Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (19)


vilma

Recommended Posts

Salutare! Nu mai intra nimeni sa vorbeasca cu noi??? Adina, chiar nu a fost un compliment, dar mie imi pari mult mai mica decat mine, pe bune, iar eu am 29 si doua luni. Bravo tie si ferice de sotul tau[;)]!!! Eu sunt azi mai mult pe la bucatarie pt. ca ieri nu am reusit sa gatesc ce-mi propusesem alaltaieri, asa ca fac ciorbita de rata si musaca de cartofiori. Dupa care vom intra in programul administrativ: facut curat si calcat rufe. O sa ma ajute si Cosmin, dar acum sunt singurica, el fiind pt. vreo doua ore la sevici. Gata, am fugit ca mi se arde mancarea[olala]! Va pup si vorbim. Adriana[gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna burticutzelor(inca mai pot sa va spun la toate asa, la topicul de nov-dec trebuie sa am grija deja sa fac delimitarea![:D]) In primul rand La multi ani pentru toti Andra, Andruska, Andrei, si scuze intarzierea! mai bine mai tarziu decat nciodata, nu?[:D]-ieri am mers f prost net-ul la mine, abia am apucat sa scriu un mesaj si s-a blocat de 3 ori - uf, eu sunt pe centrala analogica, si, asta e...[bang] Va multumesc mult de tot de incurajari! Inr-adevar sunt nitel in panica, si nu incetez sa ma intreb de ce si-a ales bb DPN de Craciun, ca si asa imi fac griji din orice, sa o mai am si pe asta cu inducerea nasterii mai devreme, sau cezariana...Ciudata este starea asta de graviditate-pana acum o saptamana ma rugam sa nasc in decembrie, si daca se poate sa fie puiutul sagetator, ca tac-su[^], acum ca stiu ca voi naste in decembrie mi-e o frica de mor![bang] Vineri merg din nou la control sa ne spuna doctora daca va veni singur(eu nu cred, puturosul lu' mami misca pe sub coaste[hop]), sau facem cezariana... A, si apropo, scria cineva de sensibilitate la orice? [q]Sa ma vedeti pe mine ce plag la stiri ca nu stiu cine a mai murit, si dimineata chiar plangeam la transmisia cu Unirea de la Alba Iulia-zau, m-am ticnit rau! Helen si Adina, stati linistite, pana nu vine puiutul, nimeni nu stie sexul -s-au mai descoperit greseli! Eu pana la 5 luni eram sigura ca am fetita, m-am dus la bunica-mea si i-am cerut cerceii de cand eram eu mica, sa-i pun la puiuta, sotul meu ne striga fetele lu' tata, chiar facusem amandoi o pasiune pentru melodia "manele" fetele lu' tata, nu ca ne omora genul, dar se potrivea ziceam noi... La 3D ne-a zis ca este baiet, am ramas muti, ne tot intreba doctorul cum il va chema si noi amandoi -MIRUNA![:D] Acum ne-am obisnuit cu ideea - are patut albastru, lenjerie la fel, cadita, lighenus toate albastre...si ne distram zicand daca totusi e fetita?! Chiar ca nu conteaza, dupa ce l-am purtat atata vreme in burtica, avem atatea secrete impreuna,si un limbaj pe care doar noi doi il stim, il mai banuie tati cateodata, pe unde isi tine manuta, piciorusul sau cotutul, chiar nu conteaza, sanatos sa fie! Poate ne mai intalnim o data inainte sa nasc, si daca se mai indreapta vremea aceasta? Va pupicim pe toate, sunteti niste scumpe, Carmen[gravi] si bb [bibe]de azi in sapt 37
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! (m-a lovit patriotismul dupa ce-am vazut paradele :-) ) Helen Imi pare rau ca nu s-a intamplat sa fie cum ti-ai dorit, dar sunt convinsa ca dupa ce se naste ai sa ne povestesti cat de mult il iubesti si ce frumos, cuminte, destept, e cel mai ce copil din lume! Adlemi Felicitari pt decizia cu numele. Eu am numai unul decis. Mi-e ca nasc si tot nu-l stiu pe-al 2-lea! Adriana Cat de harnicutza esti! Bravo tie! M-am uitat si eu la emisiunea cu tripleti. Am inceput sa ma gandesc mai serios la cum imi va fi... S-aveti o zi senina! Ioana si "Arturicii - sapt 32" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da;' n-are cum sa fie fetita ca i-am vazut puta.Si fata cu puta nu e! Si chiar semana a puta...Acuma de ce ma faceti sa fiu iarasi nehotarata? Din acest motiv mi-e oarecare jena sa ma apuc sa cumpar lucrusoare.Si mai e si chestia cu superstitiile.Voi ati cumparat ceva pt bb-i? Si mai am nevoie de ajutor...Pe 12 dec.trebuie (adica nu trebuie,da;' vreau eu) sa merg la