Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iulie-august 2004(4)


Recommended Posts

Am incercat si eu sa vad daca merge sau doar un administrator face continuarea... Fabya nu te grabi sa faci chiuretaj pina nu mai consulti pe altcineva. Trebuie sa stii totusi ca exista o situatie extrem de rara (2-20 cazuri la 10000de nasteri) cind HCG creste sau e chiar f mare, exista simptomatologie de sarcina f accentuata dar nu se poate evidentia embrionul. Are loc de fapt o proliferare a vilozitatilor coriale (tin de partea care inveleste embrionul). Se datoreaza fecundarii unui ovul fara nucleu de catre 2 spermatozoizi asa ca toti cromozomii sunt paterni desi mai exista si alte variante. Bineinteles ca produsul nu e viabil. E important de diagnosticat dar in primul rind sa ramii cu ideea ca e o situatie f rara dar trebuie sa pastrezi legatura cu medicul care stie ce are de facut. Trebuie sa ceri explicatii mai detaliate ca sa nu lasi loc la interpretari. Ai grija de tine si sa auzim numai de bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gongutza, nu prea am auzit de ovulatie in ziua 21(nici nu sut ginecolog) dar asta inseamna o sarcina cu o sapt mai mica decit al celor cu um pe 20 oct si ovulatie in ziua 14. Daca ovulatia a avut loc pe 10 nov sarcina e extrem de mica, nu e de speriat ca nu se vede. Stressul insa nu e inofensiv asa ca gaseste-ti ceva captivant de facut si va fi bine. Ce sfatoasa sunt in dimineata asta! Sa auzim numai de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...