Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Probleme sarcina


Roxana_G

Recommended Posts

Iarasi ma vaicaresc de ceva. De data asta e vorba de hemoroizi. Stiu ca aparitia lor pe sarcina este normala, mai ales in trimestrul 3 (eu sunt in 30 de saptamani). Insa este destul de dificil din pricina durerii care devine uneori imposibila. Nu stiu ce tratament as putea face, care sa fie permis si pe sarcina. Imi voi intreba medicul peste 2 saptamani cand merg la dansul, insa pana atunci ma puteti ajuta cu vreun sfat? Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxana, din cate stiu eu crema de galbenele e foarte buna (mai ales daca nu sunt in stadiu avansat). da-te cu ea si in interior cat poti....... daca nu are efect, unguente de la farmacie: Hemorzon, Proctolog, bune amandoua, si nu-s contraindicate in sarcina..... Numai bine!!! Ven si [bb] Markus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca exista si remedii homeopate pentru asa ceva. Poate ameliorezi cate cava. Cateva sfaturi: nu sta ff mult in picioare nu bea cafea (ii irita) si nu consuma condimente nu purta tocuri de nici un fel (Cred ca asa ceva este recomandat in general gravidelor) Sanatate si succes cu sarcina. Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin Roxana. Am intrat pe site-ul revistei Formula As. Acolo am cauta si am agasit mai multe articole. Printre care si cel de Marul Lupului http://www.formula-as.ro/articol.php?nrrev=572&&idart=4362&&numecap=Medicina%20naturistã bai de sezut planta la plafar o gasesti Bafta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot sfaturi homeopate ptr evitarea constipatiei: tarate de grau - 1 lg de supa la 500 ml apa fiarta - se face infuzie iar ce rezulta se pune in suc de fructe, compot sau orice altceva. Daca poti il poti bea asa. Iaurt ACTIVIA Un pahar cu apa cat suporti de fierbinte baut dimineata pe stomacul gol inghitura cu inghititura Te pup, ai grija de tine si de bb, Andra cu burtica de 30 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de tot pentru raspunsuri. [bis] O sa ma axez pe unguente, probabil cele din plante. O sa incerc si cu Proctolog - stiu ca e eficient, dar ma temeam sa il folosesc pe sarcina.Cat despre cele administrate pe cale interna, super! Incerc. Bai de sezut mi-e cam teama sa fac, poate doar cu apa calduta. Sper sa stau maine mai bine la calculator. [:D] Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incearca cu unguente, eu am folosit Hermorzon, si o igiena stricta, poti incerca usor cu mana sa-i introduci la loc, atat cat se poate; sa ai grija sa nu te constipi, sa nu mananci condimentat si prea multe alimente scazute. Daca esti hotarata sa nasti pe cale naturala, mare grija ca in timpul nasterii se vor accentua, dar apoi se reduc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Roxana! Si eu am avut aceeasi mare problema caum vreo doua saptamani. Atat de rau mi-a fost ca am ajuns la un medic chirurg[q]! Mie mi-a dat o reteta dupa care am facut un unguent la farmacie (din pacate nu mai am reteta), dar am folosit si Ultraproct (unguent) f. eficient si neinterzis in sarcina. In plus am avut mare grija ce mananc: activia (cam doua, trei pe zi), miere (o lingurita dimineata pe stomacul gol), apa multa, mere, compot de prune uscate. Acum imi este mult mai bine desi nu a trecut de tot problema aceea. Multa sanatate! Adriana [gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...