Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (7)


vilma

Recommended Posts

Fetelor, incerc sa ma linistesc ... dar n-am ce face, sunt de fel nerabdatoare (cele cu bebei in zodia gemenilor ar trebui sa va invatati cu acest "fenomen" ca asa suntem noi, gemenii [:p]). Oricum pana pe 9.12. trebuie sa astept, noroc ca nu mai e mult! Madutza, pana sa plecam in Germania am stat in "minunatul" cartier Malu-Rosu ... parca atunci nu era chiar asa de urat, insa acum e groaznic si mi se face mereu pielea gaina cand trec pe acolo ... noroc ca nu-i prea des ;). Acum, adica in vacante, locuim pe la Piata Mihai Viteazu, pe langa Rest. Caraiman ... mai bine spus pe la casele din spatele strazii Gheorghe Doja. E o zona frumoasa si semi-centrala, deci "alta viata" ;) Luminita imi place, deci cred ca o sa va simtiti bine ... oricum Ploisti-ul s-a schimbat foarte mult, in fiecare an mi se pare ca se face si mai frumos ... neglijand unele zone ca Malu-Rosu. In caz ca ajungem vara viitoare in Ro. (mi-as dori un botez cu prietenii ... mai bine spus un chef ;)) poate ne intalnim la "schimbat de experiente" si "dat mare cu copilasii nostri" ... ce zici? Pupici! Irinusha - cu minunea de 18 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iata-ma madutza ! Tocmai citeam ce ati mai scris voi ca nu prea am apucat zilele astea. Munca asta...[V] Madutza, ma bucur pt. tine ca ti-a miscat. Esti mai "tare" decat mine (eu la 16 sapt. am simtit). O sa vezi de acum incolo busituri. Eu am 20 de sapt. si primesc la lovituri ca ma intreb cand mai doarme copilasul asta... Va invidiez pe cele din Bucuresti ca mai aveti magazine pt. gravidutze, ca aici in Targoviste nu gasesti nimic, decat sa-ti faci la croitor (si asta urasc)... Irinusha, draga mea, nu-ti mai face atatea griji ca nu ti-a miscat bebe, o sa vina si acel moment si o sa vezi ca nu o sa te mai lase in pace...Tu te gandesti la faptul ca ai deja 18 sapt., dar eu cred ca nu-i nici devreme, dar nici tarziu. Probabil depinde si de constructia fiecareia... Bun venit noilor mamici. Sa fiti sanatoase si voi si bebicii vostri! Azi-noapte mi-am visat copilasul. Era asa frumos si dulce....Dar tot nu stiam ce este: fetita sau baiat... Uneori ma trezesc din somn cu mana pe burtica si am senzatia ca am vb. toata noaptea cu el/ea...E tare frumos sentimentul asta... Am si eu o intrebare: sotziorii vostri nu au inceput sa devina putin gelosi (cam mult spus) pe copilas? Sotzul meu m-a intrebat intr-o seara daca il mai iubesc? Cu o fatza din aia de copil amarat...Mi-a zis ca toate atentia mea este numai asupra copilasului, ca altceva nu ma mai intereseaza.. Auziti si voi ce poate sa gandeasca. Prostutzul... L-am facut sa inteleaga ca il iubesc din tot sufletul meu, la fel de mult, nu ca dragostea mea s-ar imparti la doi.. In fine...suntem ok, ne iubim si ne intelegem super !!! hai, va pupic si ne mai "vedem" ! Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza, in caz ca ajungem in tara imi fac eu timp ptr. o barfa ca intre mamici, nu-ti face griji! Numai sa ne "iasa" planurile! Cris, tocmai asta e, eu sunt acum in sapt. 18 si nimic si voi celelalte l-ati simtit chiar in sapt. 15-16 ... Incerc sa astept cumintica, numai ca incep sa-mi fac griji ... mai sunt si o gravida cu probleme, asta imi mai trebuia! Cris imi pare rau ca nu-ti gasesti lucrusoare frumoase ... da o fuga la Ploiesti ca nu-i departe. Noi am fost acum 2 ani in Targoviste (incercam de fiecare data sa vedem