Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (19)


vilma

Recommended Posts

Fetelor, Mi-am amintit ca am vazut in Carrefour la preturi f. bune (adica mai mici decat in alte parti): -salteluta de pat (parca 700 000 lei - si de iarba si de burete mai dur), -lenjerie de patut (cu pilota 450 000 lei, fara pilota, doar cu cearsaf de pilota, 350 000 lei), -baby fone Chicco, urs 2 700 000 lei (in Prisma era peste 3.500.000 lei), si altele (cosmeticale de bebei, saci de dormit). Erau la vanzare o gramada de jucarii Chicco pentru toate varstele. Adriana [gravi]in 31 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adriana, daca veneai cu mine nu te enervai asa. Azi am inceput sa facem si exercitii de respiratie dupa ce ne-am intins toate incheieturile. Saptamina viitoare merg luni, miercuri si vineri de la 12, cine vrea sa vina, e binevenit. Aseara am avut si eu contractii, am stat cam mult in picioare pe la bucatarie. Dar nedureroase si nu m-au deranjat, sint din alea normale. Vin si eu duminica la Tip Top; Lia vin sa te ridic de acasa. Tocmai am mincat snitel de pui cu cartofi prajiti si telemea rasa (asta ca sa am cit mai multe arsuri - dar a fost asa [pofta] ca nu-mi pasa). Ma duc sa fac o placinta cu mere ca anul asta mosul e cam sarac, asa ca macar ceva dulce sa fie (si nu, nu bag placintele in pantofi [:D]). Pupici Diana - 35 sapt. Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor - noi plecam acasica ca nu mai putem deloc. Ne este ffff cald si bem litri de apa. Sa va aduca Mosul tot ce va doriti, sanatate, armonie & liniste in suflete si numai bine, Lia te sun duminica dimineata cum am stabilit si vedem ce facem in functie si de cum ne simtim amandoua, da ? Pupici la burtici frumoase & bebei miscaciosi/sanatosi si nascuti la termen, Andra cu burtica de 31 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Layla pai ce sa fie cu mine am lasato mai moale cu un proiect la care ma chinui de vro 5luni inca nu lam terminat dar am timp destul.Daca imi iese asa cum vreau eu dau de baut dar abia in aprilie voi stii.Eu in iulie o sa vin acasa asa ca pe bune o sa fac mare cinste va duc unde vrea inimioara voastra[:D] Acum ma duc sa pap ca nu mai pot de foame Anita+bb Rachella 33W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ura, am calculator, deci internet, deci FORUM![bis] Nu stiu ce sa zic cu durerile mele; ma doare de fapt SPATELE (ca o lombalgie); burta nu ma doare chiar asa. De intarit, mi se intareste dar nu f tare si ma lasa imediat (ma gandeam ca sunt contractiile BH de care vorbeati...). Dar ma simt f obosita, nu merg chiar drept ci putin cocosat (nu de la spate, ci totusi burta ma trage in jos...). Maine o sun pe dr., desi mi-a spus CLAR ca nu imi face consult, ca e periculos. Si atunci de unde stim daca colul isi revine sau nu?![^] As veni si eu duminica, dar parca vad ca-mi sare barbatu-miu in cap (si azi a facut scandal ca m-am dus pana la servici[q]). Hai ca vedem. Cu Mos Nicu...am facut cadouri la toti, in afara de sotul meu (care de fapt era cel mai important)[q]. Sa-mi fie rusine, dar nu am avut cum sa bantui azi prin magazine. sa vedem cum rezolvam problema. Adriana, chiar ca sunt nesimtiti romanii astia! atata lipsa de respect...[poc]plus ca majoritatea cred ca aveau si copii acasa, deci stiu cam ce inseamna...Eu stiam de anul trecut ca in ajunuri de Mosi e batalie, de aceea am evitat... Ane2,, Babee,si Narcisa, si la voi e Mos Nicolae?