Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Produse Avon - o amenintare?


Andreuta

Recommended Posts

Am cumparat acum cateva zile noua crema de corp de la Avon: Midnight Frost. Crema e foarte draguta (te atrage din prima). Numai ca am folosit-o. Si am inceput sa ma manance tot corpul (mai exact unde am aplicat-o). Am facut repede un dus, dar degeaba. Acum sunt rosie ca un rac...[bang]. Si cazul nu e singular. Colega mea a patit acelasi lucru. Stie cineva la cine sa apelez? O adresa de mail...Reprezentantul meu nu e de gasit zilele astea... Si sa nu uit: termenul de valabilitate era in regula. Multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Imi pare rau sa aud ca ai probleme cu produsele AVON - eu le folosesc de mult timp si sunt multumita. Ai incercat sa intri pe site-ul lor avon.ro sau avon.com - trebuie sa fie pe acolo o rubrica cu reclamatii. Numai bine si sanatate multa - incearca niste produse cosmetice antialergice pana iti revii (fara parfum), Andra cu burtica de 31 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur crema contine un ingredient la care faci alergie-si coincidenta, cred ca si colega ta. Eu folosesc de ani de zile Avon, si nu am avut nici o problema cu produsele lor. Este adevarat ca nu am folosit crema aceasta. Oricum, o poti returna, din cate stiu eu. Imi pare rau ca ai avut ghinion. Incearca doaua tre zile, pana se calmeaza pielea uleiul de masline. Eu stiu ca este bun calmant.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, sotul meu lucreaza la avon. daca faci reclamatie nu rezolvi nimic. ti se va raspunde ca esti alergica la un component al cremei si cu asta basta. probabil ca ar trebui sa fie sute sau mii de reclamatii la acelasi produs ca sa il retraga de pe piata, sau sa ia masuri alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreuta, ce continea crema? Acelasi lucru l-am patit si eu anul trecut, dar cu o crema de la Oriflame, o crema pentru timp rece, ce continea vitamina E. Era in termen de garantie. Apoi am aflat ca au mai patit asta si alte persoane. Ori am fost alergice la vitamina E, ori a fost in neregula produsul. Asa ca am ramas fidela L'Oreal-ului, la capitolul crema de fata. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In mod sigur crema contine un component la care esti alergica. Eu am patit la fel cu Johnson baby-oil. Din pacate nu ai ce face momentan. Te duci la farmacie si cumperi o potiune impotriva mancarimii. Apoi astepti sa treaca reactia alergica si faci crema de la Avon cadou cuiva care nu e alergic. Sanatate maxima! Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...