Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un sfat -daca ati avut sangerari in sarcina


mitzura

Recommended Posts

Abia acum vad subiectul tau... vreu sa iti spun ca in primul rand trebuie sa fi calma, ca va trece... eu cred ca bat toate recordurile in sangerari maronii pe sracina ...nu din pdv cantiatativ ci ca durata. ..prima data au inceput la 9 sapt si 3 zile si au tinut pana in sapt 17. cand s-au orpit ptr. doau sapt si au revenit iar in sapt 20 si au durat alte 2 sapt iar in sapt 27 din nou - alte doaua sapt.! Si iata-ma in sapt. 31 si bb este bine mersi in burtica! Primele doua ture au fost genearate de o usoar dezlipire de palcenta iar la ultima este cam in ceata motivul ... probabil prea multe contractii chir si nedureroase cum erau... la mine tusea a avut un rol f important la a-mi crea probleme! Am luat initial utrogestan- 3/zi apoi gravibinon - 5 fiole - una la 4 zile apoi alilestrenol si gravbinon 3 fiole tot la 4 zile si la ultima tutra Duphaston -2/zi. dar pe langa progestative mi s-a dat si diazepam... sa sti ca relaxeaza uterul si te linisteste si pe tine... eu nu am luat doza prescrisa decat rar (am luat cate o jum /zi..de obicei dimineata) si era sa uit cel mai important: repaosul fizic la pat cat mai mult si repaosul sexual! Te rog s te linistesti..si eu am pierdut inainte o sracina si te inteleg mai bine decat crezi tu... dar increderea, linistea sufleteasca, reposul fizic si tratamentul te vor ajuta sa treci peste toate si va fi bine! Va trebui sa-i pui la lucru pe ceilalti din familie... asta e! Te pup si sa auzim numai de bine Helen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...