Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ciuperca pielea capului-adult.Remedii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Este adevarat ca nu se poate urma un tratament fara sa te vada un doctor insa eu am fost la atatia incat m-am saturat . Ultimul la care am fost mi-a recomandat o crema care se numeste DAIVOBET si cu care eu aproape am scapat de acele cojite. Trebuia sa dau si dimineata si seara cu aceasta crema insa fiind foarte grasa am folosit-o numai seara si nu in fiecare zi insa rezultatele au fost foarte bune in cazul meu . Intrebati dermatologul la care mergeti daca puteti folosi si voi aceasta crema si incercati-o ca este buna si cu rezultate rapide (la mine asa a fost). Darel iti multumesc mult de sfat . va urez sanatate .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma confrunt si eu, din pacate ,cu aceeasi problema..Pielea capului, mai merge dar cind imi apar linga nas si intre sprincene, este cosmar;am senzatia ca sint o reptila!Pina acum am incercat o gramada de sampoane si solutii capilare dar fara un rezultat concret.Am luat legatura cu un dermatolog, care mi-a prescris un tratament care merge, cu conditia sa il faci trei luni,iar dupa aceea sa folosesti totusi acelasi sampon, ptr prevenirea recidivei. Ptr fata, daca este cazul:-dimineata,inaintea cremei de fata obisnuite se aplica kelual de la Ducray si se maseaza pina intra in piele;-seara, dupa demachierea cu o solutie speciala si nu cu apa si sapun, se aplica un strat subtire de crema antimicotica(mie mi-a dat Fongamil, care contine 1% omoconazole) si se asteapta 15 minute ,dupa care se poate folosi crema de noapte obisnuita Ptr cap mi-a recomandat produsele Rene Furterer ( la noi se gasesc in farmacie),sampon si lotiune antiseboreica Malaleuca, de doua ori pe saptamina. Ptr ca la mine toata povestea asta a fost insotita si de caderea masiva a parului, mai ales in zonele afectate,mi-a dat RF 80, un tratament local contra caderii parului, in ampule, pe care le aplic tot de doua ori pe saptamina si intern Vitalfan, doua pastile pe zi;mentionez ca amindoua sint de la Furterer. Ceea ce am adaugat eu, cu de la mine putere ca nu are cum sa imi strice este drojdia de bere, care contine multe B-uri. Am inceput tratamentul de trei saptamini si deja incep sa se vada rezultatele in sensul ca mi s-a oprit caderea masiva (ramineam cu suvite in mina!!!!!!),au disparut cojitele din cap si de pe fata. Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru DARAEL, Draga mea, vreau sa-ti multumesc din suflet pentru tratamentul naturist ce mi l-ai dat pentru Clara. Avem 9 zile de cand il urmam si pentru prima oara dupa un an de zile si nesfarsite tratament, NU MAI AVEM COJITE. Imi e si frica sa ma bucur prea tare, ma uit pe capsorul ei, si-mi creste inima de fiecare data. Inca se mai vad ceva bubulite, insa mult mai putine si mult mai mici. Cam cat ar trebui sa-l mai facem? Care ar fi durata optima? Mi-e si teama sa-l intrerup, ca nu cumva sa apara din nou. Iti multumesc inca o data si te pupam cu recunostiinta, [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...