Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (19)


vilma

Recommended Posts

Adina - bafta multa la echo. Important este sa fie totul bine atat cu tine cat si cu el [bis] cat despre weekend ce sa iti spun ? Sunt bucuroasa ca este asa, ca atunci cand stau acas'....prea mult timp ma plictisesc. Duminica dimineata am sa stau linistita ptr ca baietii se duc la "pecina" cum zice fi'miu. Eu tocmai m-am intors din "H" - de unde i-am cumparat jucariile lui Andrei ptr petrecerea de Craciun de la mine de la firma si sunt f fericita ca am scapat de o grija. Singura grija este ca facturile nu sunt facute cum trebuie si maine trebuie sa ma duc sa le modific...dar poate este o alta ocazie sa mai cumparam cate ceva. Oricum am vazut cateva lucruri dragute -bani sa ai [bis]. Am mai cumparat si o salopetica alba ptr o fetita de 2 luni la care merg sambata la botez. Este atat de dragalasa - atat fetita cat si salopetica. Cred ca o sa arate ca un ingeras in ea. Imi ardea buza sa cumpar ceva si ptr bb dar bugetul era restrans si am amanat. Layla de ce mananci de la KFC ? Nu stii ca este restaurantul nostru preferat ? Diseara ne vom face snitele de pui - Andrei nu mai poate dupa ele si de altfel, de ce sa nu recunosc, si eu sunt la fel [pofta]. Cred ca diseara ma duc la piata sa imi cumpar branzica si rosii ca in drum spre serviciu mi-a nazarit si deh... daca nu imi cumpar, la noapte voi avea cosmaruri. Lia - cum te simti ? Este totul OK ? sa stai cumintica ca totul o sa fie super bine - tu mai ai putin, eu cu Andrei am stat 5 luni jumatate in pat si uite ce baiat frumos am facut !!!!! Va pupacesc, sa aveti grija de voi si mai vb, Andra cu burtica de 31 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, cred ca de vreo doua zile m-a muscat musca tete[biz]! Dorm in fiecare zi cel putin doua ore, iar seara n-am nici o problema cu somnul[:D]! Intelegeti ca acum m-am trezit, cam turmentata[alcool]... Ioana, am citit intr-un ghid de sarcina ca vergeturile sunt de natura ereditara, asa ca oricat te-ai da cu creme nu poti opri aparitia lor. Crema hidrateaza pielea si te fereste de mancarimea cauzata de intinderea ei. Mie nu mi-au aparut deloc pana acum, dar stiu ca nici mama mea nu a avut cand a fost insarcinata. Voiam sa va spun ca aseara, intre 8 si 9, pe Discovery a fost dat un film despre sindromul socului toxic provocat de tampoanele interne!!! Daca se va mai da, va sfatuiesc din suflet sa va uitati pt. ca este f. socant si arata cate riscuri isi asuma femeile care folosesc asa ceva si cum se poate muri dintr-un simplu tampon care declanseaza oprirea functiilor vitale: respiratia, circulatia, blocheaza rinichii, etc. La inceputul anilor '80 in SUA a fost o adevarata epidemie si zeci de femei au murit fara sa poata fi ajutate. Abia dupa acest fenomen s-au facut investigatii si au constatat care era cauza. Eu am o cunostinta care din cauza utilizarii ani de zile a cestor tampoane a facut o boala urata de tot la ovare si uter si este f. probabil sa nu mai poata face copii. Asta pt. ca nu mai e mult si vom incepe din nou sa ne facem provizii de tampoane. Pt. mine faptul ca in sarcina am uitat de acea perioada a fost nemaipomenit. Dar nu am scapat de tot[bang], se intoarce imediat dupa! [pup][pup][pup] Adriana [gravi]in 31 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, nu te supara ca ma bag, dar nu pot sa ma abtin......