Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (7)


vilma

Recommended Posts

aa MAdutza am uitat sa-tzi zic ,s pe mine dr. ma socoteste tot ca fiind in 15 sapt de sarcina si deci 16 sapt de la UM.Numai ca eu aici pe forum ma iau dupa UM ca vad ca asa fac si fetele si ca sa nu ma incurc cu ele. Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (15 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna,fetele. Si eu cred c-ar trebui sa ma astept ca sa simt ceva miscare,da' ma tot gandesc ca daca nu-mi dau seama cand e,si orice miscare mai altfel prin burta ma gandesc ca poate,poate,apoi imi zic ca totusi ar trebui sa fie ceva diferit decat doar o crampa,sau o intepatura,sau o zvacnire, asa ca astept inca ceva altfel. O intrebam si ieri pe mama,cum e,imi dau seama ca e bb,sau o sa cred ca-i vreo crampa :)), si mi-a zis ca-mi dau seama,ca-i altfel,ca si cum m-ar impinge ,asa ca asteptam momentul ala "altfel". Am si eu intalnire cu moasa pt prima data pe 18 dec., si tot azi am vrut sa facem o programare tot pe-atunci,la un eco privat, dar n-am gasit doctorul,asa ca ramane pe maine sa sunam. La mine,daca ma iau dupa ecograful facut,bb ar trebui sa aiba 16 sapt. si 3 zile, iar dupa UM ar trebui sa fie cu vreo 4-5 zile mai putin. O zi buna tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu asa am impresia, ca intru in 16 de la fecundare si 17 de la UM (probabil am avut ovulatia destul de devreme). Am vorbit si cu ankat, ea are DPN tot pe 25.05 si la eco i+a iesit si ei ca are mai mult decat credea. Pana la urma cum este? Chiar te rog sa imi spui daca gresesc, ca mereu ma incurc. [flo] Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAdutza ce sa zic tu zici ca ai avut UM pe 18.08 iar eu am avut pe 19.08 si eu m calculat saptamanal saptamanile si acum imi iese ca am intrat in 16 saptamani de la UM si deci 15 de la fecundare ,nu stiu de ce esti cu o saptamana inainte la UM.
OK acum te las ca mi-a venit sotul si tre sa pun masa ,ma uit maine la raspuns .pa pa Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (15 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Chiar mi-a fost dor de voi! Zilele astea libere mi-au prins bine si abia astept sarbatorile. Dar mai sunt 3 saptamani si atata treaba....... A, si de vreo 2 zile ma doare capul ingrozitor! Plus ca asa deodata nu imi mai vine nici o haina ca lumea. Eu am haine de pe vremea studentiei (stramte, mulate, etc) si nu mai imi vine nimic acum! Am fos la croitoreasa dar ma apuca toti dracii cand ma gandesc ca doar un sarafan si o salopeta am sa mai pot purta! Cred ca am o zi proasta.........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toate burticile de aici, Sunt noua in aceasta zona si doream doar sa va spun ca sunteti cele mai simpatice persoane, iar forumul este super. Eu sunt in 14 saptamani cu DPN 2 iunie. Va [pup] pe toate si sa fiti sanatoase si voi si bebelusii vostri. Cady [gravi] si bimbirica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, concetateana mea, nu te mai enerva! Ai tu o zi proasta :)) Eu mi-am luat acu 2 zile niste pantaloni care-s si nitel mulati- sau stramti- pe coapse- adica vin bine,nu arat in ei ca intr-un sac, is eleganti- si se vede si burtica asa frumos,tare-mi place. Si deci pantalonii vin tare bine, se vede si o burtica draguta, zau asa, nu se vede nici o diferenta excaptand burtica, asa ca poti sa cauti si tu asa ceva si sa te simti eleganta, pe strada, de sarbatori,etc. La mine problema e ca toti pantalonii imi sunt lungi si aici nu stiu unde sa gasesc croitor sa mi-i scurteze,si am o pereche pe care-i indoi jos, asta ma enerveaza,ca nu-mi place,da' trebe sa fac ceva in privinta asta pana la urma(nu merge cusuti de mana,ca-s prea grosi). Si ma mai intreb unde-oi gasi ciorapi sa nu ma stranga,cand vazusem nu era cazul, acum cand am nevoie de ei,nu-i mai vad.Erau ciorapi cu poza cu burtica, si fara ei mie mi-e frig iarna,deocamdata nu chiar,dar ce ma fac mai incolo? Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...