Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004(18)


Reliana

Recommended Posts

Buna seara burtici, Noi, ca intotdeauna venim cel mai tarziu... Observ ca sunteti tare vorbarete si asta ma bucura tare mult! Apropos de epidurala...eu am auzit doar de bine...Cunosc 3 pers care au nascut cu o astfel de anestezie si au fost tare incantate! Este foarte adevarat ca ai nevoie de ajutor, dar...nu simti durerile insuportabile (spun unele) ale nasterii! Eu, as dori totusi sa nasc prin cezariana pentru ca asa cred ca este cel mai bine ptr BB! Am citit undeva ca prin cezariana, bb se poate naste fara sa se infecteze (DOMNE FERESTE!!!) cu listeria! Deci...clar nu as sta pe ganduri! Voi discuta cu dr, acest subiect pe 2 Dec.Cu riscul ca voi trece prin operatie, as prefera asta decat altfel! Medicii nu stiu prea multe despre listeria! Este ceva nou si nu prea o iau in serios, desi in carti te ingrozesti daca citesti care sunt urmarile!!! Sa ne ajute Dumnezeu sa avem bebelusi sanatosi si noi sa avem puterea sa fim alaturi de ei cat mai repede! Pupici, Georgy (34 saptamani) P.S. Ma bucur tare mult ca v-au placut pozele...Adevarul este ca suntem...superburtici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hei, Diana! Ce surpriza placuta! Am citit si PM de la tine si m-a bufnit rasul asa cu noaptea-n cap. Bineinteles ca sunt la datorie. Pana acum am citit ce ati scris voi ieri. Va multumesc mult tuturor pentru urari. Sa dea Domnul sa fiti si voi si bbii vostri sanatosi! Revin imediat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, burticute! As fi intrat de aseara pe forum, dar iar am avut o idee proasta dupa-amiaza - sa ma duc pe jos (cu matusa mea) pana la piata. M-am simtit ff rau, dureri jos, dureri de spate, burtica f.tare, bb lovea si el cu putere .... Ce sa va mai spun, abia m-am abtinut sa nu plang. Am adormit intr-un tarziu, dupa ce am schimbat vreo 200 de pozitii in pat. Acum sunt mai bine, dar am jurat ca nu mai fac absolut nici un fel de efort. Multe guri (ca soacra-mea) spun ca n-ar fi bine sa stau asa inactiva, ca m-as reface greu dupa nastere, dar daca altfel nu pot?! Fetelor, revin un pic mai tarziu ca mi s-a facut somn si a inceput iar sa ma doara spatele. Pupicei. Lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,frumoase burticute! Ieri am fost la echo la CMU la dr.Iosup care-i tare tare simpatic.Am stat la sueta si mi-a placut mult felul lui de-a fi.Mi-a cercetat in amanunt toate cele(spre deoasebire de echografia Ioanei-napsca situatia)si m-am simtit tare bine.Primul lucru pe care m-a intrebat a fost cum il cheama pe BB.Si i-am spus ca daca-mi zice si ce e BB(in afara de un copil sanatos,destept,frumos,dorit si in viitor foarte rasfatat)ii spun si cum il cheama.Si...a aparut o mare PUTA pe ecran.Deci BB e BAIAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Radeam si chicoteam ca muta...In rest BB e bine.Capsorul are 6.87cm,are oasele lungi(probabil ca seamana cu tata-su ca eu sunt un fel de pigmeu mai dezvoltat) si are 1.050kg.Ce m-a mirat a fost ca dr.mi-a zis ca e un pic mai mic in greutate decat ar trebui dar in cartea mea spune ca bb acum ar fi trebuit sa aiba 870 gr.Cam nebuloasa treaba... In alta ordine de idei imi masoara colul.La prima echo de sarcina pe care am facut-o,colul meu avea 2.07 cm.Acum avea 4.07 cm.Si eu am facut cerclaj ca mi s-a scurtat...Si el e mai mare cu 2 cm.Alta nebunie pe care nu o inteleg... Ma rog,in concluzie BB e bine.Nu se mai agita atat de mult ceea ce uneori ma face sa ma ingrijorez si mai joc din cand in cand leapsa cu el prin burtica ca sa mai primesc si eu semnale. Ieri am avut o zi plina de musafiri(au venit colegele sa ma vizioneze)si a fost f.placut.Partea mai napsca a fost ca au venit pe rand.Adica,deschideam usa,intrau in casa,stateam 10 min.cu fundul infipt in canapea si iar suna la usa.Dar mi-a placut tare.Mi-au adus un catralion de bomboane si de dulciuri si in curand voi fi o viitoare Peg Bundy.Da'i amuzant.Si,lasand gluma la o parte e frumos sa vezi ca oamenilor le mai pasa de tine.Ca atunci cand ti-e bine,toti sunt langa tine.Cand ti-e mai putin bine iti dai seama cui ii pasa cu adevarat de tine. Si acum ma mananca tare sa colind magazinele(noroc ca Bucur Obor e aproape)sa-i iau patut si o gramada de hainute de jucarie pe bleo.Dar incerc sa stau calma. In rest toate bune si frumoase,incerc sa gandesc pozitiv si sa raman cu aceeasi doza de optimism si de nebunie pozitiva,caci mai e un pic pana vine bb.A,si la nume...Ma gandeam Mihai dar parca e prea simplu.Ma mai gandesc...Important e ca e bine!!!Ceea ce va urez la toate si tuturor BB-ilor. Va pup tare si cele mai pozitive ganduri le trimit spre voi!Ganditi frumos! Adlemi si BB Baiat