Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Produse Avon - o amenintare?


Andreuta

Recommended Posts

Categoric tre sa renunti la crema ca faci alergie la un component. Ca a facut si prietena ta e o pura intamplare. Ar fi dragut din parte lor daca ti-ar returna banii, ceea ce nu prea cred. Eu am folosit destule produse si nu am avut probleme. Adina si dragalasii ei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragelor, nu numai ca am folosit produse Avon vreo 4 ani de zile dar le-am si distribuit vreo 3 ani si intotdeauna am fost multumita de calitatea lor. DAR SURPRIZA!!! Cand eram insarcinata in 3 luni (anul acesta prin martie) mi-am cumparat un lapte de corp de la ei, nu mai stiu cum ii spune, o sticla mare si albastra! Ma dau eu prima seara si iaca ma trezesc dimineata plina de bube pe burtica, pe sani si pe maini. Nu pot sa va povestesc ce mancarimi aveam, ma scarpinam noaptea cu o perie de haine pana imi dadea sangele. M-am dus eu la doctor unde m-au cautat de toate ciupercile posibile, mi-au facut analize, dar nimic. Nu sti-au dat seama ce era si au presupus ca este o alergie la vreo crema drept pentru care mi-au recomandat sa folosesc doar produse pentru bebelusi macar pana o sa nasc! Partea proasta este ca mancarimea a durat vreo saptamana, timp in care nu am avut voie sa folosesc nici un medicament fiindca eram gravida. Am scapat eu de tarasenie si dupa vreo luna, am zis sa ma dau iar cu crema ca sa hidratez pielea sa nu fac vergeturi! In cateva minute m-am umplut iar de bube si efectiv am inceput sa plang stiind ce mancarimi ma asteptau! Am mai repetat experienta o singura data si nu din inconstienta dar am vrut sa ma conving ca de vina era acea crema de la Avon. Mi s-au confirmat banuielile, am aruncat la gunoi absolut tot ce aveam in casa marca Avon si nu voi mai lua nimic de la ei in veci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Crema respectiva e gel stralucitor pentru corp. Se poate sa dezvolti alergie la un produs (eu nu am facut alergie la nici un produs avon si le folosesc de 5 ani, dar am o prietena care este foarte alergica si din cand in cand face alergie la cate ceva). Am folosit si eu gelul respectiv si nu am avut probleme. E clar ca faci alergie la unul din compusi (de asta in general la avon exista mostre) Te sfatuiesc sa incerci mostrele inainte de a cumpara ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu zic ca poate componentul care face ca luceste e cel care creaza problema, si eu am incercat ruj din acela cu sclipici care arata la TV (nu e avon) si nu mi-a priit. Mai bine de pus putina pudra usor sclipitoare decit crema caci astea cam fac probleme mai ales pentru fatza. Ah si sa nu uit, nu puneti autobronzante pe fatza !! Mie mi-au iesit bubite in loc sa arat ca Britney Spears! Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreuta, daca ai folosit gelul cu sclipici, e posibil sa fi facut alergie chiar la particulele stralucitoare, nu neaparat de la compusii gelului. Si eu am fost reprezentant vreo 3 ani si iti spun sigur ca produsul se poate returna, trebuie sa te duci la reprezentant care este obligat sa-ti dea banii pe loc (iar el urmeaza sa-i recupereze ulterior, cand din urmatoarea factura se va scadea pretul produsului returnat). Exista cateva zile din luna in care se fac retururi, dar asta nu este problema ta, ci a reprezentantului. Vezi ca pe coperta IV a catalogului scrie ceva de genul: "Daca nu sunteti multumiti, nici noi nu suntem" (a propos de retururi). Se va completa o fisa in care vei specifica motivul returului si cu asta basta. Daca reprezentantul refuza sa-ti returneze produsul, poti contacta unul dintre coordonatori sau pe directorul de zona, la sediul lor din localitatea ta. Pentru alergii de orice tip eu folosesc un sirop, Peritol, cu gust foarte placut, fructat, si foarte eficient. Singurul dezavantaj este ca iti da o stare de somnolenta, deci e bine sa nu-l iei dimineata si sa nu te urci la volan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...