Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutati-ma sa o ajut pe Andreea


Recommended Posts

Intr-adevar, familia nu sta deloc pe roze la partea financiara. La primirea unui plic mamica s-a cam inrosit, dar se vedea ca se bucura pentru ca are mare nevoie. Putem vorbi cu ei sa deschidem un cont direct pe numele lor, dar sa nu se simta jenati. Daca merge careva la ei cat de cat cunoscut cred ca vor simti mai bine caldura oamenilor... Pe mine nu ma deranjeaza sa deschid un cont, dar nu le voi putea da banii instantaneu, ci in general la sfarsitul saptamanii, pentru ca nu stau in Ploiesti. Oricum mi-am propus sa ii vizitez cat de curand si acasa. O sa ma interesez cum sta treaba cu conturile astea, ma gandesc la varianta unui cont de card, insa nu stiu daca se poate alimenta si in valuta si in lei simultan. Adresa o sa o cer azi si pot sa v-o trimit pe PM sau email, cred ca si Cristina poate ajuta aici. Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Azi Andreea se simte si arata si mai bine, diareea este spre rezolvare, numai ca tot nu poate controla vezica, sa speram ca va trece si asta. Este in continuare foarte dinamica, nu o supara operatia, se joaca ca orice copil normal. Maine asteapta sa ii scoata ultimele fire si sa plece acasa. Drum bun si sanatate multa [flo] [recevere] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor si dragelor, Nici nu stiu cum sa va multumesc pentru tot ce ati facut. Este greu sa transpui in cuvinte frumusetea sufletului unor oameni ca voi. Andreea astazi va fi externata. Eu voi vorbi cu mamica ei si ii voi cere adresa exacta de acasa (eu nu o stiu, pe Andreea o cunosc de la gradinita... asa cum v-am mai spus este prietena Sanzienei dar nu ne-am vizitat). Am sa va comunic adresa si fiecare va lua decizia care i se va parea potrivita. Sa stiti ca ajutorul vostru a fost si este nepretuit. S-a cunoscut si acest lucru mi-a fost confirmat de mamica (cu lacrimi in glas). Va iubesc pe toti si pupici suplimentari pentru unii dintre voi (se stiu ei care sunt) Cu mult respect, Cristina&Sanziana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur foarte mult ca Andreea se simte mai bine, eu n-am putut sa intru pe net deloc in ultimele zile si o sa fie la fel in urmatoarele, dar vroiam sa va spun ca exista un cont DC, care a fost deschis anul trecut de Craciun, am vorbit saptamana trecuta cu Cristina si am verificat, el inca functioneaza, nu a fost inchis, daca vreti, putem sa-l folosim si anul asta, daca nu, un cont de card dar din pacate pe card nu se pot depune decat intr-o singura valuta(lei)...cum vreti voi, daca este dati-mi un semn de viata...cu siguranta familia Andreei o sa mai aiba nevoie de ajutor...ar fi interesant de aflat ce varste au fratiorii ei ca sa evitam sa trimitem lucruri care nu se potrivesc..hai ca va pupic Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea are 4 ani si are un frate de 17 ani si o sora de 14 ani. Nu stiu cat de mari sau de mici sunt de statura, dar o sa incerc sa trec pe la ei cat mai curand si atunci o sa revin cu amanunte, eventual si ceva [foto] Mamica nu lucreaza, iar tatal este somer (este de meserie sofer). Conturile de la desprecopii pot fi folosite pentru Andreea ? Eu am fost la BCR si am aflat urmatoarele: Pentru deschiderea unui cont pe numele altei persoane trebuie buletinul acelei persoane. Deschiderea contului se plateste, iar la extragerea banilor din cont se percepe un comision de 0.5%. Daca banii se ridica de la alta sucursala, se plateste suplimentar o taxa de confirmare (comunicarea intre banca la care s-a creat contul si cea de la care se ridica banii). In cazul in care se vor efectua depuneri in lei si valuta, trebuiesc deschise conturi separate. Astept raspuns de la BRD si BancPost, dar probabil ca serviciile sunt similare (promit sa revin si cu raspunsurile de la ei) Concluzia mea ar fi ca la un cont simplu banca opreste comisioane mai mari si face procedura de scotere a lor mai complicata, dar la card ar merge mai repede. Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cardul Maestro de la BRD poate fi alimentat si prin virament in valuta din strainatate, cu recomandarea ca transferul sa fie facut la bancile BRD corespondente (se pot afla daca le spun tara). Suma depusa va fi convertita in lei la cursul BNR. Eu am deja card la BRD. Daca doreste cineva sa o ajute pe Andreea si pe familia ei, va pot transmite datele pe email sau PM, ca si adresa si telefonul familiei Paraschiv. Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...