Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere... spre Canada! (partea a II-a)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by SIMONABB
Am si eu o intrebare: a folosit cuiva testul Toefl la emigrare ? multumesc SIMONA
Oficial in Ca, nu stiu, in particular, sigur, pt. ca inveti mai multa engleza. In procesul de emigrare nu se cere asa ceva. Sarbatori fericite!!! Irina si Sofia cea jucausa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sabina
Draga Ira, imi pare rau ca nu ne vedem! Vreau doar sa va spun fetelor, ca mi se pare extraordinar cum va ajutati, sunt convinsa ca fetele ce vor pleca vor fi superinformate! Cat despre Dinu...e greu sa reactionezi! Va pup! Sabina & Sofia Galagia
Asa este, Sabina, sunt datoare vanduta-lor, de fapt ajutorul a venit numai intr-un singur sens[:D].....de la ele la mine[flo][flo][flo]! Eu iti urez un sejur de vis la Busteni, ai grija cum il atragi pe Mos Craciun prin nametii aia, invata multe poezii (ca pian nu ai pe acolo)si..poate-poate! O imbratisam virtual pe Sofia ta, care este un copil absolut fascinant si... Sarbatori fericite intregii familii, si lui Simi si Sofiei tale! cu drag, Irina si Sofia cea jucausa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PRIMUL MESAJ DIN CANADA! Buna dragele meu, Iata ca dupa 20 ore de voiaj, in care cele 4(6 de fapt, caci era furtuna) ore deasupra oceanului, am ajuns. Am declarat 3000 CAD(imi venea si mie sa rid cind am zis aceasta suma,ma gindeam ca ma vor trimite acasa cu primul avion)dar a mers. Eu am mai fost anul trecut exact in aceasta perioada asa ca stiam ce m-asteapta, dar fata(face miine 10ani) , care n-a mai iesit din tara e super incintata. Deocamdata stiu ca urmeaza o perioada calma, frumoasa, dar dupa, numai Dumnezeu stie ce va fi...as vrea in primul rind sa fim sanatoase si sa pot trece cu rabdare peste perioada critica(1-2 ani...cine stie!). Ideea mae de a ma intoarce la sfirsitul lui ianuarie pt. a nu-mi pierde slujba in Romania pica di start, pt. ca mi-au zis ca peste aprox. 10 ani voi primi carnetul de emigrant. V-am pupat dsi va mai scriu. Va doresc tuturor SARABATORI FERICITE, MULTA LINISTE SUFLETEASCA, SANATATE SI NUMAI IMPLINIRI! LA MULTI ANI! Cu drag, mlorelei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...