Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (19)


vilma

Recommended Posts

Helen, sa-ti traiasca baietelul! Si eu am trecut printr-o stare similara. nu am plans, ce-i drept, dar depresie...tot am avut. Nici eu nu am putut sa mi-o explic, in fond ce conteaza sexul copilului, sanatos sa fie! Eu cumparasem multe lucruri si chiar patut roz. Am hotarat sa le folosesc oricum, la urmatorul! Asta in cazul in care e baiat (nu fii nici tu sigura inca ca e 100% baiat...) Sa vezi ca ai sa te obisnuiesti cu ideea, in 1-2 zile ai sa-ti faci deja planuri cu baietelul. Te pup, Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Helen, nu-ti face griji. Cred ca de vina sint hormonii care ne imping sa plingem pt. orice. Si noi ne-am dorit ca primul bb sa fie baiat si ziceam ca poate fi orice, numai baiat sa fie ... Poate ca as fi reactionat la fel daca aflam ca o sa am fetita. Eu sint convinsa ca atunci cind o sa tii bb-ul in brate, n-o sa mai tii cont de forma putzicii[:D]. La al doilea bb poate ca o sa fie fetita. Pupici. Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Helen sa-ti traiasca baietelui!!!! Nu sexul conteaza, sa fie sanatos si frumos!!!! Adina si mie mi-ar fi placut sa am gemeni, aveam si antecedente in familie. Oricum noi ar trebui sa nu ne mai vaicarim atat (ca ma doare, ca ma tine, ca nu pot sa dorm, bla,bla, bla). Ai vazut ca una din tipe mai avea un baietel si s-a trezit cu 4 copii. Partea cu graviditatea este cea mai usoara fata de ce va urma dupa aparitia ingerasului. Eu am inceput deja sa ma gindesc la ce va urma dupa nastere, de sufletelul de care voi fi legata toata viata si care va depinde de mine. Referitor la al doilea BB si eu vreau sa-l concep tot in 2005, sa fie diferenta de 2 ani intre ei. Pupici, Layla & Dulci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, harnicutzelor[:o)]!!! Mama, mama ce de mesaje s-au pus astazi si eu am lipsit de la taclale[bang][bang][bang]. Dar ma revansez acum[:D]! Am fost toata ziua super ocupata din cauza ca au stat in continuare la noi Alina si Codrut: am baut impreuna cafeluta de dimineata, am papat, am jucat Monopoly. Pe la pranz au venit si nashicii lor si am luat-o de la capat: papat, Monopoly, TV, strans si spalat vase. Dupa care am plecat cu totii la nashici acasa unde am facut pizza, clatite, TV. Ne-am uitat chiar si la caseta cu Rares, de la eco 3D. A fost tare frumos si ne-am simtit cu totii super, dar acum sunt un pic obosita si cu o burta plina, plina de abia mai respir. Am vorbit si cu draga de Andruska si i-am transmis prin telefon toate gandurile voastre bune si urarile pt. ea si Andrei. Va citi marti toate mesajele voastre, dar va multumeste de pe acum si va pupa dulce [pup]. Acum sa raspund la mesajele voastre. Helen, puiule am patit exact aceeasi faza ca si tine: am stiut de la o eco anterioara ca avem fetita, iar cand la 3D ne-a zis ca este baietel ne-a cazut fata si mie si sotului. Chiar l-am enervat un pic pe doctor incercand sa-i sugeram ca poate s-a inselat. Asa ca ne-a facut si o poza drept marturie[foto]. Insa vei vedea ca o sa treaca si-ti vei iubi copilul ca pe ochii din cap. Chiar nu conteaza daca este baietel sau fetita, important este sa fie sanatos! Asa ca nu te mai simti vinovata pentru ca fiecare dintre noi avem preferinte si ne este ciuda atunci cand nu se prea potrivesc cu realitatea. Insa iti va trece f. repede. Probabil si Andruska iti va povesti acelasi lucru, ea avand deja un baietel...acum il asteapta pe al doilea. Iti dai seama cat de mult si-a dorit fetita, dar daca asa a vrut Dumnezeu...O sa-ti spuna ea mai multe. Fruntea sus si ganditi-va deja ce nume ii veti pune, ce lucrusoare o sa-i luati[;)]. Adina, ai mancat spaghetti? Eu am reusit sa mananc azi pizza dupa cum deja v-am scris[pofta][pofta][pofta]. Layla, ce mai face Dulci? Si eu am inceput sa am ceva probleme cu umflatul picioarelor. Nu f. mari dar simt ca ma cam strang incaltarile. Noroc ca voi sta mai mult acasa. Fetelor, vad ca deja va faceti planuri