Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (7)


vilma

Recommended Posts

Neata fetele...cum o mai duceti? eu de vreo doua zile sunt pe drumuri..si am slabit 1 kg, sper sa nu fie probleme.. va mai kestionez si eu cu ceva: unde va misca bebe? am citit ca il simti undeva in zona buricului, da la mien de unde, eu il simt dand din picioare sau din ce o da el pe acolo jos de tot..nicidecum in zona buricului..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bravo Irinusha, foarte buna lista. Ce mici sunt mah....Se pare ca este de la UM, daca are 43 de saptamani lista. Intai m-am uitat la saptamana 15, dupa aia mi-am dat seama ca e saptamana 17. Laura, imi pare rau ca ai probleme in casa. Lasa ca o sa se termine cat de curand si o sa fie totul bine de sarbatori. Erika, am fost la 2 eco pana acum, dar nu performante. O sa fac in ianuarie 3D si atunci imi da si caseta si pozite. Pana atunci ma uit la al tau ca sunt de-o seama [:D]. Saptamana trecuta avea femurul de 13mm [:D]. Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

madutza o intrebare scumpi! pe foaia aia pe care scrie dimensiunea femurului nu scrie si diametrul parietal? sti de ce ma intere? pe una din foile de la eco, cred ca la ala din sapt 14 scria ceva de genul lumngime femur= ... si in paranteza varsta gestationala. apoi pe randul urmator diametrul parietal =... si iar corespondentul la varsta gestationala. partea ciudata e ca intre cele doua varste gestationale era o diferenta de 3 zile...la tine cum e?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Cred ca l-am simtit pe bebe. Am simtit aseara cand stateam in pat si tati vorbea tare. Asa ca o pulsatie de inima. O data si atat. Oare o fi bebe? Am simtit cam la 1/2 de palma sub buric. De atunci nimic. Am incercat sa-l maingai, dar nici o reactie. Oare sa fi fost doar un muschi care s-a incordat brusc? Acum am 16 sapt si 4 zile. In minivacanta am fost putin la munte. A fost frig dar frumos. Ne-am plimbat putin. Am fost cu cateva familii cu copilasi mici: 11 luni, 1 an si 3 luni si 4 anisori. Asa ca am observat si cum e viata dupa ce apare pe lume piticul. Sunt fericita ca a venit mama acasa si i-am spus de bebe. A reactionat bine desi eu aveam emotii. Am descoperit ca m-a scos la lumina acelasi doctor la care merg si eu acum. Asa ca data viitoare vine si mama cu noi. Pandesc acum orice miscare prin burtica. Va pup, Andra DPN 15 mai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravooo Andraaaa!!! Mai avem putin si toate incepem sa dam vesti d+astea. De saptamana viitoare ma astept si eu. Si in carte scrie la 16 saptamani de la fecundare, 18 de la UM, asa ca nu era prea devreme nici la Cris. Flaviutza, diametrul parietal era 2.3cm. Din ambele rezulta 14 implinite de la fecundare saptamani fix (asta era miercurea trecuta. La ambele eco mi-a iesit aceeasi DPN si in ambele cazuri joia intram intr-o noua saptamana. Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by madutza
Se pare ca este de la UM, daca are 43 de saptamani lista. Intai m-am uitat la saptamana 15, dupa aia mi-am dat seama ca e saptamana 17.
Madutza dar cum saptamana 17?ca noi de joi de-abia intram in 16 saptamani de la UM.
Si in legatura cu pozica atunci sambata postez pozica cea noua [;)]si eu de abia stept sa-l vad .
Fetelor se pare ca am cam ajuns pe la jumatatea drumului ,inca pe atata si gata ne vedem visul cu okii[bis][:D] Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (15 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor !!! Mai ce ati mai scris voi zilele astea !!! Se cunoaste ca cele din Ro am avut o minivacanta...Insa eu de abia asteptam sa ajung azi la servici sa vad ce mai faceti, ce mai ziceti... Andra, felicitari mama pt. bebe. Mie mi-a miscat tot la 16 sapt. Nu-ti face griji ca nu misca atunci cand il mangai sau ca nu sunt dese miscarile lui. Usor-usor o sa se inzeceasca aceste miscari. Eu am acum 20 de sapt. si da atat de tare din picioruse sau manutze ca ma si doare uneori sau trage de cordonul ombilical si ma doare buricul... Cel mai des "vorbeste" cu tati. Sa vezi cum se umfla burtica uneori...Este minunat momentul, de nedescris, o sa vezi ! Uite si acum se agita ca nu mai pot sta pe scaun . Nu mai pot de dragul lui !!! Am sunat sa ma programez la dr. meu si tocmai sambata este libera lista si sunt putin dezamagita ca de abia asteptam sa ma duc maine...[bang] hai ca va las. Vorbim mai tarziu ca am putina treaba. Va pupicesc pe toate si pe toti bebicii !!! Cris-20 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aham Acris .. sa inteleg ca de aia ma durut pe mine saptamana trecuta buricutul??de simteam ca trage cineva de el pe dedesupt??Mey mey te-am prins si atunci cand v-am intrebat nimeni nu mi-a zis nimik.[V] Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (15 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai am avut UM pe 18.08. Asta inseamna ca am intrat luni in 16 saptamani de la UM. Dr. asa mi-a spus, 14 saptamani de la fecundare. Chiar m-a intrebat daca nu cumva mi-o fi venit ciclul peste sarcina (dar nu imi aduc aminte sa fi avut ceva nereguli). Nu stiu cesa zic, poate este BB mai dezvoltat...sau am avut ovulatia imediat dupa UM. Iar sunt zapacita de cap si abia imi pusesem ordine [soc] Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Madutza si eu am avut UM pe 19.8,deci saptamana asta intram in 16 saptamani,dar ma scuzi mi sa parut ca tu ai impresia ca noi suntem deja in 17 saptamani si de aia .ca ai scris undeva mai sus ca te-ai uitat la saptamana 15 iar apoi la ceea de 17 ,si asta ma incurcat ,de aia zic ca mi sa parut ca tu ai impresia ca esti in 17 sapt. Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (15 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...