Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

de-ale Laurei :-)


Elena

Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pupici la mamici si bebici![pup][pup] Conchita si Simona[flo], zau ca as scrie mai mult, parol, daca 1. mi-ati da si voi o farimita, "o glaunta cat de mica" (ca s-o citez pe Laura) din talentul vostru in ale scrisului[olala]. 2. "muza" mea mi-ar da mai des subiecte de scris[:)]. Pentru azi: e-generation Ieri Laura dupa ce si-a vazut osutele la radiografie (am fost la ortoped ca se plangea de dureri de genunchi), vroia neaparat sa vada si alte organe din corp, inima, rinichi, stomacelul si ce mai stia si ea. I-am spus ca sa aiba rabdare ca ii voi cumpara o carte si o sa-i arat acolo. Dar Laura nerabdatoare, vine cu alta idee: "Mama, cauta tu acolo...acooolooo (nu gasea cuvantul). "unde acolo ?" "Acoloooo, maaa, pe internet...(in continuare, nu e satisfacuta, parca)...acoloo, pe bugal". Vroia, sa zica, desigur, pe google. Eu cu soatza la calculator: "Iar s-a blocat chestia asta la calculator, nu mai merge!" Laura, pe langa noi, concentrata la un puzzle, ne arunca peste umar: "Pai, da-i listalt, ce mai astepti ?" "Nu merge cu restart, ca s-a blocat de tot". Laura continua: "Da-i aia cu tlei degete!" Care aia cu trei degete?" facem noi pe nestiutorii. "Aia,ma, tata", si vine sa ne arate ea cum se face ctrl-alt-del. Mi se pare asa de caraghios si de necrezut ca un copil care nu stie sa-l pronunte inca bine pe "r", da sfaturi de n-are treaba in ale calculatorului (si nu ca ar fi Laura un geniu, sunt convinsa ca toti piticutii din aceasta generatie sunt mici experti in ale calculatoritului). Daca o intrebi pe Laura ce vrea sa se faca cand va fi mare, raspunde fie "calculatorista, ca tata", fie "vreau sa ma duc cu vacutele la pascut". Sotul meu o incurajeaza de fiecare data spre a doua varianta[:D]. "Laura, stiai ca pe vremea cand eram eu mica nu aveam internet ?" "Si atunci cum scriai mesaje si imeiluri?" Da, chiar asa!! Nici nu imi mai amintesc cum e sa scrii de mina... Elena&Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elena
Daca o intrebi pe Laura ce vrea sa se faca cand va fi mare, raspunde fie "calculatorista, ca tata", fie "vreau sa ma duc cu vacutele la pascut". Sotul meu o incurajeaza de fiecare data spre a doua varianta[:D]. Elena&Laura
[:-)))] stie tati ce stie! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...