[:)] Cat am fost internata in spital, am cunoscut o tipa care a nascut prin cezariana chiar in ziua in care m-am externat eu 2 gemeni (baieti) de: 3,5 si 3,1 kg!!!!!! Nu-mi venea sa-mi cred urechilor!!! Dar si arata saraca, abia se misca (la propriu, noi paream balerine pe langa ea)!! [:)] Asa ca nu-ti fa griji, isi fac ei loc sa creasca!! Si-or sa se faca mari si frumusei!! Sanatate, rabdare si Arturici "cu greutate" iti doresc!! [:)] Ven si [bb] Markus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Iata ca, asa cum v-am promis, am revenit dupa o scurta perioada de absenta. Va spuneam ca plec din Bucuresti casa mai lenevesc putin. Dar nu a fost asa. Am stat acasa si sunt foarte foarte suparata. Chiar in ziua de Sf. Andrei a murit bunica mea cea draga, care m-a crescut de la 6 luni si pana am mers la scoala. Va dati seama ca am fost si inca sunt distrusa, mai ales ca nici nu am avut curajul si taria de a merge sa o mai vad pentru ultima data. A fost doar sotul meu, dar eu....nu am putut si m-am gandit ca mai rau mi-as fi facut mie si bebelusului meu din burtica. Incerc acum sa imi revin si ma gandesc ca bebe al meu nu trebuie sa simta ca mami a lui sufera, dar nu stiu daca asta este posibil. In rest, bebe este tare zburdalnic si mi-e drag sa-l simt la mana cum se suceste si rasuceste prin burtica. Azi am fost si eu la sala Dales si mi-au atras atentia niste aplice din ceramica, galbene si albastre, care reprezentau soarele si luna si care - m-am gandit eu- se pot aplica pe perete in camera lui bebe, mai ales daca peretii sunt albi. Am reusit sa intru foarte greu pe net si nu va promit ca voi reusi in fiecare zi (deh, asta e conectarea prin dial-up), dar la doua zile tot va voi citi si va voi scrie. Eu sunt acum in prenatal dar inca nu am putut sa-mi dau bine seama de asta din cauza intamplarii neplacute prin care am trecut. Sper sa reusesc sa-mi revin cat mai repede din starea asta!!! Ioana, multumesc mult pentru urare. Va pupic, Andra- [gravi]in 32 de saptamani & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragele mele, Andra, condoleante pentru bunica ta! Daca nu ai taria sa te duci sa o vezi, NU o face! Cand a murit ultima mea bunica, m-au obligat sa ma duc sa o vad si sa imi i-au ramas bun...Au fost momente de cosmar pe care nu le voi uita niciodata, dasi am iubit-o...Multe zile dupa aceea am fost socata si am plans...Asta se intampla acum 1 an si 2 luni! Te rog mult ai grija de tine si de BB! Nu il tulbura, pentru ca poate fi rau! Parerea mea este sa faci exact ceea ce simti tu si nu ceea ce ar trebui facut! Mai bine, poate ca nu te-ai dus! Fii tare... Fetelor, voi realizati ca mai avem putin si vom trace la alt subiect, gen "bebelusi de ianuarie-februarie"? Mai este putin... Ioana, stai cumintica si mai lasa Arturicii sa creasca! macar putin, da? Pupa-i din partea noastra si zi-le ca ne gandim toate la ei... Spuneati ceva de intalnire? mai spuneti... Pupici, Georgy (35 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, burticute dragi! [flo] Se pare ca am revenit la programul artistic de noapte, ceea ce ma dezamageste profund. In ultima saptamana parca am dormit ceva mai bine (Utrogestanul provoaca somnolenta). Ieri m-am odihnit dupa ce am venit de la spital si am constatat ca mi-e f bine daca stau in pat linistita (nu mai am senzatia de greu jos; cand bebe loveste jos am intepaturi si senzatia ca vrea sa iasa si intru in panica). Sa stiti ca la mine burtica e mai mare in partea dreapta. A, si mi-a spus ieri dr. ca se pare ca bebe s-a intors cu capsorul in jos. Asa ca trebuie