de 26 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Adlemi, si eu stiam ca Iosup e de gasca. Am fost la o singura eco la el, dar mi-a placut de el. Bine ca te simti bine si BB e OK. Tu ai vrut baiat, nu? Lia, ai grija!!! Mai bine stai in patut si odihneste-te, lasa ce zic altii. Ti-am zis ca BB face petreceri in burta ta! Lasa-l sa se distreze, chiar daca te doare! Georgy, poate ca ai dreptate cu cezariana, daca ti-a iesit listeria mare. Vezi ce-ti zic si doctorii. Diana, mi-ai facut pofta cu ciorbita de sfecla rosie! Am sunat la soacra-mea sa-mi pregateasca ea pana ajung acasa de la servici. Va pup, Adina+BB26W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare vorbaretelor! Eu va citesc zilnic, dar nu pot sa tin pasul cu voi la scris. Ca mai scriu si eu la mamicile de nov dec, care au inceput sa nasca, nu gluma...Mi se face frica, ca acusica ne vine randul, chiar daca suntem la capatul listutei.. Lia, am fost azi la control, dar doctora era la o sedinta[bang]...asa ca ma duc maine din nou, si apoi iti scriu ce am facut...cum a decurs operatiunea picatura chinezeasca, [:D]adica cezariana... Foarte frumoase fotografiile,multumim frumos, dar asa de elefant sunt in ele...[grasa] va cam stric imaginea de gravidutze dragute ,ma ingrozesc de kg acumulate, ce lupta ma asteapta cu ele...[:D]Ei sa fie bb sanatos, ca le dam de capat! Diana, vrem si noi reteta de ciorbita de sfecla rosie...Ca asa o pofta mi s-a facut...[olala]Eu ma gandeam sa-mi fac o supica de rosii, dar ma tenteaza sfecla rosie, mai ales ca este preferata mea toamna... Si apropo de uleiul de masline. Spuneati ca nu ramae gras pe piele? Eu folosesc lapte de corp si lotiune antivergeturi de la Avon,pana acum nu mi-au aparut vergeturi, dar as mai alterna, daca stiu ca nu ramane pielea grasa. Va pupicim pe toate, Carmena[gravi] si bb [bibe]sapt 36
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burticute, Am aparut si noi astazi mai tarziu ptr ca avem multa, multa treaba la servici, de am senzatia ca nu mai facem fata. Ce bine ca mai am doar azi si maine si apoi intru in concediu!!!! Bebe este zglobiu inca de dimineata, misca din toate cele de mi se face burtica in diverse forme. Va pupic si fug la....munca, Andra- [gravi]in sapt 32 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, burticutze guralive! M-am decis sa va mai scriu si eu. Am fost la control si mi-a cerut sa repet analizele de urina ca erau cam urate , plus ca vrea urocultura si ASLO (la ce trebuie asta ?) Mi-a dat OK pentru vaccinul antitetanos (l-am si facut aseara la dr. familie) - nu m-a durut (a folosit ac subtire), dar azi ma pisca un pic. In rest "Bocanila" Alex continua antrenamentele chiar pe sub coastele mele :-)) Cele doua ture la baie noaptea au devenit obisnuinta plus sculatul cu noaptea in cap. E rau ca ma doare spatele cand dorm caci de dormit pe o parte e foarte dificil, numai cu aprobarea lui bebe :-) Vad ca faceti pregatiri serioase pentru venirea noului locatar si imi punctez si eu ce va trebui sa fac in decembrie. Si eu o sa intru in prenatal tocmai pe 5 ianuarie pentru 1 sapt maxim 2(sper sa vin la serviciu pana pe 19 dec..cand voi avea aproape 37 sapt..voi putea veni? sper ca da) Doctorita de familie mi-a zis aseara ca imi va da postnatal pana la 126 zile chiar daca nu am decat cateva zile de prenatal. Ce draguta..a trebuie sa precizeze ca face o exceptie pentru mine! Doar vin sarbatorile si sunt frumoase cadourile, nu? Asa ca si noi numaram zilele pana intram in vacanta! Multa sanatate si bebei voiosi! [pup]Lavv si burtica Alex (32 sapt si 5 zile) PS: mi-am facut si eu poze cu burtica - m-am molipsit de la voi, deh!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Am aparut si eu tarziu azi (de diminetaa nu a mers Internetul de acasa). Dupa cum ati aflat noi aseara am fost la Mall la film. Pt. ca eu vazusem Piratii m-am dus cu baietii (Dulci, Husbanul meu, Husbanul Adrianei si Husbanul Andruskai) la Matrix. Mare greseala!! Filmul a fost cel mai prost din trilogia Matrix, zgomotul infernal, nu incapeam in scaun, imi venea sa ma dezbrac de salopeta, BB era super agitat (o fi zis in capul lui ca sunt o mama denaturata sa-l stresez cu un asa zgomot). Concluzia mea ca si a Adrianei: pina nasc s-a dus cu filmele la cinema. Am ajuns acasa obosita moarta cu piciorele butuci si am adormit instantaneu. Pina dimineata am dormit dusa.M-am trezit iar din cauza unui circel. Azi vreau sa plec mai devreme de la birou, sper sa si reusesc. Adlemi bine ai venit in clubul mamicilor cu baieti!!! In afara de Adina, Lia si Ramona restul avem baieti. O sa fie cam mare bataia pe fetite. Pupici, Layla cu BB " Dulci" 34 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...