Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (19)


vilma

Recommended Posts

Ei, imi pare bine ca nu sint singura cu arsuri, dureri de sale si personalitate labila. Fetita mea este "programata" la sfirsitul lui ianuarie. N-am cumparat mai nimic nou, in afara de biberoane, ca am reciclat ce ramasese de la cealalta fetita de 2 ani. Pina acum am luat deja in greutate 10 kg asa ca am cam slabit-o cu mincarea. Nastere usoara tuturor celorlalte mamici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele, Am aparut si eu, nu am avut loc de sot la PC. Amuleta bine ai venit! Fetite au: Fabi, Amuleta,Lia (?), Ramona (?) si Adina. Sper ca nu am uitat pe nimeni. Eu nu am facut mai nimic azi si sincera sa fiu m-am cam plictisit. Am fost pina la gara s-o duc pe mama, nu am putut dormi dupa amiaza, iar maine merg la birou. Pupici, Layla & Dulci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amuleta Bine ai venit! Adina Te rog sa nu te superi dar numele Arturicilor le voi face "publice" sa zic asa numai dupa ce se nasc ei. Este o conventie pe care-am facut-o cu partenerul meu dupa ce m-am suparat eu la inceput, cand eram intrebata ce nume le pun, eu ziceam "varianta saptamanii" si persoana incepea sa comenteze ca nu-s frumoase, etc. Asa ca pana se nasc ei stiu doar eu, tatal lor si...ei. Inca o data, va rog sa nu mi-o luati in nume de rau.[:o)] Noi am stat azi cumintei si ne-am uitat la tv, am papat si ... cam atat (ca de-obicei de altfel). O seara placuta, Ioana si "Arturicii - sapt 32" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana,nu se supara nimeni daca nu ne zici numele; noi tot Arturici o sa le zicem[flo]. De fapt numele nici nu are importanta; sanatosi sa fie amandoi si sa stea cat mai mult in burtica mamei lor!Si sa stii ca numele ales trebuie sa va placa voua (tie si sotului tau); nu altor persoane; nici macar nasilor nu trebuie sa le placa. A venit cumnata-mea cu prietenul ei pe la mine (de fapt ce prieten, ca si-au stabilit si data nuntii: 3 iul 04). Bineinteles ca m-au "incurajat" la maxim spunandu-mi ca am baiat! Chestia e ca nici macar nu ma mai supara ideea; fie ce-o fi. Poate ma mai linistesc miercuri, la eco... Va pup, noapte buna si vorbim maine, Adina+BB27W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana asa cum pt. tine BB-ii sunt Arturicii asa pt. mine BB este Dulci. Si eu voi anunta numele dupa ce voi naste. M-am hotarat la 2 nume, sper ca si sotul sa fie de acord cu ele, daca nu sper sa ajungem la un compromis. Eu sunt de parere ca mama trebuie sa stabileasca numele [copil]. Eu nu pot dormi pt. ca am arsuri, iar maine o sa fiu vraiste de oboseala. Noapte buna, Layla & Dulci 34 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara burtici, Am revenit si noi...De trei zile facem cumparaturi (ptr Mos Nic si Mos Craciun, dar si ptr. BB). Abia ne-au intrat banii pe noiembrie si deja ne gandim la cei de pe decembrie... Asa cum spuneam am trecut peste orice superstitie si am inceput cumparaturile ptr BB. I-am luat patut, saltea cu iarba de mare, asternuturi, sac de dormit, pampersi... N-am luat nici o hainuta, dar...mai avem timp! Maine mergem la dr si am putine emotii, ca de fiecare data... Sper ca totul este OK! Am inceput sa devenim foarte nerabdatori, desi suntem in sapt.35... Mai trebuie sa asteptam, stim asta dar asa este la final de sarcina, nu? Pupici, Georgy (35 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...