petrecerea de Craciun de la firma la care lucreaza sotul meu(nu spun care ca ma injurati,da's oameni cu fite...) si nu stiu cu ce sa ma imbrac.Chiar daca sunt o viitoare candidata la titlul de balena (deocamdata sunt balenuta)tot vreau sa arat bine si sa fiu sexoasa.Asa ca ...HELP!!! Parca nu m-as imbraca totusi in pantaloni cu burta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adlemi Asta cu candidatura la titlul de balena ... hmmm... poate. Oricum, inca nu-i cazul[:o)] si nu cred ca pana pe 12 dec obtii titlul de onoare "Balenutza". Eu ti-as sugera o rochita mulata si sexi (nu din aceea clopot). Cred ca poti gasi in oras sau o croitoreasa buna sigur te rezolva. Sau fusta scurta cu burta si o bluzitza. Ioana si "Arturicii - sapt 32" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum mi-a adus sotul meu calculatorul ca a tras o fuga pana la serviciu, in timp ce eu faceam 13-14 ca nu puteam sa intru pe forum.[bang] Adriana, nu-i adevarat, se vede CLAR ca eu sunt mai mare si tu esti o pustoaica.[:D][:D] Carmena, eu una m-am obisnuit cu gandul. Astept sa ma conving ca trebuie sa iau patut albastru, ca roz am luat deja.[:D] Ioana, care e numele care l-ai ales pentru unul din Arturici? Adlemi, DA, rochie mulata sexi!!!Ai sa le eclipsezi oricum pe toate. Va pup si ma duc sa-i incalzesc ceva de papa lui sotulica, ca mi-a mai trecut supararea pe el. Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, dragelor! Mai arunc si eu un oki pe forum si gasesc o gramada de mesaje[hop][hop][hop]! Bravo, bravo, bravo! Asa imi place [;)]! Adlemi, gasesti hainutze f. frumoase si mai de ocazie la magazinul firmei Loris Company, pa Bd. Decebal, dar stiu ca preturile sunt cam piperate. Altfel, incearca si la magazinele obisnuite cu haine de gravidutza, poate au ceva sa-ti convina. Daca nu, fuga la croitoreasa! De cumparat inca nu am ajuns sa cumparam lucrusoare pt. bb, dar am primit deja biberoane, tetine, termometru de baie, forfecuta de unghii, scaun de masina. Oricum voi incepe si eu campania de cumparaturi, nu ma iau dupa babe. Pana acum nu am avut timp si nici bani (noi am facut insa camera lui bb), dar de maine eu sunt acasa si o sa colind prin oras dupa cele necesare pt. mine (la maternitate) si bb. Adina, orice as crede dar treaba cu pustoaica niet[olala]. Fetelor, ce patrioate sunteti[RO][RO][RO]! Eu nu am vazut absolut nimic la TV pentru ca am muncit la bucatarie si apoi a venit pe la mine o prietena care a nascut anul trecut. Era curioasa sa ma vada buticoasa. S-a mirat f.tare de burta mea, cat de mare poate fi[pk]. Si ea are tot baietel, Matei Ioan, care luna asta implineste un an, deja merge si a inceput sa vorbeasca pe limba lui, de nu mai pot parintii de dragul lui[pup]. Asa o sa fim si noi peste un an [:D]! Doamne ajuta! Pupici. Adriana [gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, si pe mine ma apuca plansul, dar in special atunci cand vad copilasi mici, emisiuni despre nastere. Ma emotioneaza f. tare sa vad bebei si ma gandesc atunci la gandacelul din burtica, simt ca ma topesc de dragul lui. Iar apropo de culorile cumparaturilor pt. bb eu nu cred e vreo problema ca o fetita sa aiba si lucruri bleu, iar un baietel rosii sau roz. Daca aveti indoieli si vreti sa pastrati conventiile, cel mai bine orientati-va catre culorile neutre: galben, portocaliu, verde. Adriana [gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma tot fatai prin casa ca astept musafiri; vine cumnata-mea cu perechea sa-mi admire patutul roz. Eu am cumparat pana acum o gramada de lucrusoare; plus ce mi-a mai adus maica-mea...am 2 sertare mari pline. chiar treceam in revista sa vad care s-ar potrivi si la baietel.[:D] Desi oricata bunavointa as avea, cu rochite nu pot sa-l imbrac! Si am una asa de frumusica de la magazinele Z... Pai cine a mai ramas cu fetite? Lia!!!! pe ea, fetelor, sa ne insuram baietii! Nu mai e mult pana miercuri, cand merg la dr pop la eco. Daca e fetita, dau de baut. Daca e baiat, sa dea tat-su (desi mi-a zis ca fara fata nu am ce cauta acasa...)[:D] Pupici, Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...