Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (7)


vilma

Recommended Posts

Neata fetelor, abia am reusit sa ma trezesc in dimineata asta si acum tot as mai [nani]. Da' asta e suntem la serviciu, tre' sa muncim Madutza au aia niste preturi de te ia ameteala. Adica eu am dat 650000 pe o pereche de pantaloni si 700000 pe o camasa. Ce-i drept mi-au placut amandoua ca erau tare frumusele. Pantalonii nu mi s-au parut foarte scumpi, camasa mi s-a parut exagerata. [pup] MariaI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pantalonii nu mi se par foarte scumpi, mai ales daca sunt de calitate. Camasa insa... Am inteles ca sunt mai multe magazine cu hainute pentru gravidutze in Prisma, dar este destul de greu de ajuns. Poate cand oi pleca spre Ploiesti sa ma opresc. Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unde exact e magazinul asta Rococo? Chiar la (in) Cocorul? Dati-mi va rog amanunte despre locatia exacta ca sa nu orbecaiesc. Desi cu parcarea pe acolo prin zona e ca naiba... E un magazin special de gravidutze, sau e un magazin normal, cu haine de om? Eu pina acum nu mi-am cumparat nimic special de imbracat de gravida, m-au tot incaput hainele normale, dar se ingroasa gluma. Sa va impartasesc si eu o bucurie de-a mea cu BB mic. Miscari majore nu am simtit inca (adica am simtiti ceva-ceva, dar nu stiu daca au fost doar pareri de-ale mele sau miscari pe bune), insa la eco saptamina trecuta am avut o priveliste atit de frumoasa, cum nu am avut la sarcina precedenta nici in stadii avansate. Totul s-a vazut foarte-foarte clar, am vazut conturul perfect, cu cap, miini, picioare, degetele, se misca intr-o veselie (desi nu simteam nimic) si ISI BAGA MINUTZA IN GURA... I-am promis fetitei mele ca data viitoare o iau cu mine ca sa vada si ea... Atunci mi-a dezvelit burta, m-a pupat si a spus "Te iubesc, bebe!". Catusha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata mamici cu burtici! [q] Sunt asa trista ... [:(] ... ati inceput toate sa simtiti bebele si eu inca nimic ... De abia astept sa ajung la control s-o innebunesc pe tanti doctora cu intrebari ca nu mai rezist ... daca nu ar auzi tati pe bebe in burtica mi-as face si griji ca i s-a intamplat ceva. Zau asa!!!! Ce naiba, chiar asa sa nu simt nimic, ca doar l-am vazut si eu miscand la ecografie. Spuneti-mi si mie cateva vorbe acolo ca nu mai rezist ... si mor de ciuda! Va pupa o mamica "nesimtitoare" ... sau cu un bebe puturos! :( Irinusha - cu minunea de 18 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza, daca te duci in Ploiesti, am gasit asta vara un magazin de gravidutze si hainutzele mi se pareau frumoase ... de preturi nu prea stiu ce sa-ti zic ca mie mi se par ieftine toalele in tara, dar asta-i alta poveste. Magazinul e pe B-dul Republicii, imediat dupa Supermarketul "Mega Image" - vechiul Automotovelo, nu stiu daca asa se scrie - tot pe partea acea, mergand spre Nord ... e unul micut, dar sigur il gasesti fiind singurul pe Republicii. Catusha, m-am indragostit de fetita ta! Nu mi-o dai mie? ca-i tare dulcica! Pup-o, te rog frumos, din partea mea! Irinusha - cu minunea de 18 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha, fii barbata!!! O sa vezi ca o sa ai si tu un BB fotbalist[hagi]. Eu te invidiez ca ii aude tati inimioara, al meu nu aude decat niste chioraituri de mate [:D]. Si daca nu este foarte miscator, o sa fie cuminte si cand se naste, pe cand ai nostri poate vor urla ca din gura de sarpe. [flo][flo][flo] Catusha, stii unde intoarce tramvaiul 21 sau 5, la biserica Sf, Vineri? Magazinul este pe coltul dinspre Universitate, nu spre Cocorul. Langa este un Second Hand si un magazin pentru Animale parca. Se numeste strada Baniei. Cred ca deasupra cladirii este o reclama cu Cosmorom. Este un magazin cu hainutze speciale pentru gravidutze. Daca vrei putem sa ne intalnim sa mergem impreuna. Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru indicatie Irinusha, chiar o sa ma duc. Pana atunci o trimit pe mama o tura "de orientare" [:D]. Tu pe unde ai stat in Ploiesti? Si eu m-am indragostit de fetita taaaa!!!! Sa ne mai povestesti ca este o scumpica. [bis] Unde sunt Cris, Laura, Erika???? Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor.mey Madutza dar harnicutz bebe ai ,te invidiez.Cum e sa il simtzi??Cred ca o place,stiu.
Irinusha stai draga mea calma ca nu ai ramas ultima ,mai sunt si eu pe aici si sigur mai sunt si alte burtici printre noi.E lasa ca l-om simtzi si noi candva pe bebe si sa vezi atunci [:D] Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (16 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! Nu am mai scris de mult dar sa stiti ca va citesc in fiecare zi si ca mi-e tare drag de voi cand vad ce harnicute sunteti la scris. Eu ma simt ceva mai bine cu greturile si oboseala mai [vom] din cand in cand dar e mult mai bine. Fetita mea abia il asteapta pe bebe sa se nasca, vorbeste cu burtica, ii trimite pupici, ii povesteste cum or sa se joace ei cu mingea si multe altele. Saptamana viitoare o sa merg si eu la un nou ecograf si atunci o sa va spun mai multe dupa ce il vad pe bebe. A, vroiam sa va spun, eu am o burtica destul de respectabila adica se vede in toata regula ca sunt insarcinata, mi-am luat pantaloni de graviduta de la Sf. Gheorghe, langa statia lui 21 (Bucuresti). [pup][pup][pup] albinutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...