Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutati-ma sa o ajut pe Andreea


Recommended Posts

E minunat, ma bucur atat de mult ca fetita este mai bine! Sunteti nemaipomenite fetelor! Multa sanatate Andreei si multa putere mamicii. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cristina, tinem pumnisorii si ne rugam de sanatate pentru micuta.Poate ar fi frumos sa printezi mesajele noastre si sa i le arati mamicii, sa stie ca nu este singura, si o sprijinim cel putin sufleteste cum putem. Numai bine si sanatate micutei. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, am promis sa va tin la curent si cu bune... si cu rele. Deci, Andreea a mancat putina carne fiarta aseara si nu a vomat-o. [cool] Dar...medicul i-a dat un medicament in al carui prospect scria ca provoaca diaree. Mamica l-a atentionat si medicul a replicat "ma invatati pe mine ce sa fac?". Ma rog, cert este ca Andreea a facut diaree, face din 10 in 10 minute, este iritata si la exterior si in interior (pentru ca ba ii scot sonda, ba i-o pun) si urla intr-una de durere. Medicul a intrerupt administrarea medicamentului. De la atata agitatie iar a inceput sa-i supureze putin operatia.[bang][bang] Ce sa zic...sa speram ca se rezolva rapid. Pupici Cristina&Sanziana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

medic timpit! dar nu este singurul de genul asta!!! eu nu i as fi administrat medicamentul,.. in starea in care era andreea, diaree ii mai trebuia! mama va tb sa fie mai ferma.. pe propria i raspundere chiar... uneori personalul medical este atit de.... incalificabil ii tin pumnii si ii doresc ca acest episod sa nu i creeze complciatii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, tot Negoitescu. Si..de bani ce sa mai vb.? Daca el nu a primit, unde s-au dus 35 de milioane? Ma rog, chiar am sa o intreb pe mamica daca i-a dat ceva doctorului. Cu toate astea, Lix are dreptate. Nu este momentul sa reclamam pe cineva. Ele sunt inca in spital deci la bunul plac al personalului. Nu tin partea nimanui. Dar si medicii la randul lor sunt supusi unei presiuni extraordinare. N-au nici medicamente, nici conditii..n-au nimic. Uite, pentru cine vrea "noutati" din sistemul sanitar: http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=magazine&detail=article&aid=53987 Cumplit dar adevarat Mai eu chiar ma enervez acum (nu ca nu mi s-ar intampla mereu..) De ce doctorii astia se comporta atat de necivilizat cu bietii parinti care nu mai stiu de capul lor cand sunt in asemenea situatii? Cristina, care doctor i-a spus mamei "ce ma-nvatati pe mine?" Tot Negoitescu? Ca eu cred ca totusi ar trebui reclamat. Adica pe de-o parte spune ca nu stiu ce... ca nu a primit nimic (ca adica nu a vrut) si pe de alta parte se poarta mizerabil? Adica de ce nu a primit? Ca sa aiba motiv sa se poarte asa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cristina
Dragelor, am promis sa va tin la curent si cu bune... si cu rele. Deci, Andreea a mancat putina carne fiarta aseara si nu a vomat-o. [cool] Dar...medicul i-a dat un medicament in al carui prospect scria ca provoaca diaree. Mamica l-a atentionat si medicul a replicat "ma invatati pe mine ce sa fac?". Ma rog, cert este ca Andreea a facut diaree, face din 10 in 10 minute, este iritata si la exterior si in interior (pentru ca ba ii scot sonda, ba i-o pun) si urla intr-una de durere. Medicul a intrerupt administrarea medicamentului. De la atata agitatie iar a inceput sa-i supureze putin operatia.[bang][bang] Ce sa zic...sa speram ca se rezolva rapid. Pupici Cristina&Sanziana
Nu se poate!!! Este inadmisibil!!! Exact cand incepuse sa fie mai bine! Sanatate multa micutei! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, nu e nici o problema. "DOMNUL" Doctor asa a spus, ca nu a vrut sa ia nici un ban. Probabil ca luat la intrebari de profesor (care este un mare domn)si care probabil ca o fi amintit ceva de starea materiala a parintilor, s-o fi simtit dator sa spuna ca nu a luat nimic. Intre noi fie vorba, probabil ca doctorul in cauza o fi fost asaltat in zilele astea de intrebari despre starea fetitei (sigur s-au gasit destui care sa-si puna antenele in miscare). Eu nu sunt in masura sa comentez despre salariile medicilor si despre cum trebuie unsi pe ici pe colo (a fost postat si pe forum un subiect cu spaga), dar mi se pare inadmisibil modul in care sunt tratati parintii copiilor si chiar copiii, in cazuri din acestea. Eu nu-l cunosc personal pe acest doctor dar de ieri am auzit de la 3 persoane (doctori cu totii) ca ar fi un profesionist bun. Dar Dumnezeule, cum stam cu OMENIA? Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...