sa fim f cumintei. Totusi, azi interpretez la bucatarie o ciorbita de vitel cu bors si chiftelute marinate cu tarhon (comanda speciala) cu garnitura piure. Am sa le fac incetisor, ca nu mai avem de papa prin frigider si ne-am cam saturat de uscaturi si prajeli. Despre intalnire [grup] : haideti sa ne vedem duminica dimineata, la 11, la Tip Top, sa poata veni toate fetele. De data asta trebuie sa discutam despre tot ce ne intereseaza, ca cine stie cand ne mai vedem (vin sarbatorile, cresc burticile etc.). Andra, imi pare rau ca treci prin clipele astea dureroase. Si mie mi-a murit bunica in mai, cand aveam 2 saptamani (nici nu stiam ca sunt gravida). Imi pare tare rau, dar trebuie sa trecem peste momentele astea si sa avem grija de viata care rasare din noi. Ma bucur ca bebe este bine si jucaus! Andruska, pot sa vin incetisor pana la Favorit, sa ne intalnim in statie; poate vine si Diana. Asta daca iar nu pot sa iau Ticoletzu', ca atunci va iau eu pe toate. Vorbim la telefon. Diana, a ramas pe marti cu Ionela. Am sa te sun mai tarziu un pic sa vorbim. Sper sa nu te deranjez, ca stiu ca tu mai recuperezi... Pupicei. Adriana, Layla, sarumana pentru joculete. Le vreau si nu pot sa va spun ce mancarici am! Pot sa stau in fund la calculator, ca de ieri mi-am instalat unul din fotolii in fata PC si stau super. Cred ca in curand o sa-l bag si in pat cu mine. De saptamana viitoare va astept si pe la mine, da? Adina, multumesc pt incurajari (bebe fetita). Sa dea Domnul sa fie un bebe sanatos si sa stea cumintel cat trebuie in burtica mea. Voi ce la ce nume v-ati gandit? Simona, si eu eram la fel de hotarata sa fac vaccinul antigripal, pana cand dr.mea mi-a interzis categoric! Mai bine evita aglomeratiile, foloseste numai obiecte personale (la serviciu), ia vitamine suficiente si hraneste-te sanatos, decat sa ai surprize neplacute! Carmena, sper ca te simti bine si ca a trecut senzatia de teama. Dr. noastra este super si stie exact ce are de facut. Sper sa ne vedem duminica si sa mai vorbim. Ai grija si stai cuminte. Ioana cu Arturicii, Georgy, Adlemi, Helen, Cris, Ane, Fabi si tuturor celorlalte fete: pupicei si sanatate la bebei! Va doresc sa aveti o zi superba si insorita, bebeii veseli si sa scrieti despre voi cat mai mult! [pup][pup][pup][pup][pup] Lia si bebitu (32 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, burticutzelor! Andra28, condoleante pentru bunica ta. Eu zic ca ai facut f. bine ca nu te-ai dus pentru ca nu o mai puteai ajuta cu nimic, ai fi ramas cu amintirea dumneaei complet schimbata si v-ar fi afectat f. tare pe tine si pe bb. Cred ca bunicutza ta te-ar fi inteles perfect si ar fi fost de acord cu tine. Asa ca nu-ti fa mustrari de constiinta si incearca sa-ti revii. Ai citit mesajele anterioare??? Noi am dat sarbatorit in lipsa ziua ta[:D]! Toate fetele ti-au facut urari[bis]! Poate apuci sa le citesti[cheers]! Lia, eu nu pot spune inca daca voi putea veni duminica, dar important este sa stabiliti voi intalnirea, iar eu stiu unde va gasesc. Adina, spune-ne ce-ai facut la ecografie. Nu mai pot de nerabdare[hop]. Va pup si va astept la taclale. Adriana[gravi]in 31 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,dragile mele burtici frumoase. Ma gandeam adineauri la faptul ca peste putin timp nu vom mai fi burtici ci mamici...Eu una abia astept. Mi-e asa drag de bb-le din burtica si abia astept sa ne cunoastem. Mi-e groaza insa de faptul ca eu ca persoanasunt disperata dupa copii,dar