Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutati-ma sa o ajut pe Andreea


Recommended Posts

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Azi dupa-amiaza am vizitat-o si eu pe Andreea. Este o scumpete. Sa stiti ca este mult mai bine, rozalie in obrajori, merge singura pe picioarele ei fara sa dea semne evidente de suferinta, este destul de dinamica dupa cate a indurat pana acum. Eu am ramas foarte placut impresionat de ea[flo]. Si mamica ei este vesela si optimista si are si de ce [flo]! Marti ar trebui sa se externeze. Cristina, iti multumesc pentru ca ne-ai dat sansa sa ajutam un pui de om [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am o perioada cam grea, si mult de lucru, de asta abia acum am citit povestea micutei Andreea, si ma bucur tare mult ca se simte mai bine! Iata ca ajutorul vostru a facut sa se miste ceva acolo, la spital...Doamne ajuta! Este groaznic de trist insa, ca atat de multi altii zac prin spitale si nu se uita nimeni la ei...nu stiu ce am putea face, sa schimbam ceva in acest sistem... Am insa o intrebare: eu am hainute frumoase de la Mara, care i-ar putea prinde bine Andreei, oare voi, fetele care o cunoasteti pe mamica ei, o puteti intreba daca as putea sa ii trimit un pachet? Cred ca i-ar prinde bine. Daca da, poate imi trimiteti un mesaj cu adresa lor. Va sarut pe toate, si sunt alaturi de voi si de micuta Andreea. Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la Andreea si tot Vineri. O mai cheama si Cristina. Fata se simte mai bine si probabil Marti o sa fie externata. Acum partea financiara: or sa fie foarte grele sarbatorile pentru ei. Au avut foarte multe cheltuieli. Propun varianta unui cont bancar cu o mica donatie de la noi. Cine se incumeta? Sigur fetita se simte bine, insa pentru ceva timp de acum incolo ea mai are ceva nevoi speciale! Tatal ei este somer, din motive de sanatate nu prea poate sa munceasca. Andreea mai are doi fratiori acasa. Merge si varianta cu trimis lucrusoare. Andreea a crescut bine si frumos pentru o copila de varsta ei!! cred ca trebuie sa facem si ceva din punct de vedere financiar! Cine se ofera sa se ocupe de partea financiara! Eu nu pot fiindca pe 7 ar trebuii sa plec din tara. Cred ca e bine sa existe cineva de la noi care sa supervizeze toata povestea. Adica sa creeze contul sa se duca cu banii si tot asa! Ce ziceti? lix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat-o azi pe Andreea sa ii urez La Multi Ani ! [flo](prin mamica ei) si cand am aflat ca are in continuare diaree si ca bucataria nu mai lucreaza 100% si nu le asigura mancare de regim sa imi vina rau nu alta[bang] Asa ca am fost iarasi pe la spital cu mancare de regim. Andreea arata in continuare foarte bine, insa problema cu pipi necontrolat inca persista, speram sa se rezolve in cateva zile (eu am intrebat un doctor, dar nu este pediatru, si mi-a spus ca cateva zile dupa sonda este relativ normal controlul slab al vezicii). Am tiparit si i-am dat mamicii Andreei toate mesajele de aici, ca vada ca nu a fost si nu este singura, ca multi suntem alaturi de ele. Mine este posibil sa plec din Bucuresti. Daca mai poate careva sa treaca pe la spital cu ceva mancare de regim pentru Andreea, cred ca o va ajuta. Mamica este destul de rusinoasa si nu prea cere direct nimica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...