Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (7)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Catusha, copila ta m-a fermecat! Si eu presimt ca voi avea fetita, deja m-am gandit pentru un nume de fetita (Mirela). In cazul in care ar fi baiat nu am idee cum il va chema. Oricum ne vom hotara la un nume si de baietel :) Si banuiesc ca va fi iubitoare ca scumpa de fetita ta :) Desi am un finutz - o scumpete- asa ca si baiat e bine:) Io chiar nu ma pot hotara [:)] Eugenia[gravi] (cu bb de 15 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot pe pagina aia este un link cu pregnant belly, sunt poze cu burtile mamicilor la diverse saptamani. mie mi se par foarte mari...burtica mea e mult prea mica in comparatie cu alea. Irinusha, sa iti fie de bine baitza! Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ma simt intre atitea gravidutze, fiecare cu gindurile, problemele si temerile ei... Ca una care a trait o data aceasta experienta, as vrea sa va incurajez cumva pe toate (mai ales pe cele care nu au mai trecut prin asta...), dar mi se pare foarte frumos sa vezi o viitoare mamica cum isi face griji pentru puiul ei... Eu data trecuta, cind mi-am facut "pregatirea teoretica" citind din carti, am studiat tot pina la capitolul nastere inclusiv. Si uite asa m-am trezit ca dupa ce am nascut, habar nu aveam cum sa ma port cu copilul. Si brusc sa fii insarcinata mi s-a parut atit de simplu si usor pe linga ce inseamna sa fii mama... Daca imi dati voie, as vrea sa va spun care a fost din punctul meu de vedere cel mai frumos moment al nasterii. (am nascut normal, fara epidurala, fara absolut nimic, anestezii, etc). Cel mai frumos a fost cind copilul a iesit, secunda aia, a fost cea mai frumoasa, pentru ca am simtit ca l-am mingiiat, i-am simtit conturul complet, a fost ca o mingiiere, si nu e o metafora. Tactil a fost echivalentul unei mingiieri si a fost minunat. Aveti dreptate, fetita mea e o minune. Pot sa ma mai laud un pic cu ea? Cind am operat-o de polipi (nu avea inca 3 ani)mi-au adus-o din sala de operatie, era inca ametita de anestezie, si stiti care au fost cuvintele ei (notati ca era inca ametita): "Mami, n-am simtit nimic. Te iubesc..." Bineinteles ca eu plingeam in hohote... Catusha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele...hop si eu la apel..azi ma simt bine, am rez toate belelele...se parecatot raul era spre bine.. puiul meu v-am zis e bine mersi..doar ca a urcat in sus, el statea ghemuit rau de tot si si-a gasit o pozitie mai buna in care desi e sprinten in continuare, nu il simt.. CATUSHA, please, unde vad pozele cu fetita ta? please, please !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maaamaaa... ce ati mai scris! de fapt, cred ca ne-am inmultit! bun venit noilor mamici, sarcina usoara! catusha (sunt tot eu, cindy... [flo]), mai e un magazin rococo (cu haine numai pt gravidute) pe calea dorobantilor, langa fostul magazin orient, acum flanco, sau aproximativ vis-a-vis de zapp, daca stii zona). nu stiu cum e, inca nu am nevoie de haine speciale, asa ca nu am intrat. parca am vazut si unul pe calea victoriei, de la max mara vreo 100 de m spre piata victoriei, pe aceeasi parte. am inceput in schimb sa port ciorapi speciali, sunt foarte buni, au o banda lata in fata si elasticul mult mai lejer, nu strang deloc burtica. ce bine de voi, cele care deja simtiti bebeii!!! vreau si eu!!! cred ca mai am de asteptat. cindy (12 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cindy, mersi de informatie, Rococo de pe Dorobanti e mai convenabil pentru mine fiindca e mult mai aproape. O sa postez cit pot de repede poze cu papusha mea sa vedeti ca exista cu adevarat, e domnisoara, merge la gradi, iar aseara spre exemplu se ruga de mine sa o iau in brate sa traga cu ochiul pe geamul de la baie la taica-sau care facea dus... Catusha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...