Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

scuze:ceva super intim....


amik

Recommended Posts

prea usor se trece,fizic vorbind,printr-un avort! meritam suferinta! asta e,o incercare la care am fost supusa! intrebarea mea se adreseaza acelora dintre voi care ati trecut prin asa ceva.eu sunt putin ingrijorata pentru ca de ieri,cand s-a petrecut totul,si pana azi,mi-au curs cateva picaturi de sange-de fapt,au curs doar ieri,ca azi,nimic! mi s-a spus la clinica, ca unul din riscuri ar fi ca uterul(sau colul,nu mai stiu exact cum s-au exprimat,eram prea afectata)s-ar putea inchide inainte de a se elimina totul,asta necesitand un alt chiuretaj.in pliantul pe care l-am primit scrie in ce imprejurari sa ma prezint urgent la medic:febra/frisoane/crampe/dureri pelvi-abdominale/sangerari abundente/cheaguri. dar daca nu mai sangerez deloc dupa doar O ZI??? va multumesc anticipat! ps: clinica Marie Stopes merita!!!conditiile sunt excelente,personalul este intr-adevar foarte atent-asta nu inseamna ca si zambesc des!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea , Si eu am trecut prin asta ...Dumnezeu stie ca nu am dorit-o ..[q] Nici eu nu am avut sangerari ..mai degraba niste scurgeri rozalii ..doar vreo 2 zile din 14 am sangerat ..si nu imediat dupa .. Acum astept sa imi vina ciclul .la mine s-a intamplat in 11.11...sper sa nu am vreo problema (uter lipit sau altele..)..nu am avut febra sau altceva. Din nefericire in cazul meu chiuretajul s-a produs in Spit.Municipal Constanta ....a fost vora de o sarcina oprita in evolutie ...nu ai vrea sa stii conditiile [bang] Din cate am inteles de la "colegele de suferinta" din salon ..cu cat calitatea chiuretajului este mai buna cu atat sangerezi mai putin ...unele dintre ele aveau ceva experienta ..adica 4-5 avorturi ..la activ. Tot ce pot sa-ti urez ..si sa-mi urez ..este ca ..acest eveniment din viata noastra sa treaca fara sa lase ..urme ..cel putin fizice[q] [pup] Ileana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag in vorba! Iubitele mele, dragele mele va intreb si io ca netrebnica: DE CE S_A AJUNS LA AVORT? Pt. femeie e o trauma extraordinara si lasa sufletul sfasiat. Sunt atatea mijloace de protectie. Si copilul e cea mai frumoasa intamplare din viata unei femei. Uitati-va la cele care-si doresc un bb cat fac pt. asta! DE CE AVORT?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eh, Ellaalba, se ajunge uneori la o sarcina nedorita cu toate masurile de protectie ...eu sunt patita...am ramas insarcinata FOLOSIND protectie..sti ce mi s-a spus de catre parinti in prima faza? "cum ati ajuns aici, in ziua de azi cand sunt attea mijloace de protectie??" crede-ma , e cel mai groaznic lucru ce ti se poate intampla in situatie asta... sa auzi asemnenea cuvinte... eu, sincera sa fiu, ma consider super norocoasa, am avut un prieten care s-a opus din start avortului,sincer am ajuns sa credem ca daca s-a intamplat sa fie cu ochisori in ciuda protectie noastre e numai din pricina ca cineva acolo sus a considerat ca asa trebuie sa se intample...sper ca nici o femeie sa nu treaca prin asta, eu sincer nu stiu daca as mai putea trai cu mine ...iti trebuie multa putere si sprijin ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa ma scuz.de fapt,nu cred ca trebuie sa ma scuz in fata cuiva.singurul care conteaza stie tot,de acolo,de unde e El. desi suntem tineri ne-am dorit foarte mult un copil.si l-am facut.iar acum suntem foarte fericiti si innebuniti dupa fetita noastra. dar sunt lucruri peste care nu poti trece. peste faptul ca eu nu am decat 21 ani,ca peste 2 ani voi termina facultatea si cel mai tarziu atunci va trebui sa incep sa-mi construiesc si eu un viitor profesional.asta e una,si poate cea mai neimportanta. un alt aspect ar fi acela ca ne ocupam singuri de alexandra.adica eu,ca sotul meu e mai mult la serviciu,fireste.si acum,cand ea creste si cere mai multa atentie,de-abia mai fac fata. dumnezeu stie cat ne-am straduit.am folosit nu doar o metoda de protectie,ci chiar doua....asteptam sa imi vina menstruatia ca sa imi montez un sterilet,sigura fiind ca nu mai putem avea copii vreo cel putin 4 ani de acum incolo. dar uite ca s-a intamplat.si s-a ajuns la avort. si nu consider ca am facut CE TREBUIA,sau ca VOI AVEA IERTARE,sau mai stiu eu ce. am gresit.am pacatuit. dar am pus in balanta.razvan si alexandra sunt iubirile mele.una in plus ar fi insemnat neglijarea tuturor,pt ca,recunosc,nu sunt o femeie prea puternica.nu as fi facut fata.asa ca...trei vs. unul. tu ce ai face,ellaalba?iti doresc din tot sufletul meu de mama care sufera sa nu treci vreodata in viata ta prin ce am trecut eu! si eu am judecat la randul meu alte persoane.mama mea este una dintre ele. as vrea sa spun multe,dar sunt ganduri difuze pe care nici nu stiu cum sa le astern aici. enough said! alexandrele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, scumpa mea....nici nu mi-a trecut prin cap sa te judec! Cum as putea? Era doar o intrebare retorica eu nestiind exact situatia ta. Si nu ma refeream la tine....ci meditam la femeile care fac 4-5 avorturi. Te rog sa ma ierti daca te-am indurerat, dar chiar nu am dorit asta! Esti marcata, sunt convinsa, de ce s-a intamplat nu mai trebuia sa torn si io gaz pe foc. Te sarut si-ti doresc multa putere si cand s-o putea un fratior sau o surioara puiului tau! Iarta-ma!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fizic,ma cam doare burta. acum,dimineata,m-a luat asa,dintr-o data, o durere...am luat aulin,paduden,nospa si parca mi-a mai trecut. dar sa stii ca tot plang in fiecare zi,de obicei seara dupa ce o culc pe alex.aseara nici nu vroiam sa ma mai vada razvan.dar m-a surprins. de fiecare data cand o privesc pe alexandra imi aduc aminte. asa ca,de,nu poate sa imi treaca! uneori nici nu imi vine sa cred ca s-a intamplat... alexandrele... ps:merci mult pt grija!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...