Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (19)


vilma

Recommended Posts

Buna dimineata fetelor !!!!!!!!!!!! Sa aveti o zi minunata si ff frumoasa - este vineri. Ptr cele dintre noi care mai lucram este o zi f importanta, nu ? [cri] Apropos de vitamine - va multumesc f mult de raspunsuri [flo]. Cred ca dupa ce imi voi lua rezultatele pe 10.12, o voi ruga pe dr mea de familie sa imi dea si mie Materna. Fetelor, voi va dati seama ca maine este si VINE Sf Nicolae ? Ce bine imi pare - vine sezonul sarbatorilor - ce frumos ar fi sa fie si [*] Noi ne-am echipat cu urmatoarele ptr familia noastra: lui Andrei i-am luat un pulover, o carte de povesti si vor fi si niste bombonele + un ou Kinder; Daniel - un set Nivea cu after shave si spuma de ras de la NIVEA - nu i-am mai luat album - ii iau de Craciun, iar lui bb....i-am luat biberonul [:D] Babee - bine ai venit si sa ai o nastere usoara si un bb sanatos. Din cate inteleg esti cam in aceeasi perioada cu mine si cu Adriana [;)] Ptr duminica - sper sa ajungem si noi. Ramane la 11.00 da ? Eu as vrea sa merg pana la biserica - mi-a spus Lia ca este Sf Filofteia de la Iasi si dupa aceea venim si noi, asta daca se tine la TIP TOP ca altfel...nu cred ca ajungem. Lia te sun si vb da ? Adina - felicitari ptr fetita si stai cuminte ca sa fie totul bine. Da, te-am sunat pe dialog insa era nr de la birou. Am sa mai incerc sa dau astazi de tine tot pe mobil. Va pupam ca trebuie sa ne pregatim ptr un meeting la 9.30... si sa nu mergem nepragatite, nu ? [pup][pup] Andra cu burtica de 31 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata, dragalashelor! Acum am reusit si eu sa intru desi sunt treaza de la 8, dar pardalnicul de internet n-a vrut sa mearga[bang]! Poate o sa radeti de mine, dar abia astept sa vina maine dimineata sa ma uit in ghetute[:D]!!! Cat de frumos este sa primesti si sa oferi cadouri! Ane, m-am uitat si eu pe site-ul recomandat de tine si mi-au iesit bine calculele. Daca ar functiona (eu sunt destul de sceptica[}:)]) as mai face si o fetita[^]! L-am trimis si unor prietene care nu au inca bebei. Sper sa nu le induc in eroare[:D]! Lia, si mie mi se intampla uneori sa am mancarimi si cred ca este de la apa sau de la sapun. Incearca si schimba sapunul. Poate esti alergica la vreo substanta. [pup][pup][pup] Adriana[gravi]in 31 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au iesit calculele de pe site cum ca eu as fi baiat, predispisi sa facem fete desi avem deja un baietel, iar la actuala sarcina baiat desi doctorul zice ca va fi fata; exact pe dos totul. Nu am mai scris demultisor pe site, dar va citim consecvent. Intre timp ne-a mai iesit din cap faza cu cezeriana, dupa indelungi discutii cu moasa la cursurile de prenatal(care sustine ca oricum dupa o nastere normala imi va fi mai usor la a doua si ca ar fi o prostie sa ma hotarasc pt. cezariana) si doctorul zice ca oricum bbita ar fi mai maricica pentru virsta ei deci poate vine mai devreme. Are cineva idee din masuratorile voastre de la Eco pentru saptamana 29 avea cca. 41 de cm. cit de mult este? Poate avem timp sa facem si noi o poza la sfirsit de saptamana, ca pe voi v-am vazut si sunteti toate taare dragalase. Din pacate bb Patrick imi ia foarte mult timp si nu prea pot sa scriu pe forum ca face intre timp numai prostioare, un ex. uitati-va si voi pe linkul de mai jos: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=narcisa Urarile noastre de bine pentru sarbatoritele din ultima vreme, si toate cele bune tuturor burticutelor si bbeilor narcisa 31 saptamani & bb Patrick 1 an si 5 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am terminat