Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

1 Decembrie. La multi ani, Romania mea


Recommended Posts

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Desi trebuie sa recunosc ca nu de putine ori ma cuprinde o lehamite vis-s vis de tot ce inseamna Romania...nu pot sa nu ma gandesc ca totusi noi romanii sintem un popor bun , rabdator si chinuit..si din cauza asta ii urez "La multi ani!"...sperand ca vor fi mai buni si mai prosperi. Carmen si[copil]Maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cine poata sa imi trimeata si mie "Desteapta-te romane" cu toate strofele, ca noi nu stim decat 2? Vreau sa il cantam maine, si nu mai stiu unde l-am pus! La multi ani voua, tuturor! Cu drag, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Desteapta-te, romane!" Desteapta-te, romane, din somnul cel de moarte, In care te-adancira barbarii de tirani! Acum ori niciodata croieste-ti alta soarte, La care sa se-nchine si cruzii tai dusmani! Acum ori niciodata sa dam dovezi in lume Ca-n aste mani mai curge un sange de roman, Si ca-n a noastre piepturi pastram cu fala-un nume Triumfator in lupte, un nume de Traian! Priviti, marete umbre, Mihai, Stefan, Corvine, Romana natiune, ai vostri stranepoti, Cu bratele armate, cu focul vostru-n vine, "Viata-n libertate ori moarte!" striga toti. Preoti, cu crucea-n frunte! caci oastea e crestina, Deviza-i libertate si scopul ei preasfant, Murim mai bine-n lupta, cu glorie deplina, Decat sa fim sclavi iarasi in vechiul nost' pamant! La multi ani ![RO] Alexxia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste http://community.webshots.com/user/aalexxia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...