Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutati-ma sa o ajut pe Andreea


Recommended Posts

Dragii mei, Va rog sa ma ajutati sa o ajut pe prietena fetitei mele Sanziana. Pe scurt: Andreea (4 ani), in urma unor infectii urinare repetate a fost supusa unui control amanuntit si s-a descoperit ca avea rinichii lipiti (din nastere). Martea trecuta (18.11.2003) a fost supusa unei interventii chirurgicale pentru despartirea rinichilor la spitalul Grigore Alexandrescu - medic Alexandru Negoitescu. Fetita se simte foarte rau. Nu mananca nimic pentru ca saracuta incearca sa manance dar vomita imediat (medicul sustine ca din cauza anesteziei - dar...dupa o saptamana?). Operatia ii supureaza (abia ieri au inceput sa-i administreze Gentamicina). Pana acum i-au administrat numai...algocalmin. Parintii sunt disperati. Medicul i-a recomandat mamei sa "o forteze sa faca miscare" pentru a-i reveni pofta de mancare[bang]. Dar cum sa se dea jos din pat daca ea nici nu-si mai poate tine capul. Parintii ei sunt someri, deja au cheltuit 35 de milioane cu aceasta operatie, mamica isi plateste spitalizarea (adica plateste pentru a i se permite sa stea pe un scaun langa patul Andreei[bang]). Nu mai au bani sa dea la asistente, medic, samd. Medicul ii spune mamicii ca fetita este bine. Dar cum sa fie bine daca Andreea se simte din ce in ce mai rau. I-a spus educatoarei la telefon ca ea stie ca o sa moara. Ma scuzati ca m-am lungit atat. Dar nu am pic de liniste de cand am aflat. Ce va rog eu: parintii ar dori ca pe Andreea sa o vada profesorul Basca (medic la Grigore Alexandrescu) Acesta a fost plecat din tara dar s-a intors luni. Este cineva care il cunoaste si ar putea interveni la acesta? Mamica Andreei este terminata (depresie, lesinuri repetate). Ii este frica sa nu-l supere pe doctorul Andreei daca insista sa-l cheme pe dr. Basca (se citeste cu i din a). Si asa a avut niste discutii cu personalul din spital (vazand ca fata se simte tot mai rau si nu i se acorda atentie, vazand ca ii supureaza operatia si ... ingrijitoarele nu vor sa-i schimbe asternuturile - fara o atentie ceva, samd). Sau, daca aveti alte idei, va rog din suflet. Este o situatie foarte grava. Va multumesc pentru tot [q] Cristina&Sanziana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cris, imi pare tare rau de micuta, prin ce chinuri trebuie sa treaca, din pacate eu nu-l cunosc pe dr. in cauza, dar putem strange ceva bani pentru ea? poate mamica sa fie putin mai tare pentru puiul ei si sa faca presiuni pentru a se ocupa cineva mai bun de micuta bolnava? eu personal din pacate nu te pot ajuta decat sa donez ceva bani [bang][bang]..cand aud de chestii de-astea mi se face parul maciuca Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Dumnezeule mare,i-mi vine sa ma dau eu cu capul de pereti cand aud de situatii de astea. Draga mea din pacate nici eu nu cunosc pe dr. Fetelor haidetzi repede ,una care stie ceva sa dea un semn sa ajute micuta care se chinuie in spital. [:(][:(][q] Nicole &Amira va oflera o[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ajutam si noi cu cat putem, va rog, daca se face un cont ceva, sau ce-o fi.Nu trebuie lasat copilasul asa.Cat mai repede sa facem ceva!!!1 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Asteptam reactia medicilor de pe Desprecopii.com Va rugam sa ne ajutati in a aranja o consultatie la medicul Basca de la spitalul Grigore Alexandrescu. Noi am trimis un mesaj directorului spitalului - sa vedem daca ne raspunde. va multumim, [dc] Asa se naste o mare iubire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, Eu incerc sa iau legatura cu o prietena de-a mea care e plecata la o bursa in Franta dar care a lucat pe sectie la profesorul Basca. Te org sa-mi trimiti mai multe date despre feita (nume complet, eventual salonul unde e internata, etc). Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite, intre timp, incercand sa iau legatura cu prietena mea, mi-a mai venit o idee: exista o fundatie: Fundatia Spitalului CLinic Central de Copii Grigore Alexandrescu a carei presedinte este profesorul Oraseanu. In general, organismele de felul asta sunt destul de sensibile daca sunt implicate. Adresa de e-mail este: fscc@ga.zzn.com. Eventual se poate trimite un e-mail in care se axplica situatia. Unul dintre obiectivele fundatiei este: protectia copilului bolnav si sanatos. Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

te rog sa ne dai mai multe date. numele complet al mamei, al copilei, eventual un numar de telefon si ma duc acolo sa vorbesc cu ei. dupa aceea o sa i-au unul din parinti ca sa deschidem un cont la BCR (dar asta numai dupa ce verific povestea! si sa ma iertati dar chiar trebuie ca sa pot face ceva concret!) si poate in felul acesta facem si ceva concret. te rog suna-ma ca sa imi dai datele, sau oricine imi poate trimite un sms cu datele concrete si azi ! sau trimite-mi un sms cu numele lor si eu ma duc astazi la ei la spital! hai sa vedem cum ii putem ajuta! lix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...