Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

POSTUL CRACIUNULUI


Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pana sa vin in Germania cu burtica..am tinut post,de Pasti cand puteam miercurea si vinerea si Saptamana Mare si de Craciun la fel,...de anul trecut din august de cand m.am facut nemtoaica..nu m.am mai gandit la post,mi.a trimis mama calendare,carti..pe care nu le.am deschis macar(cand simteam nevoia nu ma lasa Marc,apoi nu aveam chemare..) important este ca cred in Dumnezeu si ii zic lui marc Tatal Nostru seara de seara...cateodata imi aduc aminte tarziu cand aproape adorm,zic in gand si nu mai pot sa ma ridic sa.i fac Crucita asa ca fac pt el cu limba in gura. Cat despre intrebarea Mirundei cu fumatul...da am fumat in post..daca as fi renuntat mi.ar fi sticlit ochii dupa un fum si mai mare ar fi fost pacatul sa ma rog sa termin postul. in concluzie eu cred ca postul si credinta sta in suflet,in piosenie si smerinta,bunatate,iertare si dragoste de semeni,mai putin in ce bagi in gura. aceasta curatenie trupeasca ajuta enorm la purificarea sufletului si toti cei care nu pot sa tina regulile bisericesti,macar sufleteste sa fie mai aproape de Dumnezeu. cu prietenie,Anca http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in fiecare an tineam postul (de mancare vorbesc) cum trebuie DAR important este sa te infranezi si de la altele - daca se poate - vezi [xinpat], TV, vorbe si ganduri urate si multe altele. Acum fiind insarcinata, duhovnicul meu mi-a spus sa tin post dupa cum pot - nu ma omor cu carnea insa cand imi este pofta mananc. La mine "greutatea" este cu lactatele - beau lapte la greu si branzica la fel. Fiecare tine dupa cum poate si dupa cum simte, Sarbatori fericite [pegeam], Andra cu burtica de 32 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...