Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bancuri cu popi


Recommended Posts

Intra un popa intr-un restaurant, se aseaza la masa. Cheama ospatarul si il intreaba: - Fiule, balena aveti? - Nu, parinte. - Casalot aveti? - Nu, parinte. - Rechin aveti? - Nu, parinte. - Atunci da-mi o costita de porc afumata si Dumnezeu mi-e martor ca am vrut sa mananc peste. La poarta Raiului ajunge un inginer. Sf. Petru Il intreaba: - Tu cine esti? - Sint inginer si vreau sa intru. - Nu aici, locul tau e JOS. Ajunge inginerul in Iad. Cum se plictisea, incepe sa mestereasca: scari rulante, aer conditionat, piscine, pune la punct o retea Internet. Peste o vreme Cel de Sus discuta cu Talpa Iadului la telefon. -Si ce mai e nou? -E exceptional. Am un inginer care a facut minuni (si-i povesteste inventiile). Dumnezeu evident agasat ii raspunde: Dar ce cauta acolo un inginer, locul lui e aici la Mine. Sa stii ca te dau in judecata! La care Talpa Iadului ii raspunde: - Si unde crezi ca vei gasi un avocat!! Maica staretza: - fetelor, am o veste buna shi una rea. Pe care sa o spun prima? - Pe aia buna!! - La masa avem castravetzi... - Shi aia rea ? - ... taiatzi felii … Un credincios merge la preot sa se spovedeasca: - parinte, am pacatuit... - cu cine fiule? - stii parinte, nu pot sa-ti spun... imi este forte greu... - cu femeia primarului? - nu... - cu femeia veterinarului? - nu parinte... - dar cu cine? - parinte, nu cred ca sunt inca pregatit sa ma spovedesc, voi veni in alta zi... iesind de la spovedanie, omul nostru se intalneste cu un prieten care-l intreaba mirat: - ce ai facut la spovedanie? - am luat niste adrese utile... Era odata un preot credincios shi a murit. Cand a ajuns la portile raiului era un panic care-i zice: -in iad!! -cum Doamne',eu sunt preot,am fost credincios toata viatza. -stai sa vorbesc cu shefu'! se duce parintele la D-zeu: -In iad! -cum domne'?eu,care am fost popa,in iad... Atunci vine Sf. Petru il pune mana pe spatele parintelui shi-i zice: -Parinte vezi tu norul ala de acolo? Zambeshte, eshti la camera ascunsa!!! sursa: http://www.fun.as.ro/ Gabriel - tatic de 2 ani! [cheers][copil] http://www.familia-mea.go.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...