Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu vreau sa fie ingeras !


Recommended Posts

Draga Lucia, nu esti singura....Si eu am ramas doar cu citeva poze facute la spital, nu am putut participa la ceremonie, nu cred ca poate cineva sa ne acuze de lasitate sau indiferenta. Iar bb ar fi avut acum o luna...Consoleaza-te ca si mine ca macar ai fericirea ca cineva sa-ti spuna "mami" si, poate, data viitoare va fi bine. Nu-ti pierde speranta-n Dumnezeu, timpul vindeca ranile, chiar daca cicatricile ramin...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Lucia,sincere condoleante. Este tare dureros numai sa ma gandesc prin ce treceti voi. Allah sa va dea putere sa mergeti mai departe si sigur micutul tau pui e acum un ingeras ! Ce as putea sa-ti zic sa-ti mai alini durerea sincer nu stiu,dar tu trebuie sa fii puternica ,trebuie sa lupti. Si poate in curand ve-ti avea inca un puiut. Fii tare ![pup] Nicole&Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleantze Dumnezeu sã îl odihenacã în pace ! Trebuie sã treci peste aceastã dureroasã si cumlitã tragedie ! Acum o sä îtzi reversi dragostea toatã asupra lui Alex. si bine faci ! Timpul si Alex. te vor ajuta sä treci peste aceasta nenorocire dar în sufletul tau durerea pierderi lui Andrei nu se va stinge niciodatã ! Jucãri si iubire pentru Alex. si rugãciuni pentru Andrei ! E trist si dureros Dumnezeu sã vã ajute ! AlexandruL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante si Dumnezeu sa fie alaturi de voi! [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Povestea mea seamana foarte tare cu a ta. Copilul meu, tot baietel, a murit acum un an si 2 luni, la 10 zile de viata la Fundeni, dupa ce i s-a facut cateterizare tot acolo. Copilul meu mai mare avea atunci 3 ani si 2 luni, asa ca mare lucru n-a priceput, a luat totul foarte simplu. A simtit insa tristetea, apasarea si stresul intregii familii. Asa ca va inteleg destul de bine. E cumplit de greu. Nici eu n-am fost la inmormântare, si timp de un an n-am fost la mormant spre rusinea mea. Cred ca am incercat cu disperare sa uit, sa fie ca si cum nu s-ar fi intamplat. Am devenit in schimb foarte religioasa, incercand sa pricep de ce am patit asta. Am cautat motive concrete ale malformatiei si n-am gasit. Am citit o gramada de carti, cateva medicale, dar cele mai multe religioase sau filozofice, si toate mi-au intarit credinta ca orice se intampla are un rost , indiferent de logica umana, si ca doar acceptandu-ne cu seninatate suferinta ne vindecam. Incearca sa iei ce ai patit ca pe un medicament amar necesar evolutiei tale si familiei tale. Nu judeca, nu invinovati pe nimeni si incearca din rasputeri sa te impaci cu destinul (stiu cat e de greu). Nu deznadajdui si roaga-te cat mai mult, tine post, spovedeste-te, impartaseste-te daca poti. Te vor ajuta foarte mult astea, daca crezi in Dumnezeu. Daca nu crezi, nu stiu cum altfel. Oricum, iti trebuie foarte multa stapanire de sine. Ai mare grija, nu lasa gandurile sa te napadeasca, ca e prapad. Si copilul cel mare are mare nevoie de tine. Si nu renunta sa speri. Sunt alaturi de tine.[flo] Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...