[aho] Layla, iti trimit un roi de muste tete ca eu m-am saturat de ele. [nani][nani][nani] Andruska, probabil ca asta e! BB sughta si doar mama lui poate sa-l linisteasca. Ce frumos![flo][flo][flo] Eu deja am dat o parte din cadourile de la mosu: mama, soacra-mea si cumnata-mea (la toate le-am luat cosmetice de la Avon, ca tot am descoperit acum firma asta). Lui nepotu-meu de regula ii luam o plasa de dulciuri, sunam la usa si fugeam, ca sa creada ca mosu a trecut si le-a lasat. Dar nu e acasa in week-end, asa ca le-am lasat, sa le gaseasca cand vine. Pacat! Asa era de incantat cand deschidea usa si vedea sacosa mare numai cu dulciuri! La anul nu cred ca o sa mai creada in asa ceva (este in cl I, probabil ca va afla de la colegi cat de curand...[:p]) Va pup, vorbaretelor. Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Adina si la noi vine miine Mos Nicolae, ca suntem catolici, si la Babee in Austria precis si in Cipru cred ca da. Si eu ma aflu la capitolul impachetat, dar am intrat putin pe forum. Andruska, da noi avem acelasi DPN, dar eu nu cred ca voi apuca jumatatea lui ianuarie, am eu asa o presimtire. In afara de asta la ultimul control doctorul spunea ca virsta bbitei e inaintat cam cu doua saptamani, si daca ma mai gindesc ca eu anul trecut am nascut in sapt.37, zic eu ca voi naste cam pina la mijlocul lui ianuarie. In afara de asta data conceptiei nu se prea potriv. la mine, ultimul ciclu 5 mai, si pe 15 mai eram deja in avion singura cu Patrick, deci s-a intimplat in jur de 8-10 mai. De aceea intrebam, si ma repet, stie cineva 41 cm.(marimea bbitei) la 29 saptamani cit de mult inseamna? Trebuie sa plec ca-mi ia locul sotul!!!! Multumim pt. urari inca o data si cit mai multe cadouri de mos Nicolae, toate cele bune la burticute si la bbei narcisa 31 sapt. & Patrick 1 an si 5 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, burticutze! V-ati pregatit cizmulitele la usa??? Doar daca ati fost cuminti[:D]!!! Celor care nu au fost cuminti Mos Nicolae le aduce o nuielusa[;)]. Adina, nu stiu care e practica doctoritei tale dar a mea ma suie pe masa[:(]de fiecare data. Asa vede daca am colul inchis. si al meu este scurt, dar undeva intre 3 si 2 cm. Cel mai bine este insa sa stai in pat, sa te odihnesti. O sa vezi ca trece daca asculti de medic. Pupici si sa primiti cat mai multe cadouri[flo]! Adriana [gravi]in 31 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa, deci ai facut o eco la 29 sapt si ti-au iesit toate datele ca pt 29 sapt si lungimea lui BB de 41 cm? Voi, parintii, sunteti inalti? Mie mi-a iesit ca are picioarele lungi ( o fac dansatoare de cabaret); la ultima eco avea picioare de 30 sapt cand ea saraca are abia 28. Le avea mai mari inca de la celelalte ecografii, chiar Dr iosup m-a intrebat daca "tata e inalt". Si eu zic 28 ecografic, ca am ovulat total alandala, deci nu pot lua ultima menstruatie. Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, dar poate sa iti masoare colul dr la control sau il vede doar ecografic cat e de lung? Pe mine dr nu m-a mai controlat de vreo 2 luni in interior; doar cand am sangerat prin luna a 4a, a 5a s-a uitat...Atunci am facut si o colposcopie, poate de aia evita sa mai umble prin interior...Ma duc luni in cazul asta, daca nu il pun pe barbatu-meu sa se uite.[:D] Oricum nu intelege nimic.[^] Deja am vazut cateva nuieluse ascunse prin casa, deci n-am fost prea cuminte[}:)]...Lasa, poate data viitoare am sa primesc si eu ceva.[;)] Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...