Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Creditul imobiliar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Simona, Costa peste 30.000 Euro in cazul in care apelezi la o firma de constructii. Casa are la parter un living, baie si bucatarie, iar la etaj 3 dormitoare si o baie. Aproximativ 120 mp. Nasul meu si-a ridicat anul acesta casa cam de dimensiuni apropiate de a noastra si l-a costat constructia + ferestre termopan + acoperis de tabla 12.000 USD. El a avut fonduri proprii. Din acestia , manopera l-a costat 50.000.000 lei, muncitori platiti cu ziua. Tinand cont ca preturile vor mai creste pana la primavara noi am estimat 12.000 EURO constructia casei. Avand experienta renovarii apartamentului nostru de 3 camere acum 1 an, care ne-a costat cam 4.000 euro (cu ferestre termopan, izolat fonic peretii, schimbat instalatia sanitara , refacut toata instalatia electrica, gresie , faianta , parchet, bar, mobilier rigips in living), ne-am estimat pentru casa 10 - 11.000 Euro. Apartamentul are 85 mp. Oricum nu estimam sa depasim 30.000 euro. Si tot este mai bine decat un apartament. Ellys
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropae ca nu-mi vine sa cred cind vorbesti de asa pereturi. Mi se pare prea frumos sa fie adevarat. Am si eu o curiozitate. Din ce este casa? Este pe sistem american/canadian su cum? Si noi intentionam sa ne facem o casa si pina la urma nu am iteles daca o casa de lem s-ar preta la clima Romaniei... Astept raspuns si mult succes sa-ti faci o casa frumoasa si sa va bucurati de ea, Olivia Olivia Badoiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti , dupa 1 ianuarie preturile la apartamente vor mai scade????, tinand cont ca , creditele nu se vor mai acorda in conditiile de acum , ci mai greu sau chiar foarte greu! Teoretic, ar trebuii sa scada.... Eu ma chinuii de cateva luni sa-mi i-au un apartament cu 2 camere cu bani cash..si din cauza creditelor...am asistat la o explozie de preturi si nu intotdeauna pretul justifica si produsul...asta e...dar e o nedreptate....pe de o parte unii platesc credite mai mari si pe de alta parte altii platesc un pret mai mare cu bani cash..eu vad dezavantaj pe ambele parti....pentru ca mi-e foarte greu sa cred ca , cererea e foarte mare ...ci doar au crescut posibilitatile..puterea de cumparare..datorita creditelor...mie mi se pare a fi speculatie din partea vanzatorilor. Eu sunt de parere ca creditul imobiliar sa fie mai supravegheat! [pup] AniS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...