totusi mi-am impus sa nu-l las sa mi se urce in cap.Si oricum,va fi enorm de rasfatat(de bunici in primul rand) asa ca sincer nu stiu cum o sa ma descurc cu el. Andra 28sincere condoleante pt bunica ta. Cred ca ti-ar fi facut mai rau daca te duceai,si nu atat pt tine ci pt bb.Oricum gandeste-te ca s-a dus intr-un loc mai bun,e sus printre ingeri si e fericita.Si stiu sigur ca tu ti-ai fi dorit sa fie fericita. Ad Risnovdeocamdata nu mi-am gasit tinuta pt petrecere.Acum 2 zile am iesit la cumparaturi si am probat o fusta scurta mar.44 care mi-era fixa si atat de scurta venea(din cauza burticii) ca avea vedere la poponeata.M-am botosit un pic-asta pt ca acum ceva timp(cand nu eram mamica de bebic)purtam 36...Si acum 44 e fix.Mai caut.Nu ma las eu pagubasa asa usor.Oricum vreau sa fiu o burtica frumusica si sexoasa...Mai am o saptamana pt asta. In alta ordine de idei-ati reusit sa descarcati programul pe care vi l-am recomandat.Mie imi spune destul de clar ce si cum(cand a fost ovulatia,in ce perioada se concepea fata,in ce perioada se concepea baiat,data nasterii).I-am calculat si Ioanei 77 aseara.E mistoc oricum. Deocamdata atat.BB Andrei galopeaza in burta mea si nu cred ca-i place foarte tare computerul.Ma voi intoarce. Pupici la burtici si o zi luminoasa in suflet si in gand Adlemi si BB Andrei de 28 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra condoleante pentru bunica ta. Imi pot imagina ce simti ptr ca si pe mine m-a crescut bunica mea de cand aveam 9 luni pana ....cand eram in clasa a 4 a stat cu mine. O iubesc foarte tare si cred ca si tu ai fost la fel cu dansa. Cum spun si fetele, sunt convinsa ca te-ar fi inteles. Stiu ca este greu insa incearca sa nu te gandesti mult la lucrul acesta ptr ca bebitu burticosu simte si nu vrei sa fie suparat, nu ? Toate cele bune din partea noastra si fruntea sus !!! Noi am ajuns la birou, ne-am facut un cappucino de la Jacobs si am intrat imediat pe forum. Avem multa treaba astazi - sa refacem niste facturi, sa mergem pana in Selgros cu o colega/prietena de la serviciu si multe altele. Aseara am dormit bustean de nici la toaleta nu m-am dus - cu toate ca inainte de culcare cred ca am baut mai mult de 1 litru de lichide. Lia - ma bucur f tare ca te simti bine si iti doresc sa ai grija de tine si bb. Ai grija cu mancarica :-) Am sa incerc sa te sun mai tarziu, OK ? Pupici la burtici si ne mai auzim astazi pe forum, Andra cu burtica de 31 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, condoleante pt. bunica ta. Poate mai bine ca n-ai fost, asa o sa ti-o amintesti pe bunica ta asa cum a fost ea dintotdeauna si gindeste-te ca e intr-un loc unde este mai fericita acum. Bunica mea a murit acum 16 ani si nici acum nu mi-e usor sa vorbesc despre asta. Eu nu sint credincioasa (din pacate, poate mi-ar fi mai usor daca as fi), dar am sentimentul f. puternic ca bunicii mei si toti cei dragi care s-au dus mai traiesc undeva, in alta lume, unde sint mai fericiti ca aici si de unde pot veghea asupra noastra. Lia, Andruska sint de acord cu Tip Top-ul de duminica la 11, poate ne repede Bogdan cu masina, ca Liei ii ajung scarile pe care o sa le urce la Tip Top. Vorba Adrianei, parca m-a muscat musca tete, de vreo 2 zile dorm aproape jumate de zi, noaptea ma tot foiesc la baie din ora in ora, dar intre, dorm bustean. Pupici, ma duc sa mai fac o placinta cu dovleac, ca buna mi-a mai iesit. Diana, sapt.35. Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...