Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (19)


vilma

Recommended Posts

Fetelor - voi ce ziceti ? Mie dr ginecolog si nici cel de familie nu mi-a recomandat nici un supliment gen Prenatal sau Materna. Oare are ceva daca iau eu de capul meu Prenatal ? Macar pana nasc ca dupa oricum vreau sa iau ceva - Andrei m-a lasat devalizata de toate cele, asa ca nu vreau sa fie asa si acum. Pupici la burtici, Andra cu burtica de 31 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele, Referitor la intalnirea de duminica eu sunt de acord. Andra imi pare rau de bunica ta, eu l-am pierdut pa tatal meu anul trecut..... Aveti grija cu gripa ca a inceput epidemia. Adina ce faci? Cum a fost la ECO? Mi-a fost atat de rau aseara de la sosul cu care am mancat aripioarele KFC. Am crezut ca mor. Pupici, Layla & Dulci 35 saptamani de azi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici! Andra condoleante pentru bunica ta. Andruska,vreau sa-ti spun ca desi aveam reticente la inceput in ceea ce priveste Materna acum dupa 1 luna ma simt excelent si la analize Ca mi-a iesit 9.8 ce n-am avut niciodata. Aveam totdeauna sub 9. Si am chef de "munca", sunt inca la serv.(am 33 sapt si un pic) si o sa mai vin inca 2 sapt. Posfta de mancare nu pot spune ca-mi dau - eu seara dupa ora 19-20 nu mai mananc nimic! Plus ca n-am fost constipata de cand le iau si dimineata la 7 se stie ca merg la baie - ceas! Oricum am inteles ca Prenatelele nu-s la fel de bune ca Materna - am citit ce au mai scris fetele, unele au renuntat la Prenatale - aveau reactii ciudate. Asa ca iti recomand sa iei Materna (eu le iau de la dr. mea 350 mii /30 pastile (de luat 1 dimineata dupa micul dejun). Plus ca sunt recomandate si in perioada de alaptare. Uite ce contine in plus fata de Prenatale: Biotina 30 mcg Pantotenat de Ca 10 mg Oxid Mg 50 mg Iodura K 150 mcg Oxid cupric 2 mg Clorura Cr 25 mcg Sulfat Mangan 5 mg Molibdat de sodiu Na 25 mcg Selenat de sodiu Na 25 mcg Lavv si burtica Alex (sapt.34-a) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=253&cid=616
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adlemi eu nu pot sa il downloadez deloc [bang]. Imi poti calcula tu ? De ce informatii ai nevoie ? Adina unde esti ? Te-am sunat pe mobil insa no answer !!!! Sper ca totul este in regula sau a vazut doi in loc de unul ? Glumeam [^] Noi plecam acasica - de fapt mai intai in H sa schimbam facturicile si dupa aceea spre casuta noastra cea scumpa si draga. Pupici si aveti grija de voi, Andra cu burtica de 31 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andruska,mie doctorul mi-a recomandat vitamine din luna a sasea si mi-a zis sa iau si in continuare cateva luni dupa nastere. Mi-a zis Prenatal sau Materna, dar mi s-a parut ca e mai "incantat" de Materna. Am luat Materna si pot sa-ti spun, la mine cel putin, ca nu a avut efecte negative: nu am o senzatie de foame exagerata, nu m-am ingrasat prea mult, am luat cel mult 1,5 kg pe luna (in lunile 6,7) fata de 4kg in luna a patra. O sa-mi fac analizele maine si o sa-ti spun daca s-a reglat hemograma ca la ultima am avut niste valori iesite din interval. Eu zic ca ai putea lua, mai ales daca te simti tu mai slabita. Nu cred ca poate sa-ti faca rau. Materna spre exemplu are si seleniu, care se pare ca e foarte bun pentru femei insa nu mai stiu sigur pentru ce anume. Ioana, si mie mi-au aparut vergeturi dar pe coapse, ca acolo am pus cele mai multe kilograme. AM inteles ca o sa albeasca si nu o sa mai arate chiar asa rau. Sa fim noi sanatoase si bebelusii nostri, ca in rest ne descurcam noi. Eu inca nu stiu daca pot sa vin la intalnire duminica la 11. Maine insa cred ca o sa stiu sigur si o sa ma inscriu pe "listuta" daca o sa vin. [pup][pup][pup] Simona si bb (30sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, burticutze! Slaba miscare azi pe topicul nostru[bang]. Se simte apropierea week-end-ului sau toata lumea are treaba??? Eu am ajuns cu analizele la dr. de familie si cred ca n-am fost niciodata mai sanatoasa: Fe si Ca sunt aproape de limita maxima, glicemia este super si toate celelalte. Doar VSH-ul un pic marit, dar am inteles ca in sarcina asa se intampla. Eu iau Prenatale din luna a 4-a si m-am simtit f.f. bine. Si azi m-am plimbat o gramada. Acum ma simt de-a dreptul obosita si mi s-a si intarit burtica de cateva ori. Cum am ajuns acasa am luat un no-spa si ma voi urca indata in pat. In rest suntem bine, si eu si Rares (care da f. des din picioruse si manute[:D]). Cred ca o sa ne uitam la un film de desene animate la calculator (am imprumutat de la Andruska vreo 20[bis]). Adina, nu ne-ai dat nici un semn de viata. Sper ca totul este OK! [pup][pup][pup] Adriana [gravi]in 31 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara burtici Andra condoleante pentru bunica ta. Eu ma luat vitamine de la inceputu sarcinii pana in luna a5a,dupa aceea le-am oprit ca luasem prea mult in greutate.Acum le-am reluat ca mam gandit ca mai am un pic pana nasc si no sa pun prea multe kilograme(SPER)[:D] In rest pe mine ma omoara arsurile nu mai stiu ce sa iau si ce sa mai mananc. Bebitza e bine ma bucura in fiecare zi cu loviturile ei. Anita+bb Rachella 33W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut si de la mine...[:I] Am mai scris si eu cate ceva, dar mai mult v-am urmarit.. Condoleante Andra, imi pare rau de pierderea suferita. Si eu am arsuri..noaptea trecuta nici nu am putut dormi, si s-a agitat si bebe si of..azi parca eram batuta [bang] Adriana, am vazut ca data ultimei tale mesntruatii a fost 6 mai, la fel ca si la mine, si eram curioasa cand ai tu termenul, al meu e pe 20 februarie, dar mi se pare cam mult..Din calculele mele ar fi trebuit 12 febr..dar..deh. Bebe nostru are la 30 saptamani 1,5 kilograme, pana acum totul e bine(sper nici sa nu fie probleme).Eu am luat in greutate 10 kilograme pana acum, da-s tare socata..si ma simt asa umflata...offff O sa mai scriu si eu daca nu deranjez pe nimeni...ca imi placeti. Sarcine usoare in continuare.[flo] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...