Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere... spre Canada! (partea a II-a)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Danro
"Stimabila" Ira, Daca ai inceput sa ma iei pe tonul asta,vezi ca schimbam placa,nu de alta dar nu-mi place sa ma ia cineva la misto,mai ales ca pe aici nu se poarta,asa ca daca vrei sa vii in Canada,revizuieste-ti atitudinea. Intamplator am dat de tine si pe forumul www.montreal.ro,acolo unde ai provocat adevarate "valuri" si ai starnit polemici si drept sa-ti spun nu m-am mirat asa de tare,intuind ca esti o persoana "mai dificila",citind ce ai scris pe acolo, asta a intarit cele banuite de mine.(Sper sa nu citeasca Anyta :)) Esti o persoana caruia nu-i place sa citeasca si parerile altora care sunt in dezacord cu tine. Poti sa faci "ochii cat de mari",ti-am mai spus,"socotelile de acasa nu se potrivesc cu cele din targ",spune o vorba din batrani,e bine sa fii informat ,nu zice nimeni,dar tu intreci orice inchipuire in asta.
Nu am inteles ce inseamna asta? Irina si Sofia cea jucausa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ira , Sper sa nu te superi pe mine ... Eu ii dau dreptate lui Dan . E bine sa respecti opiniile unor oameni chiar daca personal tie nu iti convine ceva! Fiecare percepem realitatile in mod diferit , fiecare din noi ne raportam la anumite praguri sociale , materiale , fiecare din noi actionam cum credem ca e mai bine! Daca eu m-am intors din Canada asta nu inseamna ca nu o sa le respect opiniile celor care s-au realizat acolo muncind si invatind !Din contra ii voi respecta si ii voi admira ! Sfaturi nu pot da ...Imi pot dezvalui doar etapele prin care am trecut si modul cum am actionat personal! Iar imaginea Canadei este perceputa de fiecare din noi diferit! Eu una pina am plecat in Canada mi-am facut cu totul si cu totul o alta imagine despre aceasta tara iar ajunsa acolo mi-am "darimat " imaginea si am reconstruit o alta Canada! Si am fost foarte ,foarte bine informata inainte de a pleca! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt [b]IRA si DANRO[b] Va rog sa recititi regulamentul acestui forum! In cazul reaparitiei injuriilor, atacurilor la persoana si comentariilor gramaticale acest topic va fi inchis! Nu ne intereseaza ce faceti pe alte forumuri! Va rugam un minim respect fie si pentru faptul ca aici sunt tolerate acest gen de discutii departe de a fi calatorii ale sufletului, departe de a fi despre pampers, lapte si caca! INSIST sa recititi regulamentul acestui forum! Va multumesc pentru intelegere PS: SCUZELE MELE CA AM INCURCAT NICKURILE DINU cu Danro :-) "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare absolut incorect ca am fost avertizata direct, am gresit, intr-adevar, corectand gramatica lui Danro, mi s-a parut insa absolut nedrept ceeace s-a intamplat. Eu nu am creeat nici un conflict pe alt forum si nici nu as dori asa ceva. Oricum, eu multumesc foarte mult celor care mi-au raspuns si celor care nu considera ca a fi informata inainte de a pleca e o gresala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Acum problema e ca trebuie sa-mi vina repede cardul si sa gasesc bilete de avion cu plecarea cel putin in 12 zile.
Draga Lorelei, Nu inteleg de ce te cramponezi atit de acest Card de rezidenta ! CArdul va ajunge in cutia postala unde domiciliezi tu (in Canada, adica acolo unde ai scris tu pe aplicatia din aeroport ca domiciliezi si ca doresti sa-ti fie trimis cardul)! Tu poti pleca bine-merci inapoi in Ro si fara card, apoi fratele tau va lua cardul pe care-l vei primi intr-un plic obisnuit in cutia postala si ti-l va trimite in Romania prin posta rapida (nu de alta, dar asa este mai sigur ). Iar pentru plecarea din Canada NU ai nevoie de acest card. Nimeni nu te intreaba despre el la plecarea din Canada, el iti va trebui doar la intoarcerea catre Canada. Parerea mea este ca ar fi bine sa dai deja telefoane pt rezervarea biletului de avion, iti planifici plecarea functie de dorintele tale si NU functie de venirea acestui card. Cu drag, [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IRA nu ne intilnim pe acest forum sa discutam prestatiile unor useri de pe alte forumuri si nici sa facem aluzii la situatia familiala a acestora! Si mie mi se pare incorect ca o discutie pur informativa sa degenereze la modul acesta! "NOTA: Forumul Desprecopii.com este un site privat. Ne-respectarea regulilor de mai sus duce la stergerea mesajelor respective, la interzicerea accesului pe anumite sectiuni, excluderea in totalitate din comunitate si - in mod extrem - la interzicerea vizionarii acestui forum - prin blocarea IP-ului. Desprecopii.com nu aprecieaza numarul ci calitatea membrilor sai. Din acest motiv, cei care il vor incalca vor fi atentionati si sanctionati cu prima ocazie. Exista antecedente de excludere de pe forum a unor persoane care nu au binevoit a respecta aceste reguli, si o vom face ori de cate ori va fi necesar. Va rugam pastrati aceasta comunitate selecta, civilizata, unica. va multumim, Desprecopii.com " "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...