Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere... spre Canada! (partea a II-a)


Recommended Posts

Dragele mele, Mai am 3 zile si ma urc in avion cu pustoaica mea sa incepem o alta viata,mai buna, mai rea...numai Dumnezeu stie.. Ceea ce pot sa spun eca tare m-as intoarce, si mi-am rezervat chiar bilet intors pentru sfirsitul lui ianuarie, dar poate nu va fi cazul. VA DORESC DIN SUFLET CA SFINTELE SARBATORI DE IARNA SA VA ADUCA LINISTEA SUFLETEASCA DE CARE AVEM ATITA NEVOIE, SANATATE SI FITI FERICITE ORIUNDE VA VETI AFLA! O SA VA SCRIU DE PE CONTINENTUL CANADIAN, SI O SA VA SPUN PRIMELE IMPRESII ,IN CALITATE DE PROASPAT REZIDENT. VA PUP SI VA DORESC DIN NOU"UN CRACIUN FERICIT!" mlorelei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ira, tortul tau, asa cum am banuit este acelasi cu al mamei mele :-)) deci la mare cinste ! mlorelei, mult succes si sa ai noroc ! Iti doresc din tot sufletul sa alegi ce e mai bine pt. tine si fetita ta, fie ea Canada sau Romania. Parerea mea este ca daca esti hotarita deja sa te intorci in ianuarie (facindu-ti rezervare la avion), timpul este mult prea scurt pt. a iti face o idee despre ce e viata in Canada, indiferent daca impresia este buna sau rea. Multa bafta, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mlorelei, drum bun si sper sa-ti placa pe aici. Prima impresie stiu ca va fi una buna, e tare frumos aici de sarbatori. Apoi dupa sarbatori, sa vezi ieftiniri peste ieftiniri la toate produsele ca-ti vine sa cumperi tot ce vezi. Eu una fac parte din categoria care cumpara sub impulsul momentului, nu pt ca-mi trebuie ci pt ca e la pret bun. Sarbatori fericite si un An Nou prosper si plin de realizari va doersc la toti. Adela http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Adela%20P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ehehee abia acum am vazut subiectul asta si tot abia acum am vazut cine-l activeaza[:D] prietenele mele mai vechi,montrealezele dana si nelia!!! va pup,va salut si zau ca mi-a fost dor de voi. Dar pe unde umblati gagici?!?! Vad ca subiectul cu "mamici si burtici din montreal" a disparut[bang]Doar acolo ce aflam una de alta ca in rest... Tare ma bucur ca va zaresc.Chiar in seara asta am fost cu gandul la gasca din montreal de asta vara[:D][:D] Ira,de unde din ro. esti? nu stiu de ce dar nickul tau mi se pare cunoscut[:D] [pegeam] Sarbatori Fericite! ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna prieteni[:D][:D][:D], Ange, eu sunt buzoianca, te cunosc f bine din pozele de asta vara de la intalnire, insa probabil ca am mai vorbit, nu stiu, tot pe aici. [bum][harp][cri][bum][harp][cri][bum] Desi Montrealul cred ca este absolut superb acum de sarbatori, noi, (cu aranjamentele de luminite si cu ornamentele de Craciun stam mai prost), la capitolul temperatura am fost campioni la Buzau. Astazi am fost toata ziua la aer curat in afara orasului, a fost un super-soare si plus 5 grade, deci f cald pt. aceasta perioada. Am facut o pastrama de oaie la gratar si cu carnati de Plescoi, si din momentul in care am scos-o pe Sofia afara din casa a dormit 4 ore neincetat, cred ca i s-a tras de la aerul curat. Am baut si vin de Pietroasa, eu deabia m-am trezit ca am fost ametita din clipa 2, am cantat si ne-am simtit extraordinar. Astazi ar fi trebuit sa fim la Bucuresti (intr-un fel a fost mai bine ca nu ne-am dus), in Rom e epidemie de gripa iar socrul meu e una dintre victime, totusi Craciunul il vom face acolo, in familie. Sibin a avut saptamana trecuta serbare cu copiii scolii, a fost superb, s-au cantat colinde romanesti si ne-romanesti:-), si copiii cei foarte mici au avut numere de balet imbracati in ciupercute sau in ajutoarele lui Mos Craciun, erau asa de dulci, se mai pierdeau pe scena insa in final totul a fost ok. Sper cand vom sosi, la anul, sa facem si noi o seara romaneasca de colinde si sa vad(Mihaela)ce-ti stie fetita la pian :-))) drttrdtu Asta a fost de la Sofia pentru voi, ii place si ei sa scrie la calculator... mai vorbim, ma cheama datoria, Irina si Sofia cea jucausa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...