Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu vreau sa fie ingeras !


Recommended Posts

quote:
Originally posted by dodo
Draga Lucia, nu esti singura....Si eu am ramas doar cu citeva poze facute la spital, nu am putut participa la ceremonie, nu cred ca poate cineva sa ne acuze de lasitate sau indiferenta. Iar bb ar fi avut acum o luna...Consoleaza-te ca si mine ca macar ai fericirea ca cineva sa-ti spuna "mami" si, poate, data viitoare va fi bine. Nu-ti pierde speranta-n Dumnezeu, timpul vindeca ranile, chiar daca cicatricile ramin...
Dodo imi pare asa de rau :-((( Sincere condoleante. Iti doresc putere si iti doresc sa ai multa speranta! "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by dodo
Draga Lucia, nu esti singura....Si eu am ramas doar cu citeva poze facute la spital, nu am putut participa la ceremonie, nu cred ca poate cineva sa ne acuze de lasitate sau indiferenta. Iar bb ar fi avut acum o luna...Consoleaza-te ca si mine ca macar ai fericirea ca cineva sa-ti spuna "mami" si, poate, data viitoare va fi bine. Nu-ti pierde speranta-n Dumnezeu, timpul vindeca ranile, chiar daca cicatricile ramin...
Dodo, nu pot sa cred ce citesc! Sincere condoleante! Numai bine tie si familiei! Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
O vreme mi-a fost teama sa-ti scriu..., baiatul tau care a plecat la Dumnezeu are acelasi nume cu baietelul meu. Si nici macar nu pot (si nici n-am curajul sa incerc) sa-mi imaginez prin ce treci... Nici un cuvint, nu cred ca te-ar putea consola, de aceea n-o sa incerc sa-ti fac durerea mai usoara, pentru ca stiu ca ar fi zadarnic. Ai grija insa de Alex, celalalt copil al tau..., nu stiu ce virsta are, dar moartea cuiva drag este o experienta traumatizanta pentru un copil! El nu-si poate explica ce s-a intimplat, se simte frustrat, probabil vinovat, este teribil de vulnerabil acum. Incearca sa te concentrezi pe el. Daca observi tulburari de comportament (adoarme mai greu, viseaza urit, nu mai are pofta de mincare), gindeste-te serios sa mergi cu el la un psiholog. Nu-ti fie rusine sau teama..., e mai bine sa preintimpini, decit sa-ti faci reprosuri mai tirziu! Iti doresc sa aveti putere sa treceti peste aceasta nenorocire! Sa va ajute Dumnezeu! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au dat lacrimile cand am citit mesajul tau. Dumnezeu sa ii odihneasca sufletelul iar voua sa va dea puterea sa mergeti mai departe si cand ranile vor fi vindecate poate faceti alt bebelus. Sincere condoleante. Andra cu burtica de 32 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...