Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (7)


vilma

Recommended Posts

'neatza burticutze dragutze,ce face-tzi voi dragelor?
Iulia bine ai venit sau bine ai aterizat printre noi(cum iti suna tie mai bine)[:D]Esti la prima sarcina?
Azi incepe o noua zi si odata cu ea imi doresc sa incep si eu sa fiu mai calma si ma linistita ,sa nu ma mai irite orice tampenie si orice vb. spusa in vant.Asta e ce mi-m propus azi si sper sa reusesc ,in rest despre mine si de la mine totul e bine.Sper sa revin cu noutatzi de prin zona.[recevere][recevere]
O zi buna va urez si voua Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (15 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna burtici [gravi] si BB-ici, Bun venit Iulia, sa ai sarcina usoara si sa te bucuri de BB-le tau! Eu sunt persoana cu pisica. Deja am luat o decizie si nu mai vreau sa ma sucesc. Erika, cand te duci sa il vezi iar pe BB? Poate postezi o poza, ceva [:D]! O zi buna va doresc, Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Madutza eu tocmai smbata m iar programare la spital,ca acum nu ma mai kema din 2 in 2 saptamani ,ma keama o data pe luna ,uff si asa de greu trece o luna [bang],bineniteles ca ambata voi posta o noua pozica cu bebele mai ales ca acum e mai mare si el.Dar tu nu ai inca nici o pozica ceva?? Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (15 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Hop si eu! N-am mai fost de multa vreme pe aici. Si eu sunt in stari deprsive mai ales ca ascasa o tinem tot dintr-un scandal in altul [bang] . Cu ocazia asta am dat si kilul ala jos (pe care-l pusesem) deci Eryka, ne putem lua de mana. In rest cu sarcina e totul super-bine, bebe misca din cand in cand si mi-e drag de el de mor. Imi doresc din tot sufletul sa merg in Ro de sarbatori dar nu stiu daca se poate... Cam atat... Va pup! Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (18 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toate [gravi]! Iulia, bine-ai venit printre noi![flo] Azi o noua zi de munca. Si ce bine a fost in week-end-ul asta prelungit! Mi s-a facut pofta de vacanta! Abia astept sa vina Craciunul, ca asa de tare-mi place sa fac bradul si sa savurez astmosfera de Craciun. In fiecare an eu si sotul meu ne asezam pe canapea si ne tinem in brate uitandu-ne la beculetele din brad. Si stam asa putin si e asa de bine...Acum o sa fim trei care o sa stea pe canapea. Si abia astept! Madutza, nu-i nimic ca ai gresit. La CMU m-au programat f. repede, joi ma duc la eco. Oricum n-as fi avut rabdare pana in februarie ca sa-l vad pe BB in 3D. O sa mai fac probabil un eco din asta si atunci o sa ma programez din timp la dr. Pop. Sper ca si la CMU sunt doctori buni si ca o sa se uite cu atentie la BB. Manu & burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata mamici cu burtici! Iulia, bine ai venit! Sarcina usoara si "burtica" sanatoasa! Nu ne spui si noua mai multe despre tine? Ca suntem tare curioase ;) Irinel, ai fost tare ... eu si balerina! Ma si vad facand piruete ... ceva de genul "baletul hipopotanilor" de Disney [:I] Oricum, la sunculitele mele mi-ar mai trebuie vreo 10 sarcini sa se potriveasca "imaginea" :) Madutza, ai dreptate, daca ai luat o decizie - care oricum cred ca nu ti-a picat usor - e bine sa ramai la ea. In timpul sarcinii nu cred ca-i periculos cu pisica, mai ales daca ai grija sa lasi treaba pe spinarea sotului ;) si sa te speli pe