pt. al doilea bb[pk]! Bravo voua si sa va ajute Dumnezeu! Chiar voiam sa va provoc la o discuti pe tema asta. Eu nu sunt inca f. convinsa, desi Cosmin isi doreste f. mult doi copii. Mi se pare tare greu sa cresti doi copii in vremurile de acum, iar la noi se adauga si faptul ca nu avem pe nimeni aproape (parinti, bunici). Deci, voi medita indelung daca voi face un fratior sau o surioara lui Rares. Pe voi ce v-a convins? Poate ma convingeti si pe mine [^]. Va pup si astept sa vorbim. Maine sunteti acasica, nu-i asa??? Adriana [gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Helen, eu sunt exact pe dos. Eu imi doresc atat de mult baietel incat nu am cuvinte. Eu personal ma bucur mult ca ai baietel ( transmite-i lui Nelu ca am avut dreptate cand am spus ca cine stie...). Helen, nu stii cat sunt de scumpi baieteii, habar nu ai. Ai sa fi topita dupa el, ai sa vezi. pupici Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata burticute dragi! La multi ani pt toti cei care au fost aniversati ieri (Andrei,Andreea,etc.)si multa,multa sanatate. Se pare ca sunt cea mai matinala... Pe BB-le meu baiat il va chema ANDREI asa ca la anul pe vremea asta ii veti spune si lui La multi ani.Aseara ne-am hotarat la nume si sper ca asta va ramane (initial as fi vrut sa-l cheme MIhai). BB e bine,misuna pe la mama lui prin burtica si asta-i cu siguranta un semn bun. LILI face bine,ii face placere sa stea cat mai mult in preajma mea (de altfel aseara a venit cu sotul pe la noi) si am stabilit s afacem Rebelionul impreuna. Ma gandesc (oarecum cu groaza)la cat de rasfatat va fi BB mic(primul copil,primul nepot,etc) si ma gandesc la cat de mult il va rasfata si LILI.Asta e...Important e sa fim sanatosi si mai presus de toate sa fie BB sanatos! Cam asta e...Vorbim mai incolo. La multi ani de ziua PRO-TV-ului si de Ziua Nationala.Hi,hi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Da, Adriana, ne facem planuri pentru al 2lea BB (sper ca vezi ce viteze suntem eu si Layla !).Sa vedem daca ne tine vitejia si dupa[:p]. Am intrat si la burticile din nov-dec (am vazut ca ai intrat si tu); m-am emotionat cand am vazut ca o mare parte au nascut deja[q]. Asa o sa fim si noi la sfarsitul lui ianuarie? Adlemi, e frumos numele de Andrei! Si mie mi-ar fi placut. Dar ce te faci daca e fetita?[:D][:D][:D] Va pup, Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, dragelor! Sunt si eu p-aici[bis]! Cosmin deja crede ca am innebunit de-a binelea: cum vin acasa, intru pe forum, cum deschid ochii, intru pe forum. Saracul nu mai are loc de mine la calculator[^]... dar lasa ca el are la servici internet cat ii pofteste inima. Vai, ce vreme urata[V]! Azi chiar aveam pofta de o plimbarica, dar nu-mi vine sa scot nici nasul pe fereastra. Sper sa se indrepte timpul pentru ca eu fiind de acum in concediu chiar vreau sa ies sa fac miscare, dar fara sa racesc din nou. Adlemi, ma bucur ca Lili este bine si ca a depasit momentul atat de greu prin care a trecut. Transmite-i salutari din partea noastra si multa sanatate! Si mie imi place tare mult numele Andrei. In plus pt. baietelul vostru sarbatorile vor incepe de pe 30 nov. si vor continua cu Mos Nicolae, Mos Craciun, iar in februarie ziua lui. Iti dai seama ce fericit va fi sa primeasca atatea cadouri[cool]. Adina, puiule, am intrat un pic pe profilul tau si cred ca ai scris gresit varsta!!! Mie nu-mi vine sa cred ca tu ai 30 de ani[:0]. Credeam ca abia ai terminat facultatea, pe cuvant de onoare[hippi]! Poate totusi ai gresit! Pupici si va astept la taclale[grup]!!! Adriana [gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, esti o scumpa[pup]! Multumesc de compliment, dar chiar am 30 ani si 5 luni. Si chiar se vad toti, ca doar am si eu oglinda si vad ce m-am babornitit[q]! Esti tu o draguta.[flo] Si eu intru mereu pe forum; parca am innebunit; altceva nu stiu. si de acasa, si de la serviciu...noroc ca nu mai au astia cum sa ma dea afara! [:p] Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...