Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fetita grav bolnava.


mt

Recommended Posts

dragele mele, am nevoie de ajutorul vostru. voi trece direct la subiect.... am o cunostinta care are o fetita in varsta de 1 an si 1 luna. din nefericire, fetita este grav bolnava. este suferinda de ( si aici am sa va trec diagnosticul dat de medic): epilepsie aniptogena ( sau ariptogena) forma severa, crize tonico clinice generalizate rezistente la tratament. sindrom ataxic si hipoton progresiv probabil etiologie metabolica. patologie neuropsihica si epileptica de severitate- caracter progresiv. eu nu stiu ce reprezinta acest diagnostic si nici nu-l inteleg. problema este ca micuta ana-maria nu mai mananca, nu mai zambeste, nu prea mai vede si nu prea mai simte nimic. problemele au inceput cam din luna a II a-a III a. mamica si bunica micutei ana-maria m-au rugat sa ma interesez daca cumva stiu o fundatie care poate sa o i-a in ingrijire pe parcursul saptamanii. in week-end parintii vor sa o ia acasa. ea necesita ingrijire si supraveghere permanenta. mamica vrea sa-si reia serviciul si nu are cui s-o lase in ingrijire. de aceea, apelez la voi si va rugam frumos sa ne spune-ti daca stiti o astfel de fundatie. de asemenea, as dori sa ne rugam in fiecare seara la Bunul Dumnezeu pentru ana-maria, sa nu aiba dureri si sa-i aline suferinta, sa ne rugam pentru parintii si bunicii ei sa aiba puterea sa reziste si sa nu-si piarda credinta in Dumnezeu. teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma rog la Dumnezeu sa aibe grija de micuta si sa-i poata aduce zambetul pe buze. Nu cunosc nici o fundatie care se ocupa de asa ceva. Nu crezi ca de fapt micuta cel mai mult are nevoie s-o aibe alaturi pe mama ei? Mi se pare cel mai important lucru s-o aibe alaturi pe cea in care are cea mai multa incredere si care e in stare sa-i aline durerea. Multa sanatate !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare tare rau ca nu cunosc nici o fundatie de acest gen desi sunt de parere ca nimeni nu o poate ingriji mai bine decat parintii ei. As putea doar sa le recomand un medic deosebit de bun, de fapt cel mai bun din tara la ora actuala. Cine a diagnosticat fetita ? multa sanatate si Dumnezeu sa aiba fetita in grija lui ! adina si andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Teodora, Ar fi bine sa ne dai mai multe amanunte. Din mesajul tau inteleg ca parintii s-au impacat cu ideea ca "nu se mai poate face nimic" (daca gresesc, te rog sa ma ierti - dar din punctul meu de vedere este de neacceptat asa ceva). Din ce oras este fetita? Poate o putem ajuta in alt fel. Si tot o parere personala: mamica ar trebui sa fie alaturi de ea acum..nu la serviciu.[q] Cristina&Sanziana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am citit si recitit subiectu' si m-am abtinut sa raspund stiind ca se asteapta un raspuns 'constructiv'... Astazi imi exprim si eu sprijinul moral - desi nu de asta au nevoie parintii fetitei si fetita insasi - si imi pare rau ca nu stiu nici o fundatie care se ocupa de asemenea cazuri... Intr-adevar ar trebui sa stim din ce oras e familia fetitei , in cazul in care cineva ar avea posibilitatea sa ii ajute in mod concret... Poate nu ar trebui ratata ocazia pe care o ofera astoian de a va da numele celui mai bun medic in domeniu... Inca un control nu strica... Chiar n-am stiut ca epilepsia poate prezenta forme atat de grave... Zilele trecute am auzit de o fetitza suspecta de epilepsie la vrasta de 2 luni...Se pare insa ca nu e chiar asa si fetitza respectiva are mai mult nocorc decat cea din cazul de fata ( daca sunteti din Bacau sau din imprejurimi , va pot da numele unei doctorite cu 'har' )... Poate nu e totul pierdut ! Doamne-ajuta !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...