Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ciuperca pielea capului-adult.Remedii?


Recommended Posts

De vreun an de zile,am pe pielea capului niste coji si un fel de bubite,plus ca ma si maninca[bang] Am fost la dermatolog de vreo 3 ori,am facut diferite tratamente:nizoral simplu,nizoral asociat cu un lichid uleios care se lasa pe cap 12 ore,bluecap,etc...si nimic,nici un rezultat[bang][bang]A avut cineva asa ceva si a gasit remedii?Va rog mult,ca deja nu mai suport,mai ales ca o parte din bubitele de pe cap au migrat spre frunte,si tot timpul sint buboasa... Multumiri anticipate[flo][pup] Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Poti sa rizi de mine, ai incercat sa faci un ceai din tutun si sa tamponezi pielea cu el? Eu am luat o nenorocita de ciuperca m-am tot spalat cu diverse sampoane si diverse preparate facute dupa retete, nu s-a lasat dusa, arata ca niste bubite. There is a difference between knowing the path and walking the path.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by claudia_2803
Ai incercat si cu SELSUN?E un sampon ca si Nizoralul dar e mai puternic. [pup] Claudia&Laurici
N-am incercat cu selsun,nu inca, acu folosesc bluecap,dar nu vad nici un rezultat,dupa o luna de folosire... Coral,de unde iau tutunul si cum se prepara ceaiul? Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mei fetelor din ce ziceti voi eu cred ca e vorba de psoriazis capilar precis si eu sunt cam veterana in asa ceva .si solutii sunt mai multe: local in primul rand trebuie folosit un sampon gen nizoral desi top este selsun blue cel fabricat in state se gaseste in supermarketuri acolo la numai 8 dolari 330 ml si este mai bun calitativ decat cel din farmaciile de aici. 2. inainte insa se face 3 saptamani tratament cu dermovate solutie capilara , nu ingrasa parul se puncteaza pielea capului si se maseaza usor de 2 ori pe zi. polorma pe gurita se ia calciu, vit e si vit a plus d2 la greu se scoate cat se poate cafeau a si tutunul si cola si deasemenea orice fel de excitante. Asta ar fi in linii mari. Acum despre eaa boala " sau ciuperca cum ii spuneti voi" 1 prima veste trista e ca daca ai facut-o odata nu mai trece . este o boala pe fond nervos care va reveni de fiecare data cand vei intinde coarda prea mult. 2 nu se ia nu se da mai departe 3 daca nu o tratati se va intinde mai mult 4 se face si pe alte zone ale corpului care se trateaza diferit 5 remedii naturiste nu stiu insa exista o clinica psorimiss care se lauda ca rezolva asemenea probleme si s unt dispusa sa incerc si eu. Flavia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conform acestui articol http://www.inoan-press.com/san/noi/a071.html se pare ca nu am psoriazis,sau daca doamne fereste am,e inca in faza incipienta.Dar ma pune pe ginduri,mai ales (se pare )ca apare pe fond nervos,or eu am facut chestia asta dupa ce am nascut,si a fost o perioada de cosmar -venirea socrilor,influentarea in rau a sotului meu pentru o perioada,etc... Conform acestui articol,mi s-ar potrivi, oarecum, psoriazisul cu pete: -coji in cap,mincarime,iritatii -zona din jurul narilor este rosie si se cojeste mereu Alte "coji" n-am mai observat nicaieri...ma intreb totusi daca faptul ca "jos" imi apare periodic cite-o buba -care nu e herpes si nici alta chestie contagioasa- are vreo legatura cu asta.Ginecologul a spus ca e o ciuperca,atit,dar tratamentul pt asta a dat rezultate trecatoare,din pacate. Oricum,primul lucru,sau,ma rog,printre primele,este sa ma duc la un dermatolog bun din tara.Aveti cunostinta de vreunul?Ca sa merg la sigur,sa nu mai stau sa caut,ca si-asa n-am prea mult timp la dispozitie.Precizez ca o sa stau in Bucuresti.Multumesc anticipat[bis] Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...