ceva din tarisoara ns. frumoasa) si ne-a placut f. mult orasul. Ma si mir ca nu gasesti ceva, ca doar am gasit o groaza de magazine bine dotate ... Va pupic! Ma duc sa fac o baita cu clabuc (fara grija, nu-i fierbinte ;)) sa ma mai calmez! Irinusha - cu minunea de 18 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza, daca e pe asa, eu sunt in 17 sapt., ca am 16+ 1 de la UM si la ecograf arata chiar mai mult,deci dupa asta ar trebui sa fie 16+5(mi-a dat si DN mai devreme cu 5 zile,dar sa mai vedem cand oi mai merge la urmatorul ecograf). Ar trebui sa semnez cu 17 sapt.? Am gasit un site care mie imi place,pare interesant, mai ales in privinta pozelor de ecograf, arata pe saptamani, deci fetele ca mine,care il vad pe bb din an in paste sau nu l-au vazut deloc chiar pana acum, puteti sa va faceti o idee de cum ar arata sau cum va arata in urmatoarele sapt. www.amazingpregnancy.com/weekbyweek/ultrasounds/secondtrimester.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu maine incep 16 saptamani si o sa ma si semnez cu 16 saptamani [:D]. Am inceput si eu sa calculez de la UM, cum a spus Erika, ca e mai sigur. De la UM am intrat deja in 16 saptamani luni. Cris tie ti-a miscat la 16 saptamani de la UM? Si sotiorul meu este un pic gelos, zice ca pe el nu o sa-l mai iubeacsa nimeni, ca o sa il iubesc doare pe BB. Ce blegut e... Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catusha, scuze ,am uitat, bine ai venit, si zau asa,ai o fetita tare scumpa! Irinusha,cunoastem Gemenii,hehe,doar am sot exemplar langa mine,nerabdarea si curiozitatea is la ordinea zilei! Nu te ingrijora ca nu l-ai simtit pe bb, poate nu ti-ai dat seama,ca de ex si eu parca simteam ceva fluturasi prin burta si inainte sa zic ca a miscat,dar pana n-am vazut umflatura aia nu am indraznit sa cred ceva. Si am mai citit ca fetele mai slabute simt mai repede, nu stiu cum esti tu, poate te ajuta sa stii si asta. V-am pupat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha, asa este, Targoviste este un oras frumos, dar uite ca iarna nu gasesti haine pt. gravidutze....[bang] Oricum, ploiestiul este mai frumos decat Targovistea si mult mai dotat. Dar nu am cand sa ajung...si din cauza programului si faptul ca nu mai avem masina..este destul de incomod... Ma gandeam totusi ca poate ti-a miscat bebe si nu ti-ai dat seama? Ai 18 sapt. de la UM sau de la conceptie? Eu aveam 16 sapt. cand a miscat si culmea de la UM, ca la echo arata ca ar avea vreo 14 sapt. Nici nu am apucat sa-i spun dr. ca nu ne-am mai vazut. Abia luni, pe 08.12. Mi se pare o vesnicie pana atunci... Referitor la cadoul de mos pt. sotz inca nu m-am hotarat...Cred ca o pereche de manusi din piele ca tot le-a pierdut recent... oricum este un fericit ca tot primeste. Vine si mos craciun, apoi ziua lui de nastere imediat dupa Revelion.... Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catusha, scuze ,am uitat, bine ai venit, si zau asa,ai o fetita tare scumpa! Irinusha,cunoastem Gemenii,hehe,doar am sot exemplar langa mine,nerabdarea si curiozitatea is la ordinea zilei! Nu te ingrijora ca nu l-ai simtit pe bb, poate nu ti-ai dat seama,ca de ex si eu parca simteam ceva fluturasi prin burta si inainte sa zic ca a miscat,dar pana n-am vazut umflatura aia nu am indraznit sa cred ceva. Si am mai citit ca fetele mai slabute simt mai repede, nu stiu cum esti tu, poate te ajuta sa stii si asta. V-am pupat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...