Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (7)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragi burtici si BB-ici Sper ca va gasesc bine si sanatosi pe toti Bun venit noilor burtici si sarcina usoara cu cat mai putine emotii. Am scapat si eu in pauza si dau fuga sa ma laud: am fost vineri sa facem eco. [bis] Multe n-avem de povestit: stim ca suntem bine dezvotati, cu dimensiunile normale la varsta asta, ca ne bate inimioara regulat si ca inotam intr-un lichid clar. Nu stim ce gen avem. Pentru ca dupa ce ca copilul meu statea cu capul in jos si cu picioarele in sus (cu capul cat mai bagat intre oasele lu' ma-sa) mai statea si cu spatele (ca sa nu ma exprim altfel) la noi. Asa ca n-a vrut sa ne arate ce gen are. Am asteptat un sfert de ora dupa el sa-si scoata capul sa-l putem masura ca lumea. In cele din urma am reusit. Avem un cap de 34,5 mm. [bis] Cel mai emotionant pentru mine a fost sa-l vad pe tati super-emotionat. Dupa ce ne-am intors de la eco nu-si mai lua mana de pe burtica si vorbea cu BB-le intr-una. Nu cred ca reusise sa constientizeze ca acolo in burtica e o fiinta, chiar daca eu ii spuneam tot timpul ce i s-a mai dezvoltat copilului. A fost super. Ii tremurau mainile cand am plecat de la eco. In schimb am fost sambata sa mi se recolteze sange pentru analize si trebuie sa astept 2 saptamani pana primesc toate rezultatele.... brr Incerc sa nu ma mai gandesc. In rest suntem bine (ignorand cu desavarsire durerile crunte de spate - poate sun si eu la Giulesti odata ca nu se mai poate) si ni s-a mai marit burtica [bis]. Si m-ati ametit asa de tare cu numarul saptamanilor ca nici nu mai stiu in a cata sunt si de la ce le calculam... La eco ne-au iesit ca are 16 saptamani. Astea de cand s-or numara. Ma duc sa mai numar odata in calendar. Gata ca va plictisesc. [pup][pup][pup] MariaI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Moamaaa dar scrieti nu gluma. Intervin acum doar ca sa spun ca buricul vostru nu are nici o legatura cu cordonul omblical al bebelului, nici cea mai mica. Din buricul vostru a iesit la vremea lui cordonul vostru omblical care v-a legat de mama voastra (de placenta ei). Inauntru nu e nici legatura intre copil si buricul vostru. Copilul e in uter nu sub pielea de pe burta. Logic, nu? Si pe mine ma doare chiar azi buricul dar eu stiu cauza: M-am atins ieri la piercing si l-am deranjat,plus ca imi creste burtica si se intinde pielea din jurul piercingului si ma trage. V-am pupat! PS: Bun venit celor doua gravidute! Sarcina usoara! Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (18 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oau, ce vrednicute ati fost... Bun venit Iulia si Cadi [hia], sarcina usoara, fara peripetii neplacute si bebei sanatosi si mancaciosi! Fetelor, mi-ati facut pofta, acum o inteleg pe Irinusha si pe celelalte fete care se plangeau ca la ele inca n-au miscat bebeii desi au numarul necesar de saptamani. Abia astept sa miste si la mine da in primul rand sa scap de greturi. Vad ca numai eu ma mai vait ca apucata de greturi. Voua chiar v-au trecut la toate??? Laura, e pacat ca aveti certuri in perioada asta. Probabil e din cauza ca amandoi sunteti cu nerviiincordati, tu din cauza sarcinii, el incercand sa te "suporte" pe tine cu toanele :0) Incercati si voi sa o luati mai usor, iesiti la plimbare, faceti ceva relaxant ce va place la amandoi. De azi intram si noi in saptmana 14. Cand va aud pe voi de saptamana 18, 16, mi se pare asa departe... Aveti grija de voi si de bebei. Pupic, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 14 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va multumesc pentru gandurile bune. Acum ne e mai bine, sa speram ca s-a terminat cu cearta. Ce voiam sa va spun este ca nu are nici o legatura cu sarcina sau ca eu sunt mai agitata, motivul nostru se gaseste in trecut si abia acum am aflat ceva, ceva care e motivul scandalului. Asa ca nu am ce sa las de la mine sau sa ma calmez ca nu are de-a face cu mine. [hot] Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (18 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, chiar daca cearta si discutiile nu au legatura cu sarcina, gandestete ca starea ta de liniste sau agitatie este transmisa fatului. El simte toate tensiunile pe care tu le traiesti. Este pacat sa-l afecteze asa ceva. Gandestete la el[bibe] si fi relazata, calma, problemele se vor rezolva ele cumva. Si eu imi fac griji ca nu simt nimic , ca nu creste burta[gravi], ca nu am simptomele de care voi va plangeti. Sunt in saptamana 14 si nu mai am rabdare pana luni cand ma duc la control. Oare mai traieste, este bine oare? Nu il simt[copil]. Lauraa, ai dreptate cu buricul si eu am vrut sa zic dar nu stiam cum sa explic . De fapt cordonul ombilical este legat de placenta prin intermediul careia se hraneste copilul. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurici, ti-am vazut si eu poza. Tare frumusica mai esti fato! Imi plac coditele la nebunie!!! Irinel, imi pare rau ca nu ti-au trecut inca greturile...ufff, cred ca iti este tare greu, dar mai ai un pic de tot. Maxim o saptamana si ar trebui sa iti dispara. Aveti grija de voi, Madutza [gravi] & ingerasul din burtica de 15 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau, nu ai de ce sa te ingrijorezi. Mai degraba bucura-te ca te simti bine. E devreme ca sa il simti pe bebe, asta nu inseamna ca nu e bebe bine. Oricum e bine ca te duci la doctor, ca o sa te mai relaxezi.Nici mie nu mi-a crescut prea mult burtica, e drept ca am schimbat pantalonii ca ma deranjau aia ai vechi, dar nu prea se vede mare lucru... Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 14 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...