Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutati-ma sa o ajut pe Andreea


Recommended Posts

Lix, Daca pot ajuta la tropaiala si restul.. cu mare placere. Zilele urmatoare nu am un program foarte aglomerat. Financiar ajutam imediat ce avem un cont. Nici o mamica DC jurnalista.. cazul merita sa ajunga in mass-media nu numai pe forum! Dar o avocata .. re malpraxis! Daca nu ajung sa plateasca din buzunar.. medicii si restul personalului medical nu se vor potoli in veci..! Roxana&Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor dragelor, Am vorbit la telefon cu lix care a promis ca se va duce diseara la spital sa vada starea Andreei, sa vb. cu mamica.. si va interveni si pe alte cai. Ce sa va spun, va multumesc din suflet la toate. In ceea ce priveste partea cu "scandalul de presa", va rog din suflet sa ma iertati, dar nu cred ca este momentul. Cred ca mai rau ar face (parerea mea). Eu nu ma pot gandi acum la neputinta sistemului sanitar din Ro, la asta te gandesti cand iti este mintea limpede. Eu acum ma gandesc cum sa o ajutam pe Andreea. Am luat in calcul si varianta ca mamica, din disperare, sa conteste actul medical. Cert este ca fetita nu se simte deloc bine. Poate ca medicul respectiv nu este rauvoitor, poate... este depasit de situatie. Ramane de vazut. Va multumesc din suflet Cristina&Sanziana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vesti! am fost la copila si la mama. cu bucurie pot sa va spun ca fetita se simte foarte bine, astazi dupa mult timp nu a mai varsat. zambeste si chiar vorbeste. mama pare si ea mai infloritoare...poate fiindca fetita se simte mai bine. nu cred ca sugestia doctorului de a pune copila sa faca miscare, a fost rea! parerea mea... si nu dati cu biciul!! acum, din experienta mea: am lucrat cu medicii cateva luni /zi de zi/ si stiu prin ce trec....asta nu scuza intotdeauna ceea ce fac. cred ca mama a fost mult prea agitata, dar repet nu e un lucru rau si poate chiar i-a salvat viata Cristinutzei prin atitudinea ei. Daca nu ai bani mai exista calea excesului, si stim cu toate ce inseamna dragostea de mama. Cred ca mama Cristinutzei, care a mai pierdut un baietel de un an si jumatate in spital, nu a facut decat sa reactioneze ca orice mama cand puiul ei e in pericol. Cred ca si doctorul nu si-ar fi dat prea mult interesul daca mama fetitzei nu era asa e insistenta! Nu e normal, insa asta se intampla de ani de zile la noi...si nu cred ca e cazul sa sacrificam pe cineva ca sa schimbam sistemul...poate exista si o alta cale. Nu cred ca e o solutie buna mediatizarea evenimentului in presa - gen ...medicii sunt rai...bla,bla. Nu ai de ce sa ii acuzi, clar vorbind. Si nu e bine pentru copila si mama, ei inca sunt in spital si cred ca stim ce se intampla in momentul in care ii acuzam pe doctori de ceva-in mod public- ce se intampla cu mama si fetita care sunt in spital? eu propun altceva: am sa vorbesc cu colegii mei din Pro TV - in fiecare an exista campania 'Daruiesti si castigi'. Sunt sanse sa ii bagam si pe ei acolo. Ea mai are doi copii, de 17 si 14 ani, fata si baiat. Sotul e somer de un an de zile. Poate are nevoie de un servicu. Este sofer si si-a pierdut locul de munca cand firma a dat faliment. Locuiesc in Ploiesti la socri. Repet: cred ca merita ajutati daca vor ajutorul nostru. Daca el vrea sa munceasca, si asta o sa aflu curand, poate il ajutam cu un loc de munca! Dar numai daca vrea...si asta o sa aflu! Daca intra in campania pro tv, primesc ajutor financiar un an de zile. urmeaza sa aflu in cateva zile daca se poate. cel mai bine acum ar fi sa incercam sa mergem pe la ea, cei care suntem in Bucuresti. Ce ziceti? In mod organizat? Pe zile? Maine am sa incerc sa vorbesc cu Doctorul, astazi nu l-am gasit. Va tin la curent. Cat despre cont, propun sa mai asteptam cateva zile. lix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am reusit sa vorbesc si eu cu un profesor care a iesit la pensie de la Grigore si care a vorbit cu doctorul Negoitescu (este Felix, nu Alexandru). Am intels ca fetita s-a nascut cu o malformatie congenitala - cele 2 uretere se uneau inainte de a intra in vezica si in momentul in care vezica se umplea, avea loc un reflux pe ureter dublu. In urma operatiei s-a facut o reimplantare a ureterului care nu mai permite refluxul ureteric. DIn spusele doctorului, copilul este momentan in afara oricarui pericol, vineri ii scoate ultimul tub si luni o poate externa. Sper ca pana maine sa va pot spune daca doctorita pediatra care vine la puii mei a reusit sa vorbeasca si cu prof. Basca pentru mai multe amanunte. Pana atunci, toate bune Cu drag Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...