Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu vreau sa fie ingeras !


Recommended Posts

Am o prietena care si-a pierdut fetita. Seara, dupa inmormantare sotul i-a spus ca o paraseste pentru o alta femeie. O luna nu a vrut sa vada pe nimeni si toti am crezut ca o sa moara si ea. Dupa o luna, a visat-o pe Andreea - ingerasul ei. Acesta ii spunea sa nu mai fie trista pentru ca intotdeauna vor fi impreuna. Peste cateva luni s-a recasatorit si e foarte fericita. Acum are o fetita de 3 ani - Maria. In sufletul ei insa Andreea are un loc special si imi spune ca desi pare incredibil, de multe ori o simte langa ea. Si au trecut 8 ani de cand Andreea nu mai este. Lucia, Andrei o sa fie tot timpul langa voi. Va doresc multa putere sa treceti peste aceste momente si Bunul Dumnezeu sa va intareasca. Sincere condoleante! Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Creat
  • Ultimul răspuns
nimeni nu o sa te intelega pana nu trece prin ceea ce treci si tu, ...dar poate ca e mai bine pt. suletul tau ca nu te-ai dus. Mie mi-a murit bunicul si nu am putut merge la inmormanare, acum cand merg in Romania, si merg la ei la tara, il astpet sa vina parca de undeva, sa iasa pe usa...merg la mormat dar pt. mine el nu e acolo, pt. mine a ramasa ..viu. Regret nespus ca l-am pierdut, imi reprosez singura ca nu am putut merge la inmormantare, acum duminica este parastasul de 6 luni, iar nu sunt acolo...dar intr-un fel poate e mai bine asa, sincere condoleante! si nu uita ca tot raul e spre bine. PS. Ma cuzi te rog ca m-am bagat asa in topicul tau, dar am plans cand am citit ce ai scris si mai plag si acum,mi-au revenit amintirile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista durere mai mare pe lumea asta decat cea a unei mame care isi pierde copilul...pentru totdeauna...Suntem alaturi de voi si plangem...si ne rugam la D-zeu sa va trimita un fratior sau o surioara pentru Alex...Si data viitoare cu siguranta ca va fi bine...si va va alina putin durerea asta sfasietoare... Sincere condoleante si multa putere de a o lua de la capat dupa aceasta tragedie... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 7 luni) si Ramona (1 an jumate)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucia,Dumnezeu sa va fie mereu alaturi,sa fiti tari pentru Alexandru, ingerasul vostru de pe pamint! Voi aprinde o luminare pentru Andrei....Dumnezeu sa-l odihneasca in pace,micutzul de el. Sincere condoleante! ***Alba*** http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am tot ferit sa raspund pentru ca am sperat tot timpul o minune.. Apoi mi-a fost cumplit sa accept! O colega a mea s-a rugat insa altfel.. Sper sa nu te superi.. este o colega care si-a pierdut copilul si nu mai are altul! Cu cateva nopti anterioare disparitiei lui Andrei s-a rugat asa cum i-a venit ei ( e un om extrem de credincios si care nu minte.. ferit-a Sfantu' ): Doamne fa in asa fel sa fie cel mai bine pentru Andrei-Cristian, EU ii povestisem de caz.... Inainte sa citesc pe net, colega mea a stiut ca Andrei a murit. Si mi-a spus. Mi-a mai spus ca cel mai greu lucru este sa accepti si sa stii ca puiul iti va fi cel mai important inger pazitor. Cand a murit fata ei eu am fost socata. Pentru mine era sora mea mai mica. Cu o zi inainte fata ( Laura ) trecuse pe la noi pe la birou si ne-am "jucat" pe net. Am visat-o inainte de 40 de zile cand imi spunea sa am grija de mama ei. Si am, incerc. Stiu cu aceeasi certitudine cu care pipai tastatura.. ca Laura este un inger care ne pazeste. Ar dura prea mult sa povestesc toate visele.. Sa fii sigura ca undeva sus Andrei este. Sanatos si puternic. Si langa voi! De ce a fost sa fie asa.... numai Dumnezeu stie! Il vei simti intotdeauna. Dorul nu se va duce niciodata! Dar multumeste-i lui Andrei pentru viata lui asa cum a fost. Ai sa vezi ca vei visa!Nu stiu de ce iti spun asta. Mai greu va fi cu dorul si durerea. Si Alex va visa! Si poate Doamne-Doamne va mai trimite un bebe. Roxana&Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...