Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (19)


vilma

Recommended Posts

Adina, Prima data colul scurt s-a vazut la eco 3D. Apoi dr. mea numai prin tuseu vaginal imi spune daca este inchis si scurt, nu la eco. Adevarul ca ma cam pipaie prin cele locuri[:o)]. Stiu ca si la Andruska la fel procedeaza medicul. Ai nostri nu se prea dau in vant dupa ecografie, ce se simte la mana e sfant (asa zic ei!!!). E o idee sa se uita sotul[^][cool]! Uite, asa cadou de Mos Nicolae, o vedere cu bebita voastra[medic]!!! [pup][pup][pup] Adriana [gravi]in 31 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nepotelul meu si-a adus o pereche de ghete si la mine, ca poate-l pacalim si anul acesta pe Mos (i-am spus cum coboara Mosul pe hornul casei si intai trece pe la mine apoi coboara in continuare pana la ei[:D]) Anul viitor vor sta aliniate, gata sa fie umplute, si ghetutele bebeilor nostri! Ce frumos va fi! Ioana si "Arturicii - sapt 32" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burtici, Nu va pot spune ca mi-a trecut supararea, dar sunt cu moralul un pic mai ridicat decat acum doua zile. Si asta numai pentru ca bebe este foarte zburdalnic si ma incanta cum schimba el forma burticii mele. Adriana,am fost si eu ieri la Carrefour-Orhideea si chiar m-am mirat ca nu era foarte foarte aglomerat. Dar probabil ca toata lumea a lasat cumparaturile ptr ajunul lui Mos Nicolae si din cauza asta a fost azi imbulzeala. Am citit urarile de ziua mea pe care mi le-ati facut si va multumesc din suflet tuturor si va multumesc si pentru ca sunteti alaturi de mine si in clipele astea grele care au coincis cu ziua mea de nume si cu ziua mea de nastere. Astazi am stat cam mult in picioare la bucatarie si mi s-a intarit burtica de mai multe ori. Se pare ca aceste probleme se vor inteti acum ptr noi toate fiindca uterul chiar face exercitii ptr ceea ce are de facut mai tarziu. Va pupacesc pe toate si imi place tare ca sunteti harnicute foc la scris, Andra- [gravi]in sapt 33 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Nu stiu cum reusesc dar tot mai rar scriu desi imi doresc sa scriu in fiecare zi...Eu fac detul de bine, zic si sper mai ales. Mi-a mai trecut dezamagirea ca mai mult ca sigur voi avea un baietel si nu o fetita,...asta e... Merg la serviciu si ajung destul de tarziu acasa si am inceput sa fac un pic mai multa miscare, in sensul ca saptamana ast am venit de la serviciu pe jos ( cam 2.5 Km)...sper ca nu este f mult ... ii fac cam in 35-40 de min, dar nu conteaza ca merg incet, eu zic ca este bine sa mai merg si pe jos ca prea nu am facut miscare de loc ... in schimb am renuntat aprope de tot la orice fel de plasa sau alta greutate de carat....! In rest, sunt cam ingrijorta cu durerea de picior si cu faptul ca am luat diclofenmac supozitor in fiecare zi din ultimele 2 luni si jum.( chiar daca numai o data /zi si decele mai multe ori numai o jumatate) Am pus o intrebare la ,,Clinaica virtuala'' si Teo mi-a raspuns f amanuntit, insa nu mai stiu ce sa fac...dr meu a zis ca doza de diclofenac este mica si nu imi va face rau dar dupa explicatiile primite pe forum nu mai am curaj sa iau, dar daca nu iau raman imobilizata...nu stiu ce sa fac...poate imi spuneti parerea voastra insa m-as lungi prea mult aici sa repet ce mi s-a raspuns la topicul respectiv...daca aveti timp poate cititi voi... am inrebat si de cezariana, si de vaccinul antitetanos, si de cel antigripal... Oricum, a rezult ca nu am procedat deloc bine dar sper sa nu fie f grav si o sa vad ce fac de acum in colo...sincer dr Leonte mie personal imi inspira f multa incrdere!... dar si in medicul meu am incredere insa de data asta se cam bat cap in cap unele opinii...dar incerc sa fiu calma si oricum raman la varianta cu cezariana ca este mai sigur si in plus nu am conditie fizica de atata repaos cat am facut! Lungimea totala lui bb nu mi-a spus-o dar greutatea ar fi de ~2 kg la 30 spat si 3 zile iar dimensiunile mai mari cu o sapt, mi s-a zis ca este f bine si ca nu trebuie sa ma pun pe mancat la greu si nici sa nu fac excese, ca sa am probleme cat mai mici cu coloana si ca sa nu iau in greutate f mult...pana cum ( adica pana cum vreo doua spat)a zis ca este bine ptr. ca sunt destul de inalta -10 kg si sa nu depasesc 14 ar fi bine) Bb-le meu este intors in pozitie craniana din spat 28 si de atunci ma simt mai bine ptr. ca nu ma mai loveste jos, f tare! Nici mie dr. meu nu imi face tuseu vaginal ptr. a vedea colul si sunt putin ingrijorata dar sper ca stie ce face....la eco oricum nu se vede daect putin din col asa ca ar fi necesar si tuseul dar nu mi-a facut decat cand am ajuns la urgenta cu sangerari ( si era destul de bine)... Eu m-am cam saturat sa imi fac atatea griji( ptr. ca am prea multe pe cap) si incerc sa vad lucrurile pozitiv - daca mi se spune ca este bine increc sa fiu mai detasata ... pe cat se poate...! Pupici, Helen - sapt.32 http://community.webshots.com/user/phelens
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Ati verificat daca ati fost cuminti? Mie aseara mi-a adus mosu un superb buchet de 7 trandafiri portocalii[:D], i-am facut si poza, sa-l impart cu voi, dar nu am bagat-o pe calculator (astept sa se trezeasca sotulica). Altceva...nimic, v-am spus ca nu am fost prea cumintica[}:)]! Si mosu a fost aglomerat... o sa vina cu intarziere, probabil, ca nici mosu de mine nu a fost prea breaz...[^] Sotul meu a primit de la firma unde lucreaza un geamantan samsonite f. frumos, mare...cred ca a costat o gramada de bani. Ne-am bucurat ca niste copii in jurul lui. avem in ce sa ne incarcam bagajele cand vrem sa ne luam lumea in cap! Andra, imi pare bine ca ti-ai mai revenit, incearca sa gandesti pozitiv! Ai grija de tine si de BB, nu mai e mult! Helen, , am sa ma uit si eu ce ti-a raspuns dr Leonte; daca tu crezi ca miscarea iti face bine pt dureri atunci continua. Nu am idee ce sa mai zic, cred ca iti e greu... Adriana, ai fost cuminte? I-am propus sotului meu sa-mi "verifice" colul, dar a ras. Clar ca nu se baga, ca stie doar teorie, practica...(el a terminat medicina, dar a cam ramas cu ce a invatat in facultate, asa ca...ii tot spun ca parca a terminat masini-unelte, ca nu i-a invatat mai nimic). Va pup,[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] Adina+BB28W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...