Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fetita grav bolnava.


mt

Recommended Posts

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetita este din ce in ce mai rau. parca doarme tot timpul. a scazut mult in greutate. nu se stie daca mai aude si daca mai vede. parintii au fost la tot felul de medici. se pare ca este o cauza metabolica si sanse de vindecare nu sunt. aveti grija de voi si de dragii vostri copilasi. teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moliftele Sf. Vasile se citesc si la Biserica Icoanei, luni, miercuri si vineri. Cred ca ar fi de mare ajutor postul pentru familia fetitei,de ei depinde foarte mult, ar fi bine parintii sa se spovedeasca, eventual impartaseasca, si chiar si copilul dus la impartasit. Sanatate multa si o sa ma rog pentru fetita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E imposibil sa nu mai existe tratamente pentru epilepsie.DAca parintii au renuntat sa mai lupate ,copilul si mai mult.Copiii cu epilepsie le trebuie foarte multa dragoste.LA 1 an si 2 luni se mai poate face injectie cu hormoni din cite stiu eu pina in 3 ani parca ,nu mai tin minte exact.Nu stiu ce medicamente se dau in Romania dar se pare ca nu prea isi fac efectul.Iar daca boala a inceput de la o virsta frageda.Pe la 2,3 luni ziceai sau cind,ca nu am inteles bine.Deobicei la virsta asta copiii bolnavi de epielpsie ,mai exact west syndrome , asta este boala specifica virstei iar spasmele sunt de genul extinderea bratelor si picioarelor in exterior si caderea capului in fata.DAca boala nu este tratata cum trebuie spasmele se inmultesc si pot cauza moartea copilului.SAu sa spasmele pot deveni de alta natura .Vreau sa percizez ca sunt mai multe tipuri de spasme.As mai putea povesti dar ma " cheama datoria"(copiii).SAnatate copilului! Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Acum am dat si eu peste acest subiect si sunt ingrozita!!! Sper sa aiba loc o minune!!!!! Pe mine ma intereseza mult subiectul mai ales ca am avut un caz in familie, care s-a incheiat tragic! Sper sa nu fie asa si acum! As vrea sa stiu mai multe despre epilepsie si mai ales daca este genetica! Va rog ma poate ajuta cineva cu informatii? oanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...