Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Se apropie Craciunul


Recommended Posts

Suntem in luna sarbatorilor de iarna! Ce ziceti sa sciem fiecare despre simbolurile craciunului? Probabil stim de la parinti si bunici, ar fi bine sa le grupam sa le transmitem si copiilor nostri: Cateva exemple Ce sa avem pe masa de sarbatori: Cozonac cu mac- sa se inmulteasca neamul nostru ca semintele de mac Cozonac cu nuca- sa fim uniti ca miezul de nuca in coaja sa Nelipsita crenguta de brad- arborele vietii Mere: sanatate [pegeam] Ce carne se mananca de sarbatori? de porc - pentru ca rama inainte de peste - pentru ca inoata inainte nu se mananca de gaina ca racaie si risipeste nu se mananca raci ca merg inapoi si poate continuam lista... Tuturor va dorim sarbatori fericite! Mari si Kitti [flo]&[copil] Ionel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Foarte frumos - eu din pacate nu stiu simboluri insa am urmaresc subiectul si am sa le retin pe cele scrise aici. Sarbatori fericite si pline de armonie Andra cu burtica de 32 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam] Noi o sa facem craciunul impreuna cu "oma si ota" de aici , fiindca ANDREAS TARE MULT SE BUCURA SA ÎI VADA. Nu sthiu ce o sa fie pe masa . Dar eu în mod sigur am sa pun trenuletzele sub brad fiecare trenultz cu linia lui , mergând pe lânga machetutzele (case gara magazine biserici,nu am gasit tunel :( !! ) Abia astept craciunul mai mult ca niciodata , sa vad expresia fetzei fiului meu si cum reactzioneaza la toate acestea ! O sa împodobim împreunã pomul de iarna ! Mai ales ca acesta este primul pom de iarna la care poate si el participa cu împodobirea ! Deoarece anul trecut nu nea ajutat cu nimic era prea miculutz [flo][disco] Sa avem cu totzi niste sarbatori de-a dreptul fericite !! [pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam] AlexandruL http://www.geocities.com/andreasnoel2002/andreasN.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AlexandruL Dar eu în mod sigur am sa pun trenuletzele sub brad fiecare trenultz cu linia lui , mergând pe lânga machetutzele (case gara magazine biserici,nu am gasit tunel :( !! ) AlexandruL http://www.geocities.com/andreasnoel2002/andreasN.html
Daca vreti tunel, incerca pe ebay. Am vazut ca se vand tunele separat (dar sunt cam scumpe) si se gasesc pentru fiecare tip de linie. SARBATORI FERICITE! dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multuimim Marika pentru mesajul despre simbolurile Craciunului. Chiar nu stiam ce semnificatie are fiecare. Eu asociez Craciunul cu mirosul de sarmalute cu tuica fiarta si cu mirosul de portocale. Nu pot manca portocale pana in preajma Craciunului, mi se par fara nici un gust, dar atunci parca devin cele mai bune fructe din lume si-mi dau un sentiment de fericire si de siguranta fiind imreuna cu cei dragi. Ce sa-i faci, asociatii a la Proust[alcool][:D]!!! Sarbatori fericite tuturor[pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam]!!! Adriana[gravi]in 31 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reteta pentru un an bun: Se iau 12 luni si se curata foarte bine de amaraciune,mindrie,ura invidie,frica,etc. Se imparte fiecare luna in 28-31 zile,dupa caz,astfel ca proviziile sa ajunga exact 1 an! Fiecare zi se prepara separat:1 parte munca si liniste,2 parti veselie si umor.Se mai adauga 3 linguri optimism,1 lingurita toleranta,o priza de bun simt si...o picatura de speranta! Peste aluat se toarna apoi dragoste din belsug! Preparatul gata facut se impodobeste cu un buchetel de mica atentie. Se serveste zilnic,cu bucurie,la o ceasca de cafea invioratoare si cu incredere inepuizabila in DUMNEZEU! Prezenta reteta nu se compenseaza,ea este gratuita si se transmite direct,de la om la om,insotita de urarea LA MULTI ANI CU SANATATE !!! [pegeam] [si-eu] Lela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cunosteam, nici eu, semnificatiile sombolurilor Craciunului, la noi. Multumim MarikaStefan, ca ni le-ai impartasit, si noua ! Asteptam si altele, daca mai stie cineva ![:)] Lela, multumim pt. "reteta" ! [cool] Am printat-o sa o arat si altora. Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 11 luni) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...