Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (7)


vilma

Recommended Posts

Ma bag si eu in vorba la voi aici, da' am citit sa imi amintesc cum eram acum cateva saptamani [:)]. Manu, am vazut post-ul tau despre eco: pe dr. Pop il gasesti la clinica Diagnosis, pe bd Mircea Eliade 18, in Floreasca. Tel. 231.67.41 sau 231.67.42. Dar sa-i dai zor cu programarea ca oricum trebe sa astepti vreo luna ca sa gasesti loc liber... Eu am platit 1.100.000 prima ecografie acolo, cea facuta la 13 sapt, am primit 3 poze, dar mare lucru nu se intelege din ele... Este un dr foarte bun, dar nu e deloc vorbaret, asa ca sa nu fii dezamagita daca nu-ti spune prea multe. Oricum, tot ce e de stiut afli, pentru ca el de fapt le spune, dar i le dicteaza asistentei care iti face fisa. Dar important e sa-si faca meseria bine, nu sa stea la taclale, nu? A, si inca ceva: tot atunci, la 13 sapt (13 sapt de la UM mi-a spus ca bebe este fetita...). De fapt, tot asistentei i-a spus. Asa ca faca nu vrei sa afli ce e puiul tau, incearca sa-l previi. Multi pupici si bebici sanatosi va doresc! Flaviana si "pisicuta" din burtica de 22 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:0]cuuum? la 13 sapt. de la UM poate sa vada sexul bebelui??? ce bine ar fi! referitor la dr. Pop, este la Diagnosis, cum spunea si soleil, coordonatele sunt acelea. dar daca suni acum te programeaza prin februarie... eu m-am programat luni, pentru 11 februarie! acum costa 1600000 ecografia 3D. cindy (11 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[grup] Mersi mult Soleil si Cindy. Daca ma programeaza in februarie, e cam prea tarziu, pentru ca atunci o sa fie BB prea mare. O sa ma duc acum la CMU si poate la a doua eco sa ma duc la dr. Pop. Oricum multumesc mult de tot pentru informatii si va [pup] pe toate! Manu & burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toate burticile, mai mici sau mai mari ! In sfarsit, reusesc sa intru si eu pe forum, ca pana acum nu am reusit sa ma loghez..imi dadea eroare. Chiar vroiam sa va scriu de dimineata cum am plans la filmul de aseara dupa PRO TV, dar vad ca au mai fost fete ca mine... Doamne, asa m-a marcat filmul ala...radea sotul meu in hohote si mai rau ma enerva.....Mi-am adus aminte de cutzul meu care a murit de ceva timp (6 ani), dar pe care nu-l voi uita niciodata !!! Hai ca-mi dau iar lacrimile... Si saracul sotiorul meu, ca sa ma impace aseara mai dadea si pe meci pe tvr1, cica sa uit de film... Si sa vedeti mai fetelor ce dadea bebe al meu din picioruse cand striga tati "Gol" sau cand eu ii injuram pe aia ca n-au dat bine mingea...(mie imi place fotbalul). Ca sa vezi ca bebe simte totul. De abia astept sa vina week-endul sa ma pot odihni si eu, ca tare grea a fost sapt. asta , la servici. in rest, sunt bine, am reusit si eu sa citesc tot ce ati scris si nu stiu ce sa va mai povestesc ca ma cam regasesc prin cele spuse de voi Nu-mi vine sa cred ca Duminica intru in 20 de sapt. [bis] si pt. ca nu stiu daca voi mai scrie pana duminica, urez tuturor celor care poarta numele de Andreea si Andrei, multa sanatate, impliniri si [copil] sanatosi !!!! LA MULTI ANI !!! [s] vA PUPIC DULCE PE TOATE ! Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum mai la 13 saptamanisexul, cand eu stiu ca in sapt 17 inepe sa se foreze sexul masculin, iar pe la 20 feminin? mie asa mi-a zis ieri, ca iar m-am dus la eco...bine, nu m-am dus la dotorul meu, ci la priul eco, unde am aflat eu acu ceva timp ca sunt pregnant si unde am lesinat pe masa.. uf...azi mi-am gasit in sfarsit haine gravidutza, insa am luat cam mult in kg ...m-am si luat la harta cu mama cica sa pap mai putin, sa pap fara paine bla bla...ca n=o sa mai dau jos apoi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare [gravi]!!! Sunt si eu, adica noi, printre voi [grup]. O intrebare: ati avut careva dintre voi momente in care nu mai aveati aer (mom in care trebuia sa stati jos si la aer rece sa va reveniti)? Eu n-am patit la prima, dar uite ca acum cu a doua minune mi se intampla. In cartea pe care o citesc is mentionate cateva motive pt o astfel de manifestare: -glicemie scazuta; -lipsa de Ca si Mg; -tensiune mica; Eu tensiunea o am mica si cu Ca s-ar putea sa fiu la limita inferioara, dar tot in oala asta am fost si cu prima sarcina si totul a fost ok. Spuneti-mi daca voi ati avut asa ceva, sau daca stiti ca ar conta faptul ca intre sarcini e o diferenta <2ani. Marti trebuie sa merg al moasa si parca vad ca daca is la limita inferioara cu analizele, nu-mi zice mare lucru. La prima sarcina am intrebat-o eu daca nu cumva ar trebui sa iau ceva prenatale si a zis ca daca vreau pot sa iau [zz], poate tot asa imi face si acum [zz]. Poate nu dadeam eu mare importanta acestui lucru, dar aseara am vazut la stiri ceva ce m-a socat si m-a speriat, asa ca acum is ca pe jar [:(]. Va rog spuneti-mi daca ati avut astfel de experiente. Doamne ajuta [gravi]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tutus Poate nu dadeam eu mare importanta acestui lucru, dar aseara am vazut la stiri ceva ce m-a socat si m-a speriat, asa ca acum is ca pe jar [:(]. Va rog spuneti-mi daca ati avut astfel de experiente. Doamne ajuta [gravi]!
Eu nu am patit asa ceva dar iau de cateva saptamani vitamine prenatale "Materna" la recomandarea medicului. Dar sunt curioasa ce ai vazut la stiri, care te-a speriat. Vitaminele poti sa le iei fara reteta de la medic, si rau nu pot sa-ti faca. Dar ar trebui sa-i spui medicului de problema asta. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tutus, mie mi se intampla sa simt ca nu am suficient aer uneorim= si atunci ma duc la geam sau afara si iau un pic de aer. Dar nu e asa drastic, sau cel putin nu pare, ca la tine. SSi eu sunt de parere sa iei prenatale si in cazul tau, calciu. Se recomanda pana la 1200 mg pe zi si la gravide chiar si pana la 1500-2000. O sa caut acasa cred ca am pastrat linkul, l-am primit si eu tot pe forum, umbland sa aflu daca imi poate face rau daca iau calciu. Nu cred ca doi ani intre sarcini sunt asa multi, dar sarcinile pot diferi foarte mult chiar si la aceeasi femeie. Ce ai vazut la stiri? Povesteste-ne si noua, sa ne putem feri daca e posibil Ai grija de tine si de bebe! Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 13 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...