Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (7)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
stradania madutzei... de revizuit si adaugit! 1. Acris 25 Aprilie 2. Heron 2 Mai 4. Teodora D 5 Mai 5. Laura 7 Mai 6. Manu 8 Mai 7. Irinusha 10 Mai 8. Albinutza 10 Mai 9. Andra 15 Mai 10. Tantica 15 Mai 11. Maria 15 Mai 12.Piatra Lunii 20 Mai 13.Erika 25 Mai 14.Madutza 25 Mai 15.Anca 25 Mai 16.Dana 30 Mai 17.Christina 31 Mai 18.Clau 2 Iunie 19.Oana 5 Iunie 20.Irinel 9 Iunie 21.Cindy 15 Iunie 22.Getutza 17 Iunie 23.Crenguta 23 Iunie 24.Romana 30 Iunie 25.Butterfly 1 Iulie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata burtici! Acum chiar suntem burtici aproape toate, chiar daca nu se vad burticile asa rau. Paula, imi pare rau si sunt alaturi de tine. Prietena mea cea mai buna a patit ca tine, si am trecut alaturi de ea prin perioada aia teribila. Important e sa iti revii pe plan psihic, e clar ca poti avea copii si vor fi sanatosi. In multe articole am citit ca e un procent mare de sarcini pierdute pentru ca organismul le respinge. Organismul isi da seama ca ele nu sunt viabile, si de asta reactioneaza asa. Dar asta nu pentru ca mama ar avea vreo problema, urmatoarea sarcina poate fi perfect normala. Si va fi, vei vedea! Sunt atat de multe fete care au patit ca tine si apoi chiar la scurt timp au avut bebei sanatosi. Te pup si iti doresc optimism si sanatate. Bun venit Mona in randul nostru. Sa iti traiasca fetita! Cand ai aflat ce est? La cate saptamani de la UM? Scuze, da asa stiu si eu sa ma ghidez. Eugenia, parca tu ziceai ca e bebe mai mare decat ar trebui, dar la tine chiar nu se poate face o estimare corecta asupra varstei lui bebe asa ca eu nu mi-as face griji. Fetele care se plang ca au lua 6 kg, pai noi care am luat 3 sau mai putine suntem cu multe saptamani in urma, credeti ca tot asa o sa fim si peste 6 saptamani??? Maduta, tu de examplu treci 14 saptamni de sarcina si ai DPN pe 25 mai, sper sa nu ma insel, iar eu am trecut saptamana 13 cu DPN 9 iunie (!!!). Asta pentru ca eu inca n-am fost la eco si eu calculez in continuare (ca si doctorul meu) de la UM. Nu va ingrijorati, eu zic ca fiecare organism are ritmul propriu. Bineinteles ca nu e bine sa exageram, dar 5-6 kg la 17-18 saptamani nu mi se pare chiar exagerat, ca practic e sarcina la jumate, nu? Oana, fii fericita ca n-ai greruei, crede-ma ca nu sunt deloc placute, si uneori uiti sa te bucuri de starea ta speciala, cu gandul "Ufffffffff, ce rau imi e", "De n-as vomita..." "Ufffffffff si seful asta, nu ma mai lasa o data sa ma duc in birou ca mi-e asa rau..." si tot asa... E perfect normal sa n-ai greturi, fii bucuroasa de asta. Cunosc mai multe persoane care nu au avut greturi, inclusiv bunica mea (care ma amuza tare cand spune "Nu stiu muica ce-or fi alea greturi, ca io pe voi v-aud mereu, da eu n-am avut asa ceva de cand sunt..." :0) Pupicei Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 13 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici, [q]...postul meu s-a pierdut... Nu va mai povestesc inca odata ce mi s-a intamplat in aceste doua zile. Va adresez inca odata intrebarea: testul pentru Sindrom Down unde se mai poate face? Eu am sunat azi la Sanador (B-dul Decebal) si mi-au spus ca este in jur de 1000000 lei (980000 ca sa fiu mai precisa). Problema mea e ca mi se pare peste mana si departe pana acolo. Stie cineva ceva mai aproape de Dr. Taberei sau de B-dul Ion Mihalache (fost 1 Mai)??? Daca nu, ma duc sambata la Sanador. Va [pup][pup][pup] MariaI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, nu sunt foarte sigura despre care din postarile tale corbesti, dar s-ar putea sa fie vorba despre cel de la mamici de mai-iunie (6). Cand subiectul devine prea incarcat, unul din moderatori deschid la acelasi topic o noua sectiune (acum e sectiunea 7). Scuze daca stiai deja asta si daca de fpat chiar ai avut o eroare cand ai vrut sa postezi si ai pierdut mesajul, se intampla si asa uneori. Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 13 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, La multi ani Oana[s]!!! Maria, eu fac testul la Giulesti cu Dr. meu. Poate poti sa il faci si tu acolo. Incearca sa suni sa vezi ce zic si poate iti da o trimitere medicul de familie. Poti sa incerci si la Cantacuzino, acolo am facut eu testele pt. boli transmise de pisi. Este dupa sediul ala smecher de la opera, a 2 sau a 3-a cladire. Suna acolo si iti vor spune si pretul. Stai in Dr. Taberei? Si eu la fel [:)]. Irinel eu am intrat in saptamana 15 de la fecundare. Se cam potriveste, nu? Multumim cindy pentru lista!!! Bravo! Andra, si eu stiu ca 3D = morfologica (de morfologie fetala). Manu, ai reusit sa iti faci programare la dr. Pop? Fetele, iar am tras o tura de plans azi. M-am uitat la filmul de pe PROTV, "Fluke" si m-a apucat plansul. Mi-am adus aminte ca trebuie s-o dau pe pisi si simt ca se rupe ceva din mine. Mi-au iesit bine analizele dar nu vreau sa risc. Ce o sa ma fac? Stai ca iar ma apuca crizele daca ma mai gandesc mult. ve pupesc, Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 14 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza, eu am citit ca nu e nevoie sa renunti la pisica, ci doar sa nu ii schimbi tu locul unde isi face nevoile. Eu nu prea as tine animale langa copil, dar sunt multe familii care au animale si copiii sunt sanatosi. Ma gandesc ca o sa iti fie si tie greu, si o sa ii fie greu si pisicutei, ca se ataseaza si ele si le e tare greu cand li se schimba stapanul. Unele nu pot sa accepte asta nici dupa mai mult timp. Tu esti decisa sa o dai? Eu parca as mai sta putin sa ma gandesc in locul tau... Acu nu [zid], era doar o parere. [pup] Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 13 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...