Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

1 Decembrie. La multi ani, Romania mea


Recommended Posts

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am citit cu bucurie mesajele aniversare.Si eu doresc un" La multi ani " al tarii , cu toate ca viitorul politic se prezinta altfel.In contextul in care Romania se va imparti in 20 unitati teritoriale , asa cum a declarat premierul, acum o zi la Brasov, ca ulterior sa poata fi integrata intr-o Europa fara granite , urarea noastra e putin probabil ca se va mai infaptui.Si ma intreb : ce dainuie , un patriotism care uneori poate fi interpretat ca o tendinta extrema nationalista , sau dorinta individului de a trai mai bine , indiferent de contextul in care o face ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ntindem hora mare, mai aici si mai colea, Mai aproape de hotare, ca sa trecem granita. Mai aproape de hotare, pâna-n Basarabia. Noi suntem ai Romaniei, noi suntem si frati uniti, Si pe câmp de batalie vom lupta nebiruiti. Nu ne-spaimânteaza moartea, noi suntem nemuritori, Moartea-i sfânta daca soarta, ne va-ncorona cu flori. Pentru un picurel de sânge, nu ne vom inspaimânta, Fratii nostrii ne vor plânge, tara nu ne va uita. Asa este tot românul, de când este pe pamânt, A luptat pentru dreptate si pentru pamântul sfânt. A luptat pentru unire si pentru pamântul sfânt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...