intalnirea care a decurs foarte frumos - imi place f mult sa ma intalnesc cu persoane noi (poate de aceea imi plac vanzarile ?) - si acum suntem putin mai libere. Ne este tare foaaaaammmmee si abia asteptam sa se faca ora 12.30 sa mergem la cantina. Astazi avem piept de pui la gratar cu cartofi prajiti si probabil asezonati cu vreo salata ceva [pofta] Ascultam Celine DION si vad ca lui bb ii place:-) Deja avem gusturi comune [mamica] Poate unde mami si canta odata cu Celine DION, deh nu degeaba a facut scoala de muzica 8 ani si a cantat si la Mini Song ,nu ? Noi suntem tare fericiti - asa fara un motiv deosebit - poate o fi spiritul sarbatorilor [aho] ? Narcisa - ce spiridus frumos ai in sertare [;)] Va pupam si va dorim numai pace si armonie in suflete, Andra cu burtica de 31 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele, eu is terminata de nesomn.Mi-a fost iar rau noaptea trecuta, de-am vazut stele verzi.Am poftit la o salata(deh, papa un nene la tv) si dupa aceea tine-te de burta ca nu se putea de rau..Nici ceai, nici Maalox n-au calmat durerile.Dupa ce mi-a venit sotul de la munca, cred ca de obosita am adormit(oricum dupa 3), dar am reusit sa dorm mai mult de 3 ore jumatate fata de noaptea precedenta[xx(][:(!]Daca vreti sa vedeti un zombi, va trimit poza[foto]. Deci, noi avem cam 30 saptamani si putin(cica) si asteptam sa treaca timpul si s-apara bebe...O sa fiu cam pe-o data cu >Andruska si Adriana...cred ca toti baietei vor fi[;)]. Fug la ceva cumparaturi, ma pregatesc pentru maine de intalnirea cu fetele din Austria(in sfarsit!!!) si ..am emotii putin...[:I] revin mai tarzior, pofta buna intre timp, ca e pranzul[pup] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata tuturor! Andra Condoleante. Ven Multumesc pentru incurajari. Exista si exceptii ca cea intalnita de tine. Aflam peste cateva sapt cu cate g/cand doresc Arturicii sa intre-n lume.[:o)] Georgy Arturicilor le ofer, zic eu toate conditiile de crestere. Ei hotarasc. Andruska - Eu iau Centrum inca din primele sapt si Fier de la 1 oct. Dar dr au zis ca trebe sa le iau pt ca-s doi. Am comparat ce contine Centrum cu Prenatale si Materna si Centrum are mai multe componente (desi unele din ele in cantitate mai mica decat in Materna). - Ce dooooor in este de-o sedinta (am lucrat si eu mult in vanzari). Adriana Super cu desenele animate! Eu ma mai uit doar cand urca pe la mine nepotelul meu de 5 ani (sta cu un etaj mai jos si mai trece pe-aici sa dea iama in colectia mea de Kindere si in paralel TV trebe sa stea pe Cartoon). [:D] Adina Felicitari pt Mica Printesa! Adriana, Diana, Adina Intr-un plic (sigilat eventual) trimiteti-mi va rog si mie un pui de Tete!Ca eu dorm din ce in ce mai rau si mai agitat! Babee Bine ai revenit! Exact problema pe care o descrii tu cu acea gastrita ciudata am avut-o si eu in sapt 24. M-am internat, mi-au rezolvat-o si dr m-a mai tinut inca 5 sapt in spital pt contractii. Narcisa Bine-ai revenit! SUUUPEEER [aho] VINE [aho] MOOOSUUUUU !!!!! Ma gandesc, oare, daca pun vreo 3 perechi de pantofi la usa mi le-o umple? Il pot pacali? Am un chef nebun de cumparaturi si degeaba, raman cu chefu'! Asta imi aduce aminte de o poza care a circulat la un moment dat cu o maimuta intr-o inchisoare parca. Era ghemuita intr-in colt si textul zicea cam asa "Cand ma apuca cheful de munca ma ghemuiesc intr-un colt ca poate-mi trece!". Eu nu ma pot ghemui dar ma ascund sub patura....poate-mi trece. Si ma incurajez ca peste un an o sa merg cu Arturicii la cumparaturi.[:D] [aho][aho][aho][aho][aho][aho][aho][aho][aho] Ioana si "Arturicii - sapt 32" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...