maini dupa ce ai pus mana pe pisica, insa cu un bebe mic in casa nu-i usor. Am avut si eu un motan si stiu ca nu-i posibil sa-i interzici o camera, iar parul de pisica e groaznic. Mai ales daca e persana ... si al nostru era o corcitura tot cu par subtire si pufos, care plutea peste tot, inclusiv peste mancare. La un adult spui mereu: "tu ti-ai ales asa situatie, nu ai decat sa inghiti la par", dar ptr. un bebe e destul de periculos ca poate ajunge la plaman si sa-i provoace o embolie. Sau pur si simplu iti sufoca copilul dormind pe el ... au fost cazuri si cazuri. Sunt innebunita dupa pisici, dar cred ca copilul meu e mult mai important decat o pisica! Si gata, nu ma mai bag! Laura, imi pare rau sa aud de certuri si de tristete! Gandeste-te ca acum e foarte important sa fii relaxata si sa te simti iubita! Nu poti si tu sa lasi de la tine si ajungeti iar la "pace si iubire"? Sper ca ne dai o veste buna! Fetelor, cand aud de "Sarbatori acasa" ma apuca o tristete si un dor ... vai de curul meu! - scuze de expresie! De cativa ani buni visam sa petrecem Sarbatorile in tara si de fiecare data nu a mers ... acum nici gand! Aoleu, iar ma apuca melancolia ... Noroc ca anul asta avem pe cel mai bun prieten al nostru - traieste in Milano - in vizita si nu o sa fim ca cucii, doar in patru (ca sarbatorim Craciunul mereu cu parintii). Sper sa fie fain! Voi ce aveti de gand! Dar va rog fetelor, cele din tara, nu ne faceti in rau sa ne povestiti ca va duceti la tara, taiati porcul si sunteti cu familia, ascultati colinde si faceti cozonaci ... ca pe cuvant daca nu o sa bocesc de una singura aici .... [q] Gata cu vaicarelile ... Va pupicesc dulce pe burtici! O zi minunata!!! Aveti grija de voi! Irinusha - cu minunea de 18 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am furat chestia asta de la "mamicile de iulie-august" ... si am inteles ca si ele au furat-o de la alte mamici ... oricum nu conteaza, important e sa va placa si sa va fie de folos: 8 saptamani 1.6 cm - 1 gram 9 saptamani 2.3 cm - 2 grame 10 saptamani 3.1 cm - 4 grame 11 saptamani 4.1 cm - 7 grame 12 saptamani 5.4 cm - 14 grame 13 saptamani 7.4 cm - 23 grame 14 saptamani 8.7 cm - 43 grame 15 saptamani 10.1 cm - 70 grame 16 saptamani 11.6 cm - 100 grame 17 saptamani 13 cm - 140 grame 18 saptamani 14.2 cm - 190 grame 19 saptamani 15.3 cm - 240 grame 20 saptamani 16.4 cm - 300 grame 20 saptamani 25.6 cm - 300 grame 21 saptamani 26.7 cm - 360 grame 22 saptamani 27.8 cm - 430 grame 23 saptamani 28.9 cm - 501 grame 24 saptamani 30 cm - 600 grame 25 saptamani 34.6 cm - 660 grame 26 saptamani 35.6 cm - 760 grame 27 saptamani 36.6 cm - 875 grame 28 saptamani 37.6 cm - 1005 grame 29 saptamani 38.6 cm - 1153 grame 30 saptamani 39.9 cm - 1319 grame 31 saptamani 41.1 cm - 1502 grame 32 saptamani 42.4 cm - 1702 grame 33 saptamani 43.7 cm - 1918 grame 34 saptamani 45 cm - 2146 grame 35 saptamani 46.2 cm - 2383 grame 36 saptamani 47.4 cm - 2622 grame 37 saptamani 48.6 cm - 2859 grame 38 saptamani 49.8 cm - 3083 grame 39 saptamani 50.7 cm - 3288 grame 40 saptamani 51.2 cm - 3462 grame 41 saptamani 51.7 cm - 3597 grame 42 saptamani 51.5 cm - 3685 grame 43 saptamani 51.3 cm - 3717 grame Eu deja mi-am luat o linie sa vad cat de mare ar putea fi ... si mi se pare asa de "piticut" ... am pe Tom Degetel in burtica!!! Il papa mama cu par cu tot :) Irinusha - cu minunea de 18 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...