa in camera lui bb. Este o canapea Fun, de la Mobexpert, pe bleu si crem, f. draguta. Nu ma pot insa bucura pe deplin de noile achizitii pentru ca nu am reusit sa eliberam camera de toate lucrurile depozitate acolo. Sper insa ca in curand sa fie exact asa cum isi va primi noul locatar[bibe]. Lia, aseara mi-am dat si eu cu ulei de masline dupa dus si mi s-a parut intr-adevar super. Este de o mie de ori mai bun decat orice crema de corp. O sa continuu asa! Fetelor, voua cum v-a crescut burtica, ca eu sunt uimita in fiecare zi de cat de mare si tuguiata se face. Nu-mi imaginez cat voi fi peste doua luni si ceva [grasa]. Deja am luat 10-11 Kg, dar sper sa ma opresc pe la 15!!! Azi mi-am masurat din nou circumferinta burticii si am ajuns la 103cm, deci am luat intr-o saptamana 2cm. Ioana, imi pare tare rau ca nu a fost la eco asa cum ti-ai dorit si cum ar fi fost normal sa se intample. Si eu am trait aceeasi frustrare cand mi-am facut ultima ecografie la dr. Moisa care mi-a citit dintr-un tabel ce greutate tr. sa aiba bb[bang]. Poate pt. ca nu eram pacienta lui. Important este insa ca sunteti cu totii bine. Pupici si noapte buna!!! Adriana [gravi]in 29 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...